اوپو از هوآوی پیشی می‌گیرد و بزرگترین برند گوشی‌های هوشمند چین می‌شود؟ سقوط هوآوی به سود رقبا!

gsmarena 000 4

وضعیت بازار گوشی‌های هوشمند در چین و رقابت آن‌ها ورق را برگردانده است. اوپو برای نخستین بار در بازار چین توانست در رقابت گوشی‌های هوشمند و فروش آن‌ها از هوآوی پیشی بگیرد. در ادامه مطلب با بررسی این خبر و اطلاعات منتشر شده همراه روکیدا باشید.

اوپو و رقبا

اوپو بزرگترین برند گوشی‌های هوشمند در چین!

بر اساس آخرین آمار شرکت اوپو در عرصه گوشی‌های هوشمند توانسته از هوآوی پیشی‌بگیرد و به پرفورش ترین و بزرگترین برند چینی تبدیل شود. این اتفاق می‌تواند به دو دلیل باشد؛ پیشرفت گوشی‌های اوپو و تضعیف و پسرفت تلفن‌های هوشمند هوآوی.

اوپو- شیائومی - اوپو - ویوو
اوپو – شیائومی – اوپو – ویوو

در ژانویه اوپو توانست 21 درصد از بازار چین را از آن خود کند که اورا در صدر لیست قرار داد. شرکت ویوو نیز نزدیک به 20 درصد بازار را از آن خود کرد. شیائومی و اپل تنها 16 درصد از این میزان را به تحاسب خود درآوردند. فروش اوپو نسبت به ماه دسامبر 33 دصد و نسبت به ماه ژانویه سال 2020 حدود 26 درضد رشد داشته است. باید در نظر داشت فاوری 5G این شرکت در رشد آن بسیار موثر بوده است.

اوپو در رقابت با رقبا
اوپو در رقابت با رقبا

فهم این موضوع ساده است چرا که 65 درصد فروش گوشی‌ها در یک/چهارم آخر سال 2020 مختص تلفن‌های با خاصیت 5G بوده است. شرکت اوپو توانایی تولید گوشی‌های دارای 4G و قدرت‌مند یا مقرون به صرفه را نیز در کارنامه دارد اما تصمیم منطقی و صحیح این شرکت منجر به در اختیار گرفتن بخشی از بازار که توسط هوآوی واگذار شده بود است.

اوپو، شیائومی، هوآوی و ویوو رقبت سخت در بازار چین
اوپو، شیائومی، هوآوی و ویوو رقبت سخت در بازار چین

هوآوی حالا با تمرکز بیشتر در حق بیمه و عرضه، مدل‌های سطح بالاتر قرار داده است. لازم به دکر است میزان کاهش فروش هوآوی نیز به همین علت است. این واگذاری و کنار‌گیری هوآوی از برخی بخش‌ها به سود شیائومی نیز شده است.

مارکت این روزها دائما در بازار چین درحال تغییر است باید دید در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و بازار در انحصار کدام شرکت خواهد بود.

منبع: gsmarena.com

آواتار امیر بلادی

توسط امیر بلادی

امیر بلادی نویسنده و خبرنگار مجله اینترنتی روکیدا، بیولوژیست،مترجم محتوی، فعالیت تخصصی در نقد و بررسی فیلم و سریال، صدا بردار،تنظیم کننده،تخصص در زمینه موسیقی و 7 ساز،دارای استدیو صدا، دوبلاژ ، تهیه کننده محتوی و مقالات،مترجم شنیداری و تخصصی، در روکیدا با ما همراه باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *