گجت پوشیدنی تهویه هوا سونی مشکل گرمای بیرون را حل می‎کند

گرمای کلافه‎کننده بیرون از خانه هر کسی را آزار می‎دهد. اما ظاهرا سونی برای این قضیه راه‎حلی دارد.

طرح First Flight این شرکت در حال جمع‎آوری سرمایه‎ جمعی برای تولید یک تهویه هوا پوشیدنی به اسم Reon Rocket است که داخل جیب یک تی‎شرت ویژه جاسازی می‎شود.

Reon Rocket

این دستگاه کوچک و مخفی هوا را تهویه نمی‎کند، بلکه در پایین گردن شما قرار می‎گیرد و از اثر پلتیر (Peltier effect) (براساس این اثر زمانی که یک جریان الکتریکی از یک مقطع عبور می‎کند گرما جذب یا منتشر می‎شود) استفاده می‎کند تا بدون ایجاد صدا یا اشغال فضای زیاد دمای بدن شما را به 23 درجه فارنهایت کاهش یا به 14 درجه فارنهایت افزایش دهد.

به عبارت دیگر می‎توانید در یک روز گرم تابستان کت شلوار بپوشید بدون این که خیس عرق شوید.

کاربر از طریق یک اپلیکیشن موبایل باید دما را کنترل کند، اما سونی امیدوار است از طریق یک به‎روزرسانی در آینده امکان فعال‎سازی یک حالت خودکار تنظیم دما را لحاظ کند.

عمر باتری این دستگاه در زمان کار کمتر از 2 ساعت است تا کاربر مدت زمان کوتاهی که بیرون است گرما را حس نکند، ولی به دنبال اتصال به بلوتوث و در حالت انتظار 24 ساعت دوام می‎آورد و سونی ادعا می‎کند در عرض دو ساعت با یک شارژر یو‎اس‎بی تایپ C شارژ می‎شود.

باید بگوییم تاریخ عرضه این محصول به بازار مشخص نیست. در زمان نوشتن این مقاله سرمایه‎ لازم برای تولید Reon Pocket کاملا جمع‎آوری شده است ولی انتظار می‎رود سونی آن را در ماه مارس 2020 و تنها وارد بازار ژاپن کند.

بدون شک مهمانان بازی‎های المپیک 2020 توکیو از آن لذت کافی را می‎برند. این تهویه هوا پوشیدنی به قیمت تقریبا 117 دلار وارد بازار خواهد شد.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.