درگاه هدفون یا دکمه بیکسبی از گوشی گلکسی نوت 10 سامسونگ حذف شده است

اگر به خاطر داشته باشید سامسونگ در گذشته تبلیغاتی منتشر کرده بود که حذف درگاه هدفون در جدیدترین آیفون‎های اپل را مسخره می‎کردند. حالا ظاهرا کارما این عمل به خود غول کره‎ای برگشته است. چون همانطور که تا الان باید بدانید گوشی جدید گلکسی نوت 10 چنین درگاهی ندارد.

درگاه هدفون یا دکمه بیکسبی از گوشی گلکسی نوت 10 سامسونگ حذف شده است

این گوشی هوشمند به جای پورت 3.5 میلی‎متری برای شارژ و هر چیز دیگری که نیاز به اتصال فیزیکی دارد از پورت یو‎اس‎بی تایپ‎ C استفاده می‎کند.

با آن که در جعبه فروش گلکسی نوت 10 یک جفت ایرباد یو‎اس‎بی C وجود دارد ولی نبود درگاه سنتی 3.5 میلی‎متری به معنای این است که کاربران برای استفاده از هدفون‎های غیر بی‎سیم خود باید یک دانگل بخرند.

علاوه بر این نوت 10 دکمه فیزیکی بیکسبی را نخواهد داشت که کاربر به کمک آن در گوشی‎های دیگر سامسونگ می‎تواند دستیار مجازی این شرکت را فعال کند.

با آن که بسیاری از کاربران به کمک آن همچنین می‎توانستند برای باز کردن اپلیکیشن‎های مختلف استفاده کنند یا کلا این دکمه را غیر فعال کنند، ولی بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از طرفداران سامسونگ اصلا از این دکمه خوششان نمی‎آمد.

بنابراین احتمالا خیلی از کاربران از نبود آن در گوشی 950 دلاری نوت 10 خوشحال خواهند شد. در پایان اگر می‎خواهید با سری جدید نوت 10 آشنا شوید، مقاله نقد و بررسی دو گوشی نوت 10 و 10 پلاس را مطالعه کنید.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.