شیائومی می 12 نخستین گوشی است که از اسنپدراگون 895 SOC بهره‌می‌برد

Xiaomi Mi 11 Pro 2

طبق آخرین اخبار شرکت کوالکام درحال توسعه یک گوشی پرچمدار جدید با مدل تازه اسنپدراگون SOC است. فرایند تولید 4 نانومتری این پردازنده اسنپدراگون توسط TSMC صورت می‌گیرد. بنظر می‌رسد اولین گوشی دریافت کننده این مدل پردازنده اسنپدراگون 895 SOC، شیائومی می 12 باشد.

دلیل ترجیح کوالکام به انتخاب TSMC برای اسنپدراگون 895 SOC چه بود؟

شرکت کوالکام با آگاهی از اخبار تکنولوژی TSMC که قصد تولید انبوه قطعات 4 نانومتری تا سال 2022 را دارد انتخاب کرد زیرا گل سرسبد فعلی اسنپدراگون 888 سامسونگ است که 5 نانومتری تولید می‌شود. با این تفاسیر انتخاب هوشمندانه 4 نانومتری عاقلانه صورت گرفته است.

اسنپدراگون 895 در شیائومی می 12
اسنپدراگون 895 SOC

باتوجه از خبرهایی که ازمنابع منتشر شده تکنولوژی 4 نانومتری تا سال 2022 دردسترس نخواهد بود. همچنان پرچمدار سامسونگ که دارای اسنپدراگون 888 است می‌تواند با ارتقای این پردازنده 5 نانومتری خودرا بهبود ببخشد. با آمدن تکنولوژی جدید سرعت و تاثیرگذاری بیشتر می‌شود و انرژی به صورت بهینه‌تری مصرف می‌شود.

انتظارات از اسنپدراگون 895 SOC چیست؟

انتظار می‌رود تا اسنپدراگون 895 SOC از مودم X65 کوالکام برخوردار باشد. همچنین افزایش سرعت اینترنت 5G تا 10 گیگابایت بر ثانیه؛ همچنین برخورداری از قابلیت ذخیره نیرو نسخه 2.0 که مصرف نیروی دستگاه و پلتفورم را کاهش می‌دهد.

منابع خبری می‌گویند که این مدل اسنپدراگون یعنی 895 SOC تا اواخر امسال با گوشی شیائومی می 12 عرضه خواهد شد.

اسنپدراگون 895 SOC با شیائومی می 12 عرضه می‌شود
اسنپدراگون 895 SOC با شیائومی می 12 عرضه می‌شود

منبع: gizchina.com

آواتار امیر بلادی

توسط امیر بلادی

امیر بلادی نویسنده و خبرنگار مجله اینترنتی روکیدا، بیولوژیست،مترجم محتوی، فعالیت تخصصی در نقد و بررسی فیلم و سریال، صدا بردار،تنظیم کننده،تخصص در زمینه موسیقی و 7 ساز،دارای استدیو صدا، دوبلاژ ، تهیه کننده محتوی و مقالات،مترجم شنیداری و تخصصی، در روکیدا با ما همراه باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *