چگونه زبان مسیریابی خود را در گوشی‌های اندروید تغییر دهیم

چگونه زبان مسیریابی خود را در گوشی‌های اندروید تغییر دهیم

با مسیریابی صوتی اطلاعات بسیار زیادی در مورد مسیر در اختیار شما قرار می‌گیرد مانند هشدارهای سفر را خواهید شنید، از کدام مسیر استفاده کنید، به کجا بپیچید و آیا مسیر بهتری برای رسیدن به مقصد وجود دارد یا خیر. با این حال، گوگل مپ به طور خودکار برچسب‌های نقشه و نام مکان‌ها را به زبان محلی کشور شما نمایش می‌دهد.

چگونه زبان مسیریابی خود را در گوشی‌های اندروید تغییر دهیم

‏گوگل مپ همچنین از زبان پیش‌فرض دستگاه شما به عنوان صدای مسیریابی استفاده می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید جهت‌ها را به زبانی دیگر بشنوید، باید زبان و صدای مسیرهای گفتاری را تغییر دهید.

در دستگاه و گوشی‌های اندرویدی می‌توانید صدای مسیریابی گوگل مپ را از داخل برنامه یا از طریق تنظیمات گوشی خود تغییر دهید. در این مطلب نحوه انجام هر دو این کارها را یاد دادیم. پس تا انتها همراه روکیدا باشید.

نحوه تغییر صدا و زبان در برنامه گوگل مپ

می توانید صدا و زبان گوگل مپ را از طریق تنظیمات برنامه تغییر دهید. در زیر نحوه انجام این کار در را در یک گوشی اندروید آورده‌ایم:

  1. برنامه گوگل مپ را باز کنید و روی تصویر پروفایل خود در گوشه بالا سمت راست آهسته بزنید.
  2. به پایین بروید و تنظیمات را انتخاب کنید. سپس، روی تنظیمات مسیریابی آهسته بزنید.
  3. ‏Voice selection را انتخاب کرده و زبان یا لهجه دلخواه خود را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که گوگل مپ از زبان‌ها و گویش‌های زیادی پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی مانند سایر زبان‌های پرکاربرد دارای چندین گزینه جغرافیایی هستند.

نحوه تغییر تنظیمات زبان گوگل مپ از طریق خود دستگاه

شما همچنین می‌توانید صدا و زبان گوگل مپ را از طریق تنظیمات دستگاه خود تغییر دهید، مشروط بر این‌که گوگل مپ از زبان دستگاه شما به عنوان صدای مسیریابی استفاده کند. به یاد داشته باشید که این روش همچنین زبان دستگاه اندروید شما را نیز تغییر می‌دهد.

  1. برنامه تنظیمات را در تلفن خود باز کنید.
  2. به قسمت System بروید و Language and input را انتخاب کنید. در بعضی از دستگاه‌ها باید روی تنظیمات اضافه (Additional Settings) آهسته بزنید.
  3. روی Language آهسته بزنید و زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. ممکن است لازم باشد روی افزودن زبان آهسته بزنید و زبان مورد نظر را دانلود کنید.

گاهی ممکن است با مشکلاتی در گوگل مپ مانند عدم نمایش مسیرها یا نشان دادن مکان‌های اشتباه روبرو شوید.

تغییر زبان صدا در گوگل مپ آسان است

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن مسیر و مقصد خود، استفاده از دستورالعمل‌های گفتاری گوگل مپ و هشدارهای سفر است.

با این حال، اگر صدای مسیریابی این برنامه به زبان خارجی باشد، کلمات گفته شده کمک چندانی به یافتن مسیر نخواهد کرد. مطلب بالا نحوه تغییر صدا و زبان مسیرهای گفتاری را از طریق برنامه گوگل مپ و تنظیمات دستگاه اندرویدی نشان می‌دهد.

منبع: makeuseof.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *