پوست دوم که مانند دستکش به پوست شما می چسبد و شما را ارتقا می دهد!

یک گروه از پژوهشگران موفق به توسعه غشاپوستی بسیار نازک همانند پوست شده‌اند که مانند یک دستکش به دست می‌چسبد و می‌تواند به انسان‌ها در انجام امور کمک کند.

به گزارش روکیدا، هدف از این اختراع تسهیل ارتباط بین انسان و ماشین است. دستکش مذکور قابل انعطاف و سبک است.

ابزار مذکور “پوست دوم”(second skin) نام دارد و با چسبیدن به پوست دست انسان می‌تواند بیماری‌های جدید را شناسایی کند. برای مثال تصور کنید که از دستکش خود یک پیغام دریافت می‌کنید که توسط آن می‌توانید دریابید دمای بدنتان چند درجه است.

“کیوسئونگ سیم”(Kyoseung Sim) و تیم او طی این مطالعه با استفاده از “اکسید روی ایندیم”(indium zinc oxide) دستکش مذکور را ایجاد کردند. استفاده از “اکسید روی ایندیم”به پژوهشگران این امکان را می‌دهد تا بافت و خصوصیات سطح مواد را مرتب کنند. ضخامت این دستگاه ۳ تا ۴ میکرومتر است.

به دلیل آنکه انسان‌ها هنگام پوشیدن این دستکش اذیت نشوند پژوهشگران ساختاری انعطاف پذیر همانند پوست مار طراحی کرده‌اند که بتوان با آن به راحتی کارها را انجام داد. با استفاده از این غشای پوستی انسان‌ها می‌توانند ربات‌ها را از طریق سیگنال‌های عضلات خود هدایت کنند. این موضوع به کاربر این امکان می‌دهد تا احساس کند که ربات‌ها چه احساسی دارند.

علاوه بر این محققان دریافتند که با استفاده از این غشای پوستی، آنها می‌توانند میزان اشعه فرا بنفش را کنترل کنند و یا درجه حرارت پوست را حس کنند. اشعه فرابنفش می‌تواند از ایجاد بیماری‌های پوستی جلوگیری کند. درجه حرارت پوست نیز می‌تواند به پزشکان در تشخیص زودتر برخی بیماری‌ها کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.