ایده کمپانی وان پلاس برای محو کردن دوربین پشت گوشی چیست؟

oneplus 7t pro mclaren edition

محو کردن دوربین های پشت گوشی ایده جدید کمپانی وان پلاس است. شاید تاکنون کمتر شرکتی به فکر مخفی کردن دوربین ها در سال های اخیر افتاده باشد. البته در سال های دور شرکت هایی مانند سونی اریکسون و یا موتورولا از این روش، البته به صورت مکانیکی، استفاده می کردند. اما اکنون وان پلاس روش جدیدی را برای مخفی کردن دوربین ها به کار گرفته است.

در نمایشگاه CES، کمپانی وان پلاس از یک طرح اولیه به نام “کانسپت وان” پرده برداشت. این طرح اولیه یکی از مدرن ترین فناوری های این شرکت را به نمایش می گذارد. البته پیش از آن که به طور رسمی معرفی شود، این کمپانی یک تیزر کوتاه را منتشر کرده است که یک ایده جالب دارد. “دوربین نامرئی” که می تواند در پشت شیشه گوشی مخفی شود.

به گفته مدیران کمپانی وان پلاس، کانسپت وان از “فناوری تغییر رنگ شیشه” و همچنین دوربین های مخفی استفاده خواهد کرد. به نظر نمی رسد این شیشه به صورت تاشو طراحی شده باشد. این چیزی بود که برخی از ناظران از نمونه اولیه انتظار داشتند. dims?quality=85&image uri=https%3A%2F%2Fo.aolcdn.com%2Fimages%2Fdims%3Fresize%3D2000%252C2000%252Cshrink%26image uri%3Dhttps%253A%252F%252Fs.yimg

اطلاعات مربوط به این دوربین اولین بار توسط وب سایت Wired منتشر شد. این اطلاعات نشان می دهد چگونه وان پلاس از همان فناوری موجود در سانروف و پنجره های هواپیما استفاده کرده است تا جلوه ای مخفی را ایجاد کند. بیشتر اوقات، دوربین ها در زیر شیشه تاریک پشت تلفن مخفی می شوند. هنگامی که دوربین ها در حال استفاده هستند، می توانید رنگ شیشه را از طریق یک سیگنال الکتریکی تنظیم کنید. بنابراین هنگام باز کردن برنامه دوربین، این دوربین ها ظاهر می شوند. وب سایت Wired چندان مجذوب این ویژگی نشده بود و آن را “نا امید کننده” خطاب کرد.

در حال حاضر هیچ برنامه ای برای استفاده از این طرح وجود ندارد. اما می تواند اطلاعاتی اولیه از گوشی های آینده این شرکت ارائه دهد.

آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *