چرا شرکت Counterpoint پیش‎بینی می‎کند فروش گلکسی نوت 10 در حد نوت 9 باشد؟

سامسونگ ممکن است اعضای نسل بعدی سری نوت خود را دو برابر کند ولی در حقیقت این اقدام به معنای دو برابر کردن مقدار فروش آن‎ها نیست چون تحلیلگران شرکت Counterpoint اعتقاد دارند مقدار فروش آن‎ها در حد نوت 9 باقی می‎ماند.

آن‎‌ها پیش‎بینی می‎کنند مجموع فروش اعضای خانواده گلکسی نوت 10 تا انتهای امسال به 9.4 میلیون واحد برسد. این آمار اندکی بیشتر از آمار فروش 9.6 میلیون دلار گلکسی نوت 9 در سال گذشته است.

از این نظر هر دو پشت سر گلکسی نوت 8 قرار می‎گیرند که در مدت زمان مشابهی 10 میلیون واحد فروش داشت. البته باید اشاره کنیم با توجه به حوادثی که برای نوت 7 پیش آمده بود که باعث شد سامسونگ این گوشی را از بازار جمع کند، سطح تقاضا برای نوت 8 بالا رفته بود.

شرکت Counterpoint

در هر صورت، کسب و کار موبایل سامسونگ به علت عملکرد ضعیف پرچم‎دارانش به تقلا افتاده است. گزارش مالی دو ماهه سوم سال جاری میلادی نشان می‎دهد این شرکت گوشی‎های بیشتری وارد بازار کرده است ولی فروش آهسته مدل‎های پرچم‎دار غول کره‎ای باعث افت 42 درصدی سود این شرکت شده است.

تمام این آمار با وجود عملکرد قابل توجه گوشی‎های گلکسی اس 10 است که در بازه زمانی اسفند تا اردیبهشت ماه 16 میلیون واحد فروش داشته‎اند که در مقایسه با نسل قبل خود 12 درصد بیشتر است.

در پایان باید بگوییم مشکلی که سامسونگ هنگام عرضه گلکسی نوت 10 با آن روبرو خواهد شد این است که کاربران بیشتر از گذشته گوشی‎های خود را حفظ می‎کنند، یعنی کاربران کمتری به فکر ارتقاء دستگاه‎های خود می‎افتند. همچنین، برخی از افراد انتظار ورود گلکسی فولد به بازار را می‎کشند و ممکن است برای خرید گلکسی نوت دست نگه دارند.

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.