از جدیدترین تراشه پرچمدار مدیاتک چه می دانید؟

مدیاتک

شرکت کوالکام به تازگی از آخرین نسل تراشه‌های پرچمدار خود با عنوان اسنپدراگون 888 رونمایی کرد و انتظار می‌رود که در ژانویه 2021 گوشی‌های پرچمدار شرکت‌های مختلفی به این تراشه قدرتمند مجهز شوند. در همین راستا از شرکت مدیاتک نیز انتظار می‌رود تا تراشه پرچمدار خود را هرچه زودتر معرفی کند.

زمان رونمایی

ریک تسای، مدیرعامل این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است که نسل بعدی تراشه‌های مدیاتک در سه‌ماه اول سال 2021 رونمایی خواهند شد.

مدیاتک

کمپانی مدیاتک بزرگترین تامین‌کننده محصولات نیمه‌هادی تایوان است که در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند. ریک تاسای مدیر ارشد این شرکت در سخنرانی تحت عنوان “تسریع در اقتصاد دیجیتال پس از همه‌گیری ویروس COVID-19” طی کنفرانس ارتباطات جهانی IEEE در تایپه نیز به همین موضوع اشاره کرد.

وی همچنین از برنامه‌های خود جهت رونمایی از تراشه جدید پرچمدار 5G مدیاتک در فوریه سال آینده خبر داد.

این بیانیه نشان می‌دهد که شرکت تولید‌کننده تایوانی در مورد عرضه تراشه قدرتمند 5G خود برای گوشی‌های پرچمدار هوشمند مصمم است.

dims

دو ماه پیش شرکت مدیاتک برنامه‌ی مبهمی ارائه داد که در آن بیان داشت، گوشی‌های هوشمند مجهز‌شده به تراشه جدید دیمنسیتی 5G قرار است در اوایل سال آینده وارد فاز انبوه‌سازی خود شوند.

شرکت مدیاتک انتظار دارد در سال آینده میزان تقاضای جایگزینی گوشی‌های هوشمند به اوج خودش رسیده و همین سبب شود تا عرضه سراسری گوشی‌های 5G در سال آینده نسبت به عرضه بیش از 200 میلیون دستگاه در سال جاری، دو برابر گردد.

پیش‌بینی می‌شود که میزان رشد گوشی‌های 5G تا سال 2023 ادامه داشته باشد، به صورتی که نزخ نفوذ آن از 49 درصد در سال 2022 به میزان 60 درصد در سال 2023 برسد. طبق گفته تسای، انتظار می‌رود نرخ نفوذ گوشی‌های 5G در سال جاری به میزان 18 درصد برسد.

960x0 1

برنامه‌های در دست انجام

مدیرعامل شرکت تولید‌کننده تراشه تایوانی همچنین اعلام کرد که استراتژی آن ، ایجاد یک سبد محصولات کاملی برای گوشی‌های هوشمند با قیمت‌های مختلف است. او علاوه بر مطالب بالا اعلان داشت که شرکت مدیاتک در نظر دارد یک تراشه 5G جدیدی متناسب با گوشی‌های سطح ابتدایی نیز تولید کند.

سخن پایانی

تراشه پرچمدار مدیاتک با عنوان دیمنسیتی 1000 با فناوری SoC قرار است به همان نسبت تراشه دیمنسیتی 800، توسط شرکت‌های مختلف سازنده قطعات اصلی مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: gizmochina.com

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *