چند گوشی گوگل و سامسونگ به‌روزرسانی درایور پردازنده گرافیکی را دریافت می‌کنند

دسامبر ۲۰۱۹ شرکت کوآلکام طی رویداد Snapdragon Summit خود اعلام کرد چیپست‌های ۷۶۵ و ۸۶۵ این شرکت درایورهای پردازنده گرافیکی قابل به‌روزرسانی دارند. روز گذشته، گوگل ابزار جدید Android GPU Inspector خود را معرفی کرد که یک ابزار پروفایل‌گیری گرافیک برای پردازنده‌های گرافیکی گوشی‌های هوشمند است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد عملکرد بازی‌های خود را تغییر دهند و بهینه کنند و از طریق به‌روزرسانی‌هایی در پلی‌استور آن را مستقیما در اختیار کاربران قرار دهند.

چند گوشی گوگل و سامسونگ به‌روزرسانی درایور پردازنده گرافیکی را دریافت می‌کنند 2 - چند گوشی گوگل و سامسونگ به‌روزرسانی درایور پردازنده گرافیکی را دریافت می‌کنند - گوگل, گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, سامسونگ

ابزار جدید از هر دو پردازنده‌های گرافیکی سری آدرنو و Mali پشتیبانی می‌کند و به توسعه‌دهندگان اجازه خواهد داد به‌روزرسانی‌های درایور را برای گوشی‌هایی پشتیبانی شده منتشر کنند.

فهرست اولیه این گوشی‌ها شامل دو گوشی پیکسل ۴ و همچنین دو گوشی گلکسی نوت ۱۰ و اس ۱۰ (هر دو مدل با چیپست اگزینوس و اسنپ‌دراگون) می‌شود. گوگل قول داده است به زودی تعداد دستگاه‌های پشتیبانی شده بیشتر شود.

چند گوشی گوگل و سامسونگ به‌روزرسانی درایور پردازنده گرافیکی را دریافت می‌کنند 1 - چند گوشی گوگل و سامسونگ به‌روزرسانی درایور پردازنده گرافیکی را دریافت می‌کنند - گوگل, گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, سامسونگ

طبق گفته کوآلکام، بهینه‌سازی‌های جدید می‌تواند فشار روی پردازنده گرافیکی را تا ۴۰ درصد کاهش دهد و باعث نرخ فریم سریع‌تر و عمر باتری بهتر در دستگاه‌های پشتیبانی کننده شود. گوگل و کوآلکام در حال همکاری با چند استودیو بازیسازی از جمله گیم‌لایفت و Blizzard Entertainment هستند و اولین مجموعه از به‌روزرسانی‌های درایور پردازنده گرافیکی انتظار می‌رود اواخر سال جاری میلادی منتشر شوند.

منبع: gsmarena.com