اوپو Flash Initiative امکان شارژ سریع گوشی در ماشین را ممکن خواهد کرد

امکان شارژ سریع بی‌سیم با اوپو Flash Initiative
اوپو Flash Initiative

اوپو Flash Initiative

اوپو به طور جدی در حال گسترش دسترسی به فناوری شارژ بی‌سیم سریع خود VOOC است. این شرکت اعلام کرد که اوپو Flash Initiative اساساً مجموعه‌ای از مشارکت‌ها است که با آن تولیدکنندگان لوازم جانبی، سازندگان چیپست و حتی شرکت‌های خودروسازی می‌توانند از فناوری شارژ سریع بی‌سیم VOOC شرکت اوپو استفاده کنند.

اوپو Flash Initiative چیست؟

برای تحقق Flash Initiative تعاملاتی بین اوپو با FAW-Volkswagen ،Anker و NXP Semiconductors انجام شده است. اوپو می‌گوید، مصرف‌کنندگان باید خدمات شارژ سریع بی‌سیم برای گوشی‌های خود را در ماشین خود، خانه خود و حتی در برخی از فضاهای عمومی دریافت کنند.

Flash Initiative نشان دهنده اعتقاد اوپو به فناوری‌های انسان دوستانه است که باعث ایجاد تغییر در زندگی روزمره مردم می‌شود. آدلر فنگ مدیر ارشد مالکیت معنوی اوپو در بیانیه‌ای در کنگره جهانی موبایل شانگهای گفت:‌ “به لطف شرکای جدید ما، فناوری‌های انحصاری ما می‌توانند بیش از هر زمان دیگری در دسترس افراد بیشتری قرار گیرد”. “این یک گام حیاتی در راستای دادن اختیار به مصرف‌کنندگان برای استفاده از دستگاه‌هایشان به هر شکلی که می‌خواهند، است و مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهند یا در کجای دنیا قرار دارند”.

امکان شارژ سریع بی‌سیم با اوپو Flash Initiative فراهم می‌شود
شارژ سریع بی‌سیم با اوپو Flash Initiative

میزان موفقیت اوپو Flash Initiative

البته باید دید که این مشارکت تا چه حد عمیق است و در واقع چند ماشین و لوازم جانبی از این فناوری شارژ سریع استفاده می‌کنند. اوپو جزئیات زیادی را در مورد این مشارکت ارائه داده است. به عنوان مثال، کمپانی Anker لوازم الکترونیکی مانند پاوربانک‌ها، هدفون‌ها و حتی جاروبرقی‌هایی را خواهد ساخت که در خود فناوری شارژ بی‌سیم دارند‌. همچنین تعامل با FAW Group و Volkswagen Group باعث خواهد شد که این فناوری حداقل در برخی از اتومبیل‌های آنها تعبیه شود (احتمالاً فعلا فقط در چین است).

در واقع ممکن است شما بدون اینکه بدانید از شارژ بی‌سیم سریع VOOC استفاده کنید. اوپو متعلق به غول الکترونیکی BBK Electronics است که مالکOnePlus ، Vivo و Realme نیز می‌باشد. به دلیل مالکیت مشترک، همه‌ی این برندها از فناوری مشابهی در گوشی‌های خود اما با نام‌های مختلف استفاده می‌کنند. مشهورترین مورد در ایالات متحده OnePlus ’Warp Charge است. با این واقعیت که استانداردهای شارژ بی‌سیم به طور کلی گیج‌کننده هستند، این موضوع باعث سردرگمی می‌شود.

امکان شارژ سریع بی‌سیم با اوپو Flash Initiative

متأسفانه حتی اگر گوشی اوپو و شارژر سازگار داشته باشید، ممکن است سریع‌ترین شارژ ممکن را دریافت نکنید. اگرچه این فناوری تا حدودی سازگاری دارد، اما اگر گوشی و شارژر باهم سازگار نباشند، گوشی شما با سرعت معمولی شارژ بی‌سیم شارژ خواهد شد. اگر واقعاً می‌خواهید از شارژ سریع بی‌سیم داخلی در ماشین خود استفاده کنید، یا باید گوشی مناسب بخرید، یا ماشین مناسب بخرید. در اینجا فقط وجود یک استاندارد واقعی می‌تواند به شما کمک کند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اوپو

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *