اینتل پردازنده‌های نسل یازدهم Rocket Lake-S را پانزدهم مارس رونمایی می‌کند

11th-gen-rocket-lake-s
اینتل

 طبق گزارشات جدید اینتل قصد دارد ماه بعد از پردازنده‌های Core نسل یازدهم رونمایی کند. این شرکت قبلاً هم تأیید کرده بود که تراشه‌های سری Rocket Lake-S در سه ماهه اول سال جاری رونمایی می‌شوند اما حالا این گزارش جدید تأیید می‌کند که این تراشه‌ها پانزدهم ماه مارس سال 2021 رونمایی می‌شوند.

طبق گزارش سایت HKEPC، نسل یازدهم پردازنده‌های اینتل از ماه بعد روانه بازار می‌شوند. قبلاً انتظار می‌رفت که این پردازنده‌ها اوایل ماه آوریل رونمایی شوند اما این گزارش نشان می‌دهد که ممکن است این اتفاق دو ماه زودتر رخ دهد. این کمپانی قبلاً هم از سری 500 مادربوردهای خودش رونمایی کرده بود که از پردازنده‌های جدید Rocket Lake-S و اسلات PCI نسل چهار برای نصب جی‌پی‌یو و رسانه‌های پرسرعت NVMe پشتیبانی می‌کند.

Intel 11th gen rocket lake s

HKEPC اعلام کرده که معرفی پردازنده‌های نسل دوازده در اواخر سپتامبر 2021 انجام شده و از ماه دسامبر روانه فروشگاه‌ها می‌شوند. بعلاوه، طبق این گزارش تراشه‌های سری Alder Lake-S هم به جای معماری SuperFin بر اساس معماری Enhanced SuperFin 10 نانومتری ساخته شده اند. به عبارت دیگر نسبت به سری Tiger Lake مصرف انرژی بهتری دارند.

متاسفانه در این گزارش اطلاعات دیگری درباره طرح‌های رونمایی از محصولات اینتل منتشر نشده و باید توجه داشت که این گزارش رسمی و تأیید شده نیست و برای تأیید آن باید منتظر گزارش رسمی خود اینتل بمانیم.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *