کاربران آیفون حالا می‌توانند از آن به عنوان یک کلید امنیتی گوگل نیز استفاده کنند

کاربران آیفون حالا می‌توانند از آن به عنوان یک کلید امنیتی گوگل نیز استفاده کنند 1 scaled

برای این که از گوشی خود به عنوان یک کلید امنیتی گوگل استفاده کنید دیگر به اندروید نیاز ندارید. گوگل قابلیت Smart Lock را برای iOS به‌روزرسانی کرده است که اجازه می‌دهد از «کلید امنیتی داخلی» دستگاه خود استفاده کنید و شبیه به قابلیت Secure Enclave سیستم عامل iOS است که در هر دستگاه iOS مجهز به حسگر تاچ آی‌دی یا فیس آی‌دی می‌توانید از آن استفاده کنید.

کاربران آیفون حالا می‌توانند از آن به عنوان یک کلید امنیتی گوگل نیز استفاده کنند

از این به بعد، زمانی که با استفاده از مروگر کروم در یک دستگاه رومیزی وارد حساب گوگل خود می‌شوید باید آی‌پد یا آیفون‌‌تان نیز برای تایید هویت دو عاملی کنارتان باشد.

هنگام تایید هویت از ارتباط بلوتوث استفاده می‌شود تا مشخص شود واقعا خود شما قصد لاگین دارید نه یک هکر.

بدون شک برای حساب‌های غیر گوگل قادر به استفاده از این روش تایید هویت نیستید و اگر دستگاه‌های خود را به دفعات ارتقاء می‌دهید ممکن است مشکل‌آفرین باشد.

اما از طرفی تحت شرایط خاص می‌تواند از خرید یک کلید بلوتوثی اختصاصی بهتر باشد و در مقایسه با روش‌های تعیین هویت مبتنی بر فرستادن پیامک امن‌تر است.

منبع: engadget.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *