استراتژی کسب و کار دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن کسب و کار اینترنتی

یوتیوب پردرآمدترین اپلیکیشن در حوزه محتوای ویدئویی

به گزارش روکیدا، بر اساس آمار و گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی سنسور تاور، یوتیوب نخستین و برترین اپلیکیشن در حوزه فیلم و محتوای آنلاین در فصل دوم ۲۰۱۹ شناخته و معرفی شد.

یوتیوب که بدون شک بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین برنامه در حوزه فیلم و محتوای آنلاین در جهان به شمار می‌رود، از لحاظ درآمدزایی در صدر فهرست اپلیکیشن‌های مشابه حاضر در بازار جای گرفته است.

گوگل به‌عنوان شرکت توسعه‌دهنده یوتیوب حالا موفق شده است بار دیگر عنوان پردرآمدترین سرویس در حوزه پخش محتوای آنلاین و ویدئو را در سه ماه دوم سال جاری میلادی از آن یوتیوب کند و با ثبت عملکرد موفقیت‌آمیز یوتیوب و جلب رضایت کاربران و مخاطبان در سراسر جهان، افتخاری دیگری را برای این سرویس محبوب به ارمغان بیاورد.

این آمار و گزارش‌ها که از سوی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی سنسور تاور منتشر و ارائه شده است، نشان می‌دهد که یوتیوب همچنان در صنعت محتوای ویدئویی آنلاین در جهان یکه‌تازی می‌کند و هیچ یک از برنامه‌های مشابه نتوانسته هنوز جای آن را بگیرد یا به رقابت با آن بپردازد.

در این گزارش همچنین میزان استفاده کاربران در برخی کشورهای مهم و بزرگ نظیر ایالات متحده آمریکا، انگلستان و ژاپن نیز ذکر شده است. به‌عنوان مثال، کاربران آمریکایی در این بازه زمانی ۷۰ درصد از درآمد این سرویس محبوب اشتراک ویدئو را تشکیل می‌دهند، این در حالی است که سهم ژاپنی‌ها ۷ درصد و انگلیسی‌ها ۴ درصد از درآمدزایی یوتیوب بوده است.

یکی از تحلیلگران این موسسه تحقیقاتی خاطرنشان کرده است که یوتیوب ۱۳۸ میلیون دلار از درآمد خود را از پرداخت کاربران در برخی کشورها به دست آورده است. وی همچنین ادامه داد: با مقایسه آمار و ارقام مربوط به مدت مشابه ۲۰۱۹ با سال قبل از آن می‌توان دریافت که درآمدهای یوتیوب در این بازه زمانی با رشد ۲۲۰ درصدی مواجه بوده است.

بعد از یوتیوب، اپلیکیشن ویرایش ویدئو Kwai، تیک تاک، ۱۷life AF، PicsArt، فیس‌تون۲، توئیچ، وی‌اس‌سی‌او، ویگو ویدئو و اینستا سایز قرار گرفته‌اند که به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا دهم جدول رده‌بندی پردرآمدترین اپلیکیشن‌های حوزه ویدئو و محتوای تصویری قرار گرفته‌اند.

درآمد این اپلیکیشن‌ها در پلت‌فرم فروشگاه آنلاین اپ استور اپل شباهت بسیار زیادی به مجموع درآمد آنها از همه پلت‌فرم‌ها دارد در حالی که ترتیب درآمدزایی آنها از گوگلپلی‌استور متفاوت است و دیگر یوتیوب در این فهرست جایگاهی ندارد.

در فهرست منتشر شده در سه ماه نخست سال جاری میلادی، یوتیوب و kwai در همین جایگاه‌های فعلی خود در فصل دوم ۲۰۱۹ قرار داشتند با این تفاوت که اپلیکیشن تیک‌تاک با ارتقای جایگاه خود، در رتبه سوم ایستاد.

مطالب مرتبط

ماموریت انجام شد: ابرنواختر کوتوله سفید شناسایی شد

کیوان

مار سه چشم واقعی استرالیا!

عباس رهامی

قابلیت اضافه کردن چندین مسافر در کارپول ویز (Waze Carpool) توسط رانندگان

نوید بیک زاده

دونالد ترامپ برای رفاه کاربران تحریم هواوی را موقتا کاهش می‌دهد!

نگین ابراهیمی

کشته شدن ۳۰ جاسوس پس از هک شدن سیا توسط ایران

نانوذرات به کمک نابودی سلول‌های سرطانی می آیند

کیوان

تاثیر باکتری روده گاو در بهبود طعم شیر!

کیوان

آغاز پژوهش بر روی پارکینسون و ام‌اس در ایستگاه فضایی بین‌المللی

کیوان

راه شناخت و درمان تومور‌های خوش خیم غیرسرطانی پوستی

کیوان

درمان سردرد، سرگیجه و وزوز گوش به کمک فشار ۳ دقیقه ای

کیوان

تشخیص سرطان ریه با آزمایش خون ممکن شد

کیوان

از قابلیت‎های متفاوت گوشی Pixel 4 چه می‎دانید؟

محمد امین نعمتی

هسته زمین موادی را به گوشته تراوش می‌کند؟

کیوان

پیشتازی هوآوی در توسعه ۵G

کیوان

با تیغ ماهی در گلو چه کنیم؟

کیوان

درمان آلزایمر به کمک موش‌هایی با سلول مغز انسان!

کیوان

با بطری‌های هوشمند دیگر قرص خود را فراموش نمی‌کنید!

کیوان

آنتی بیوتیک‌ها هدفمند شلیک می کنند!؟

کیوان

Leave a Comment