روکیدا
موبایل و تبلت پیشنهاد سردبیر گجت ها

فاکس‌کان برای انجام به موقع سفارش‌‌های تولید آیفون ۱۱ از قوانین کار چین تخطی کرده است

گروه نظارت بر نیروی کار چین هشدار داده‎‌اند که کارخانه‌‎های فاکس‌کان از قوانین چین تخطی کردند. همانطور که می‌دانید، فاکس‌کان کارخانه ساخت آیفون‌های اپل است، بنابراین اهالی کوپرتینو تحقیقات خود را در این زمینه شروع کردند و نه تمامی اتهامات، بلکه بخشی از آن‌ها را پذیرفته‎‌اند.

بزرگترین مشکلی که در این گزارش مطرح شده است این است که ۵۰ درصد نیروی کار فاکس‌کان از نیروی کار موقت تشکیل شده است در حالی که قوانین کار چین می‌‌گوید این مقدار باید حداکثر ۱۰ درصد باشد. اپل گفته است برای حل این مشکل با فاکس‌کان همکاری نزدیکی را شروع کرده است، گرچه هرگونه تغییر ناگهانی در برنامه کاری کارخانه‌ها می‌تواند روی عرضه مدل‌های امسال آیفون تاثیر بگذارد.

فاکس کان برای انجام به موقع سفارش‎ های تولید آیفون 11 از قوانین کار چین تخطی کرده است

این گزارش همچنین در ادامه مدعی می‌شود فاکس‌ کان کارگران را ملزم به اضافه کاری کرده است، گرچه اپل طی بررسی‌های خود می‌گوید شیفت‌های اضافه‌کاری داوطلبانه بوده‌اند.

گرچه برخی از کارگرانی که اضافه‎ کار کرده‌اند، کارآموزان دانشجویی بودند که حق اضافه‌کاری نداشتند. شرکت آمریکایی اطمینان داده است که دیگر دانشجویان اضافه کار نمی‎‌کنند.

ظاهرا فاکس کان در انجام سفارش‌های آیفون ۱۱ اپل سختی‌هایی داشته است. معنای آن می‌تواند انتظار بیشتر اپل از فروش آیفون‌های امسال باشد.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

آیا طراحی آیفون ۹ قدیمی خواهد بود؟

محمد امین نعمتی

آیا اپل از پردازنده‌های AMD استفاده خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

بین ویروس کرونا و تولید آیفون ۹ و ایرپاد اپل چه ارتباطی وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

دوربین جلو آیفون ۱۱ پرو مکس اپل در چه سطح با سایر گوشی‌های هوشمند قرار می‌گیرد؟

محمد امین نعمتی

سیستم عامل iOS 14 از چه دستگاه‌هایی پشتیبانی خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

نسخه رک مک‌ پرو اپل برای خرید عرضه شد

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟