دست باز مشتری برای انتخاب صدا موتور و بوق خودروهای برقی تسلا

خودروهای الکتریکی تسلا

مدت‌هاست که آلودگی خودروهایی که هر روز در سطح شهر تردد می‌کنند یک معضل محسوب می‌شود. با این حال عجیب است که بی‌سر و صدا بودن آن هم یک مشکل به‌حساب آید! مشکل خودرو‌های برقی که در ابتدا بیشتر شبیه به یک جوک بود، به‌تدریج جدی‌تر شد و حالا واقعاً به یک مسئله مهم تبدیل شده است. خودروهای برقی تسلا هم از این قاعده مستثنا نیستند. بااینکه کسی از سر و صدای خودرو خوشش نمی‌آید ولی هیچ کسی هم دوست ندارد یک اتومبیل بی‌سر و صدا پشت سرش ظاهر شود. بنابراین همان آلودگی صوتی بهتر است!

ایلان ماسک هم که از این مشکل عجیب خودروهای برقی مطلع است اعلام کرده به‌زودی حق انتخاب صدای بوق و صدای موتور به خودروهای برقی تسلا اضافه می‌کند. در اصل مشکل اصلی همان صدای موتور است که باعث می‌شود خودروی برقی در سرعت‌های پایین تقریباً بدون هیچ صدایی حرکت کند.

حالا که قرار است صدای خودروهای الکتریکی تسلا قابل انتخاب باشد چرا امکان آپلود کردن صدا به آن اضافه نشود؟ ایلان ماسک هم همین نظر را دارد و اعلام کرده این ویژگی را اضافه خواهد کرد. فقط ممکن است عادت کردن به صداهای عجیب و غریب احتمالی که از خودروی‌های برقی تسلا بیرون می‌آید کمی زمان ببرد! طبیعی است که قوانین و محدودیت‌هایی برای صداهایی که انتخاب می‌شود وجود داشته باشد. مطمئناً دعوای راننده‌ها در خیابان به‌اندازه کافی ناخوشایند هست و طبیعتاً کسی دوست ندارد فحاشی از طریق صدای بوق هم به آن اضافه شود!

منبع: engadget

آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *