روکیدا
فیلم و سینما

دکتر اسلیپ (Doctor Sleep) فیلمی اصیل در ژانر وحشت + تریلر

دکتر خواب استفن کینگ

دکتر اسلیپ (دکتر خواب – Doctor Sleep) یکی از معدود فیلم‌های ترسناک است که طرفداران ژانر وحشت و غیر وحشت به انتظار آن نشسته‌اند. مهم‌ترین علت آن دیده شدن نام «استفن کینگ» در این پروژه است. دکتر اسلیپ در اصل رمانی ترسناک، نوشته استاد داستان‌های ژانر وحشت، استفن کینگ (Stephen King) است. چیزی بهتر از نام استفن کینگ نمی‌تواند ضامن موفقیت یک فیلم ترسناک باشد! آخرین تریلر این فیلم به‌تازگی منتشر شده و طرفداران بیش از پیش برای دیدن این فیلم بی‌تابی می‌کنند.

وقتی نام استفن کینگ می‌آید، بلافاصله خاطره پروژه‌های موفقی مثل «درخشش»، «رهایی از شاوشنک»، «مسیر سبز»، «آن»، «مه»، «منطقه مرده» و «هزار و چهارصد و هشت»، زنده می‌شود. امسال دو فیلم it: chapter two و doctor sleep برای طرفداران ژانر وحشت اکران می‌شود که هر دوی آن‌ها بر اساس رمان‌های ترسناک کینگ هستند. دکتر اسلیپ در اصل دنباله‌ای بر داستان «درخشش» است که او در سال ۱۹۷۷ نوشت.

در فیلم درخشش، ما شاهد داستان خانواده ۳ نفره ای بودیم که وظیفه نگهداری از یک هتل در میان سکوت و خلوت زمستان را داشتند. ولی این اتفاق هیچ گاه نمی‌افتد. همسر و پسر خانواده وارد بازی موش و گربه‌ای که پدر دیوانه (با بازی جک نیکلسون) به راه می‌اندازد، می‌شوند. در این بازی آن‌ها راهی جز فرار بی‌حاصل یا تکه‌تکه شدن با تبر ندارند.

دکتر اسلیپ استفن کینگ فیلم

دکتر اسلیپ، در واقع داستان پسر خانواده (دَنی) را روایت می‌کند که از آن اتفاق نجات پیدا کرده است. دنی (با بازی ایوان مک گرگور) حالا به‌عنوان یک بزرگ‌سال تصورات و صداهای ذهنی و دیوانه کننده، مثل پدرش در آن هتل مرموز، را تجربه می‌کند. البته این بار دنی تنها نیست و دختری که تجربیاتی و قدرت‌هایی مشابه او دارد هم در کنارش حضور دارد.

فیلم در مورد تلاش این دو برای پیدا کردن پاسخ به سؤالات مختلف و البته فرار از دست افراد مرموزی (گروه True Knot) است که تلاش می‌کنند قدرت‌های آن دختر را به دست آورند. ولی راهکار آن‌ها استفاده از خود دنی است!

از آن جا که استفن کینگ در ساخت این فیلم همکاری داشته می‌توان انتظار یک فیلم خوب و درجه یک را داشت. به‌خصوص که می‌دانیم کارگردان این فیلم (مایک فلنگن) قصد دارد هم به رمان اصلی «درخشش»  و هم به فیلم مشهور و بازی مشهورتر جک نیکلسون در آن، وفادار باشد.

آخرین تریلر این فیلم منتشر شده است. این فیلم قرار است در تاریخ ۱ نوامبر (۱۰ آبان) اکران شود.

منبع: ign

مطالب مرتبط

نیل پتریک هریس به پروژه ماتریکس ۴ پیوست

عباس رهامی

بهترین سریال‌ها بر اساس داستان علمی-تخیلی مشهور (بخش ۲)

عباس رهامی

بهترین سریال‌های علمی-تخیلی بر اساس کتاب‌های مشهور (بخش اول)

عباس رهامی

فیلم بعدی دکتر استرنج استودیوی مارول در راه است

عباس رهامی

AMC بزرگ‌ترین شرکت پخش فیلم به سونامی استریمینگ پیوست

عباس رهامی

فیلم جوکر نقطه عطفی در دنیای ابرقهرمان‌ها و سینما

عباس رهامی

۱ دیدگاه

فیلم ترسناک «شمارش معکوس» ، اپلیکیشنی برای مرگ +  تریلر - روکیدا دوشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۵:۰۸

[…] صندلی‌های سینما میخکوب کند. فیلم Countdown محصول جدید در ژانر وحشت و در مورد یک اپلیکیشن پیش بینی زمان مرگ است. به نظر […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟