دور همی جذاب‌ترین شخصیت‌های فیلم و بازی در انیمیشن فانکو

فیلم انیمیشن فانکو

اوایل امسال خبرهایی منتشر شد که نشان می‌داد فیلمی بر اساس شخصیت‌های عروسکی فانکو (Funko) در حال ساخت است. کار تولید این انیمیشن به دست استودیوی وارنر بروز انیمیشن (Warner Bros Animation) انجام می‌شود. فیلمی که در آن شخصیت‌های دنیاهای مختلف در شکل و شمایل عروسک‌های فانکو دور هم جمع می‌شوند. به نظر می‌رسد حالا شرکت عروسک سازی فانکو آن‌قدر مشهور شده است که بتواند طرف قرارداد غول‌های سینمایی مثل پیکسار و دیزنی باشد.

شرکت فانکو یک شرکت عروسک سازی است که از سال 1998 دست به تولید شخصیت‌های مشهور و محبوب زد. در حال حاضر این شرکت دوران اوجش را سپری می‌کند و به بالاترین میزان محبوبیت از زمان تأسیس رسیده است.

تدی نیوتن و مارک دیندال قرار است فیلم فانکو را کارگردانی کنند. مهم‌ترین اثر کارنامه هنری این کارگردان‌ها انیمیشن کوتاه «روز و شب» و طراحی برخی شخصیت‌های انیمیشن های «شگفت انگیزان» و «موش سر آشپز» است. و البته باید اضافه کرد که این دو کار طراحی استوری بورد انیمیشن «غول آهنی» را هم بر عهده داشته اند. خلاصه به نظر می‌رسد از لحاظ تنوع کاری و کارنامه درخشان، این دو کارگردان چیزی کم ندارند.

مدتی است که استودیوی وارنر بروز با فانکو وارد مذاکره شده تا بحث حق و حقوق شخصیت‌هایی مثل بتمن، هری پاتر و … را مشخص کند. همین گستردگی شخصیت‌ها و دنیاهای انیمیشن فانکو باعث شده روند تولید آن هم تا حد زیادی کند شود. ولی احتمالاً با انیمیشنی کاملاً جدید و متفاوت رو به رو خواهیم شد که جذابیتش را از تمام دنیاهای جذاب خلق شده در انیمیشن ها، فیلم‌ها، سریال ها، بازی‌ها و … وام می‌گیرد. البته این بستگی به این خواهد داشت که نهایتا نتیجه مذاکرات چه شود و چه فیلم‌ها و بازی‌ها و … به این فیلم راه پیدا کنند.

درست است که فانکو تقریبا عروسک همه شخصیت‌های مشهور و محبوب را تولید می‌کند ولی این به معنی داشتن حق امتیاز این شرکت برای استفاده از آن‌ها در فیلم‌هایش نیست! تنها راه حل ممکن پرداخت مبالغ هنگفت برای گرفتن حق امتیاز است که به‌احتمال زیاد باعث می‌شود کاراکترهای حضور پیدا کرده در این انیمیشن آن طور که انتظار می‌شود متنوع هم نباشد.

فیلم فانکو ظاهراً قرار است بیشتر بر شخصیت‌های زن شگفت انگیز، پسر جهنمی، ددپول، هلو کیتی، هارلی کوئین، دارث ویدر، خرس‌های مهربان و اسب کوچولوی من تمرکز کرده است. بنابراین تا اینجای کار به نظر می‌رسد با انیمیشنی مثل لگو مووی (Lego Movie) طرف باشیم که شخصیت‌های مختلف محبوب را دور هم جمع کرده بود. ولی همان طور که گفتیم، همه اینها به مذاکرات وارنر بروز بستگی دارد. باید دید آیا این ایده جاه‌طلبانه می‌تواند عملی شود یا خیر.

منبع: slashfilm

آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *