مایکروسافت پیش نمایش اینسایدر ویندوز 11 را منتشر کرد

مایکروسافت پیش نمایش اینسایدر ویندوز 11 را منتشر کرد

اگر در طرح Insiders Program ثبت نام کرده باشید، می‌توانید اولین نسخه پیش‌نمایش اینسایدر ویندوز 11 را محک بزنید.

نسخه بیلد این پیش‌نمایش 22000.51 است و اکثر قابلیت‌های ویندوز 11 را دارد، ولی فاقد ویژگی جدید ادغام Microsoft Teams با سیستم عامل یا دسترسی به اپلیکیشن‌های اندرویدی از طریق مایکروسافت استور است و این موارد بعدا اضافه خواهند شد.

در بین امکانات جدید منوی تنظیمات با طراحی متفاوت و نوار مسیریابی است که در سمت چپ قرار می‌گیرد (بنابراین سرانجام در بین انبوهی از منوها گم نخواهید شد) و همچنین یک فایل اکسپلورر به‌روزرسانی شده، ظاهرا جدید ویندوز با 4 تم جدید به اسامی Glow، Captured Motion، Sunrise و Flow به همراه صداهای جدید.

با فشردن کلیدهای ترکیبی Win + N و Win + A به ترتیب می‌توانید سریعا به مرکز نوتیفیکیشن و تنظیمات سریع با طراحی جدید دسترسی داشته باشید.

مایکروسافت پیش نمایش اینسایدر ویندوز 11 را منتشر کرد

قابلیت‌های جدید Snap Groups و Snap Layouts بخشی از Insider Preview هستند و کافی است موس را روی دکمه maximize (بزرگ کردن) پنجره ببرید تا چیدمان‌های در دسترس را ببینید.

Snap Groups به شما اجازه می‌دهد چندین گروه پنجره را در کنار یکدیگر قرار دهید و سریعا بین آن‌ها جابه‌جا شوید.

مایکروسافت پیش نمایش اینسایدر ویندوز 11 را منتشر کرد

مایکروسافت همچنین به شرکت‌کنندگان در طرح اینسایدر اجازه می‌دهد نگاهی به نسخه جدید مایکروسافت آفیس بیاندازند که برای ویندوز 11 با گوشه‌های برش خورده پنجره، طراحی شده است.

همچنین یک آفیس جدید 64 بیتی برای کاربران ARM وجود دارد تا آن را محک بزنند.

مایکروسافت پیش نمایش اینسایدر ویندوز 11 را منتشر کرد

با آن‌ که همه به‌راحتی می‌توانند در طرح Windows Insider شرکت کنند، ولی توصیه می‌کنیم این نسخه بتا را روی کامپیوتر اصلی خود نصب نکنید، چون همچنان به‌اندازه کافی باگ‌های شناخته شده و ناشناخته وجود دارد.

هنوز به‌سختی می‌توان لیست کاملی از سخت‌افزارهایی را پیدا کرد که ویندوز 11 از آن‌ها پشتیبانی کند، اما مایکروسافت تعدادی از آن‌ها را برای کسانی که پیش از 24 ژوئن در طرح Insiders شرکت کردند، مشخص کرده است.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *