استون مارتین چه نقشه‌ای برای خودروی تمام برقی خود دارد؟

dims 8

سالهاست که استون مارتین نوید یک خودروی تمام برقی با نام رپید E را داده است. پس از یک شروع ناموفق، این خودروساز گفته بود که ساخت آن در سال 2019 از سر گرفته خواهد شد. اکنون، یک منبع نزدیک به این شرکت به خبرگزاری اوتوکار می گوید که رپید E هرگز به مرحله تولید نخواهد رسید. در عوض، این خودرو به یک پروژه تحقیقاتی تبدیل خواهد شد.

استون مارتین در ابتدا قصد داشت مدل رپید 155 Es را تولید کند. این شرکت قیمت خودرو را اعلام نکرده بود و مشخص نیست چه تعداد از این خودرو سفارش داده شده بود. یا این که کمپانی چگونه بازپرداخت ها را مدیریت خواهد کرد. همچنین مشخص نیست که دقیقاً چگونه استون مارتین قصد دارد از رپید E برای تحقیقات استفاده کند. سخنگوی استون مارتین از “اظهار نظر در مورد حدس و گمان های محصول آینده” خودداری کرد.

به گزارش اوتوکار، استون مارتین در حال راه اندازی SUV DBX خود است، که قرار است در سه ماهه دوم سال 2020 عرضه شود. اندی پالمر، مدیرعامل این شرکت سال 2019 را “سال بسیار ناامید کننده” نامید، زیرا در این سال سهام شرکت به پایین ترین سطح خود رسید. 

پیش از این، استون مارتین گفته بود که رپید E دارای یک خروجی معادل 604 HP، حداکثر سرعت 250 کیلومتر بر ساعت و برد بیش از 320 کیلومتر است. این خودرو  قرار بود به یک سیستم باتری 800 ولت، سازگار با شارژرهای سریع DC و موتورهای برقی دوقلو مجهز باشد. حتی شایعاتی وجود داشت که ممکن است در فیلم بعدی جیمز باند نیز از این خودرو استفاده شود. البته به نظر نمی رسد هرگز چنین اتفاقی رخ دهد.

 

آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *