روکیدا
استارتاپ مدیریت و موفقیت در کسب و کار

هفت علامتی که نشان می‌دهند باید در کسب و کار خود تغییر ایجاد کنید!

کسب و کار

زمان تنها منبعی است که نمی‌توانیم به دست آوریم. پس تلاش برای انجام کاری که دیگر دوست ندارید انجام دهید (یا این که نیازهای شما را برآورده نمی‌کند) یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که زندگی شما را هدر می‌دهد. با توجه به این موضوع، در اینجا هفت علامت آورده شده‌است که نشان می‌دهند ممکن است زمان آن رسیده باشد تا کار خود را متوقف کرده و عمر با ارزش خود را هدر ندهید:

 

۱. رویاهای شما متوقف شده‌اند

یادتان می‌آید که زمانی چقدر در مورد کارتان هیجان‌زده بودید؟ توی رختخواب، سر میز غذا و در هر حالتی به آن فکر می‌کردید. در مورد آن با همه صحبت می‌کردید. شاید خواب می‌دیدید که در حوزه کسب و کار خود بسیار پیشرفت کرده و آن را متحول می‌کنید. شاید هم زندگی‌ای را تصور می‌کردید که این کمپانی کوچک، روزی بزرگ خواهد شد و از عهده هزینه‌های شما برخواهد آمد. اگر اکنون فقط به این فکر می‌کنید که هر چه زودتر کار خود را انجام دهید تا به وقت استراحت برسید، وقت آن رسیده‌است که کار دیگری را در نظر بگیرید.

 

۲. بدن شما هیچگاه دروغ نمی‌گوید

بدن شما حقیقت را می‌داند؛ مهم نیست که دهان شما به دیگران چه می‌گوید، و یا مغز شما چه فرمانی می‌دهد. اگر درد و رنج شما باعث می‌شود که شور و شوقی برای انجام دادن کار خود نداشته باشید، وقش رسیده‌است که به آن توجه کنید. شاید استرس و نارضایتی از شغل، موجب تحلیل رفتن بدن و بیمار شدن شما شود. شاید برای فرار از زندگی کاری خود، ورزش‌های سنگین انجام داده و آسیب ببینید. یا شاید انجام حرکات تکراری مثل تایپ کردن، چکش زدن یا بلند کردن اشیا، بدن شما را خسته کرده‌است. اگر بدن شما به تازگی هنگام کار کردن احساس ناراحتی می‌کند، در واقع در حال فرستادن پیامی مهم است مبنی بر اینکه وقت آن است هر چه زودتر گزینه‌های دیگری پیدا کنید.

کسب و کار

۳. بی خیال هستید

اگر دیگر شور و اشتیاقی برای یادگیری علم توسعه کسب و کار خود، خدمات رسانی به مشتریان خود و نگهداشتن آن‌ها با گرایش‌های مختلف ندارید، نشانه خوبی نیست. این پدیده به این موضوع اشاره دارد که قلب و ذهن شما دیگر درگیر کار نیستند.

 

۴. درآمد کافی ندارید

شاید رده شغلی شما به دلیل رقابت یا تحول فن‌آوری تغییر کرده‌است؛ یا شاید شما نمی‌توانید خود را مجبور به خدمات‌دهی کنید و مشتری‌هایتان کم شده‌است. به هزاران دلیل، درآمد شما کافی نیست. اگر فقط درآمد شما کاهش یافته است و به جای گام برداشتن برای رفع مشکل، فقط از وضع موجود شکایت می‌کنید، این یک نشانه قطعی است که باید موضع خود را تغییر دهید. لازم نیست زندگی خود را با نگرانی‌های مالی سپری کنید. علاوه بر این، اگر شما از شجاعت، انرژی و بینشی که به عنوان یک کارآفرین دارید استفاده کنید، قطعا می‌توانید هر کاری که می‌خواهید با فاز شغلی بعدی خود، انجام دهید.

 

۵. از مشتریان خود رضایت ندارید

اگر از دید شما، همه مشتریان مانند یک عده انسان بی‌سروپا و بی‌ارزش به نظر می‌رسند، قطعا با مشکلی جدی روبرو هستید. مشتریان شما کسانی هستند که برایتان پولسازی می‌کنند. اگر آن‌ها را پیش خود نفرت‌انگیز تلقی کنید، باور کنید یا نه، ناخودآگاه آن را حس می‌کنند. کسب و کار شما نسبت به اینکه چگونه به مشتریان خود خدمت می‌کنید و اینکه چقدر می‌توانید آن‌ها را خوشحال کنید، رشد می‌کند. آن‌ها نیز در مقابل خدمات مفید و مناسب شما، موجب شادمانی‌تان می‌شوند. از خودتان بپرسید که مشکل کجاست! چرا نسبت به مشتریان خود بی‌میل هستید! احتمالاً جواب این سوالات را با کمی تفکر پیدا خواهید کرد.

لینک مربوطه: می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ارتباط با مشتری، به این لینک مراجعه کنید.

 

۶. شکایت‌ها زیاد شده‌اند

دو نوع شکایت در اینجا وجود دارد: شکایت توسط اشخاصی که با کسب و کار شما در تعامل هستند (مشتریان، فروشنده‌ها، کارمندان، کارکنان مجازی و غیره) و خطرناک‌ترین شکایت، یعنی آن‌هایی که از دهان خود شما بیرون می‌آیند. شهامت این را داشته باشید که با برخی از افرادی که شما را خوب می‌شناسند، صحبت کرده و از آن‌ها سوال کنید: «آیا من در مورد کارم زیاد شکایت می‌کنم؟». هنگامی که به پاسخ‌های آنان گوش فرا می‌دهید، ذهنتان بازتر خواهد شد.

 

۷. سندرم تنبلی!!

اگر آماده شدن در صبح برایتان سخت شده‌است، اگر برای سرحال شدن به شش فنجان قهوه نیاز دارید و یا اگر مشتری بیچاره ۱۰ بار باید تماس بگیرد تا شما جواب دهید، احتمالاً دچار سندرم تنبلی شده‌اید. این موضوع فقط مربوط به سن نیست. هچنین، نشانه درهم شکستی شما نیز نمی‌باشد. شما کند و آهسته هستید؛ چراکه خودتان را وادار به انجام کارهایی می‌کنید که می‌دانید از ته تمایلی به انجام آن‌ها ندارید. به این معنی که روح کسب و کار شما از بین رفته‌است و باید فکر چاره کنید.

 

اگر یکی از این هفت علامت را در خود می‌بینید، می‌توانید استراتژی‌هایی را برای برطرف کردن آن بکار گیرید. یک ورق کاغذ و یک خودکار بردارید و حداقل ۲۰ راه‌حل بنویسید؛ البته شاید مسخره به نظر بیاید. با این حال تا نوشتن راه‌حل بیستم در جای خود بنشینید؛ زیرا معمولاً بهترین ایده‌ها تا قبل از شماره ۱۶ خود را به شما نشان نمی‌دهند. با مناسب‌ترین آن‌ها شروع کنید. این ایده‌های خوب را به طور پی‌درپی اعمال کرده و ببینید که آیا این روند ساده باعث برطرف شدن نقطه ضعف شما می‌شود یا خیر!

لینک مربوطه: می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شروع یک کسب و کار موفق، به این لینک مراجعه کنید.

 

کسب و کار

از سوی دیگر، اگر اکثر این هفت علامت برای شما صادق هستند، زمان آن رسیده‌است که موضوع جدی بگیرید. دارید وقت خود را تلف می‌کنید و توجه داشته باشید که نمی‌توانید زمان از دست رفته خود را با پول به عقب بازگردانید. به عنوان کارآفرین، باید سرسختانه برای برطرف کردن مشکلات و دشواری‌ها، تلاش کنید. شما می‌توانید خودتان را از این فضای سخت و طاقت فرسا بیرون بکشید؛ و هیچ فضایی سخت‌تر از این نیست که کسب و کاری را ادامه دهید که دیگر دوستش نداشته باشید، به آن اهمیت ندهید و درآمد کافی نیز از آن نداشته باشید. زندگی شما بیشتر از این چیزها ارزش دارد. خود شما ارزش بیشتری دارید. بنابراین، زندگی خود را بر باد ندهید و به دنبال خواسته‌ها و تمایلاتتان بروید.

 

منبع: www.entrepreneur.com

مطالب مرتبط

چگونه جذاب تر به نظر برسیم؟

محمد آقاپور

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

چگونه با کارمندانی که از خانه کار خود را انجام می دهند، رفتار کنیم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟