محتوا توافق نامه کوآلکام و سامسونگ چیست؟

کوآلکام

Yonhap News گزارش داده است که سامسونگ و کوآلکام برای ساخت چیپ ست‌های 5G که قرار است در تلفن‌های هوشمند ارزان قیمت و میان رده استفاده شود، توافق کرده‌اند. این توافق به احتمال زیاد به عرضه نسل 4 اسنپدراگون در آینده بستگی دارد. زیرا این چیپست قرار است در تبفن‌های نسل میان رده بعدی سامسونگ قرار بگیرد.

از آنجا که تراشه‌های 5G برای تلفن‌های هوشمند ارزان قیمت در نظر گرفته شده است، سامسونگ احتمالاً پردازنده‌های بعدی سری 400 اسنپدراگون را برای کوآلکام تولید خواهد کرد. انتظار می‌رود این تراشه‌ها تا سال آینده زمانی به بازار عرضه شوند.

در حال حاضر، غول کره‌ای چندین تراشه 5G برای کوآلکام از جمله اسنپدراگون 690 با استفاده از فرایند 8 نانومتری خود و همچنین 765 و 768 با فرایند 7 نانومتری EUV تولید می‌کند. با توجه به قیمتی که تراشه‌های نسل 4 هدف قرار داده‌اند، این احتمال وجود دارد که این سفارش با فرایند 8 نانومتری برسد.

شیائومی، اوپو و موتورولا منتظر اولین سری جدید چیپست‌های 5G اسنپدراگون هستند. اوایل سال آینده باید شاهد اولین گوشی‌های مجهز به تراشه‌های سری 4 باشیم، به این معنی که تولید باید به زودی آغاز شود.

sticker png samsung galaxy apple inc v samsung electronics co qualcomm snapdragon apple business mobile phones fruit nut electronic device

سامسونگ قراردادهای پرچمدار اسنپدراگون را به TSMC از دست داد، اما امتیاز بزرگی را به دست آورد زیرا Nvidia با این شرکت همکاری کرد تا فرایند سفارشی 8 نانومتری را برای استفاده در GPU‌های سری 3000 تولید کند. این کارت گرافیک اوایل ماه جاری رونمایی شد.

گزارش‌ها تخمین زده‌اند که سامسونگ 17.4 درصد سهم بازار در بازار جهانی صنعت تولید چیپست‌های موبایل را در اختیار دارد، در حالی که TSMC با 53.9 درصد سهم بازار، حاکم و سوار بر این صنعت می‌باشد. اگرچه، می‌توان انتظار داشت سامسونگ با سرمایه گذاری مداوم خود در زمینه تولیدات و صنعت نیمه هادی، فرصت‌های بیشتری در این زمینه فراهم کند.

منابع خبر: gsmarena

  gizmochina

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *