سریع‌ترین ماشین جهان، بوگاتی شیرون دوباره رکورد سرعت زد

توسط عباس رهامی
بوگاتی شیرون سریع ترین خودروی جهان

مسابقه سرعت برای شرکت‌های خودروسازی هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. سال‌هاست همه شرکت‌ها برای ساخت سریع‌ترین خودروی جهان رقابت می‌کنند. چه روشی بهتر از این برای به رخ کشیدن توانایی‌های مهندسی یک شرکت خودروسازی است؟ بوگاتی که پیش از این خالق پر سرعت‌ترین خودروی جهان یعنی بوگاتی شیرون بود، این بار نه برای رقابت با دیگران، بلکه برای رقابت با خودش دست به کار شد. دست یابی به‌سرعت خارق‌العاده 489 کیلومتر در ساعت احتمالاً چیزی نیست که هر کسی انتظارش را داشته باشد.

باید اعتراف کرد بوگاتی شیرون حالا بدون استثنا و بدون رقیب سریع‌ترین خودروی جهان است. خودروی تغییر یافته بوگاتی شیرون همچنان از موتور 8 لیتری توربوشارژ W16 استفاده می‌کند که قدرتی معادل 1600 اسب بخار دارد.

خوشبختانه قرار نیست این ابر خودرو بدون داشتن ایمنی کافی روانه جاده‌ها شود. با آن که بوگاتی شیرون تا 489 کیلومتر در ساعت می‌تواند سرعت بگیرد، ولی در واقعیت رسیدن به این سرعت ممکن نیست چرا که محدودیت سرعت برای آن قرار داده شده است. البته هنوز نمی‌دانیم این محدوده سرعت روی چه عددی تنظیم خواهد شد. البته خریداران پولدار این خودرو قادر می‌توانند با طی مراحلی این محدودیت را بر دارند. مطمئناً سرعت بالای این خودرو یکی از عوامل اصلی جذب مشتری‌های اندک این خودرو است.

بوگاتی فقط تعداد 30 عدد از ابر خودروی بوگاتی شیرون خواهد ساخت. همه ماشین‌ها به رنگ سیاه و نوارهای نارنجی رنگ خواهند بود. درست مثل همان خودرویی که برای شکستن رکورد از آن استفاده شد. این خودرو دو سرنشینه خواهد بود و قیمت آن احتمالاً چیزی در حدود 5 میلیون دلار است!

منبع: cnet

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 دیدگاه

گرانترین خودرو تاریخ را می شناسید؟ راهنمایی: بوگاتی نیست! - پایگاه خبری آراس (صبحانه پرس) جمعه 31 اردیبهشت 1400 ساعت 19:49 - 19:49

[…] V12 با قدرت ۸۴۰ اسب بخار آماده برای نبرد قرار دارد. البته شیرون سوپر اسپورت ۳۰۰ پلاس را فراموش […]

پاسخ
نمایش رسمی شیرون سوپر اسپورت و بولید - پایگاه خبری آراس (صبحانه پرس) پنج‌شنبه 27 خرداد 1400 ساعت 4:17 - 04:17

[…] اینکه سوپر اسپورت از بدنه‌ی طولانی‌تر شیرون استفاده می‌کند ، با مدل سوپر اسپرت +۳۰۰ که قبلا رکورد […]

پاسخ

دیدگاهی بنویسید