یک برنامه ساده برای هر هفته نوشتن یک محتوای تاثیرگذار و قدرتمند

GettyImages 985119814 5b8ea47bc9e77c0025a505f6

بدون شک هدف‌تان از نوشتن محتوا جذب مشتری بالقوه و با هر کلمه ایجاد اعتماد در آن‌ها است تا بتوانید از کسب و کار خود در نهایت صحبت کنید.

از طرفی ممکن است این کار را در خانه و پشت میز کامپیوتر با دمپایی ابری انجام دهید. چون در جهان شما داشتن کفش تنها یک انتخاب است.

دمپایی‌های شما ممکن است ابری و پشمی باشد ولی کلماتی که می‌نویسید و می‌گویید به شکل قابل توجهی باید ثبات داشته باشند.

نوشتن یک محتوای خوب و باثبات که مخاطب به وجود می‌آورد بنیاد یک کسب و کار آنلاین است.

ولی چطور این اتفاق را رقم بزنید؟ خب، یک گزینه نوشیدن قهوه زیاد و تا دیروقت بیدار ماندن برای انتشار مقاله‌تان، مبارزه با خمیازه‌ها و خیره شدن به نمایشگر دستگاه‌تان است.

اما گزینه بهتر طول دادن فرآیند ویراستاری و نوشتن طی چند روز است تا مطلب خود را در چند مرحله بنویسید بدون این که دمپایی راحتی‌تان را از پا در آورید. به نظر خیلی هیجان‌انگیز است.

یک برنامه ساده برای هر هفته نوشتن یک محتوای تاثیرگذار و قدرتمند

کیفیت مهمتر از کمیت

در شروع کار باید این نکته را در نظر داشته باشید: نوشتن هفته‌ای یک مطلب که باعث جلب توجه شود، اصالت و صداقت شما را نشان دهد و افراد را تشویق به اشتراک‌گذاری اطلاعاتتان کند.

به عنوان مثال مالک سایتی مانند Copyblogger در ابتدا با نوشتن هفته‌ای دو مطلب شروع کرده است.

همه چیز از صبح روز اول شروع می‌شود.

صبح روز اول: با یک ابزار ترسیم نقشه ذهنی شروع کنید.

با به پا داشتن دمپایی راحتی؟ نوشیدنی مورد علاقه در کنار دستتان؟ وقت شروع است.

با فکر کردن در مورد موضوع‌ نوشته‌تان شروع کنید و از چه دیدگاهی به آن نزدیک خواهید شد. یک برنامه ترسیم نقشه ذهنی باز کنید یا یک کاغذ و قلم بردارید و آماده نوشتن شوید.

تیترهای مطلب شما مهم‌ترین گروه کلمات مطلب شما را در خود دارند، بنابراین به اندازه کافی برای نوشتن یک تیتر وقت بگذارید تا توسط آن توجهی که دوست دارید را جلب کنید. این تیتر را در مرکز نقشه ذهنی خود قرار دهید.

زیرتیترهای شما باید از آن‌ جا مانند یک شاخه بیرون آیند. زیر تیترها ستون فقرات محتوای شما را شکل می‌دهند: آن‌ها را به درستی بنویسید تا نوشتن مطالب دیگر به جریان بیافتد.

زیرتیترها باید به اندازه کافی اطلاعات در خود داشته باشند که خواننده مطلب‌تان توسط آن‌ها جان کلام آن را متوجه شوند.

این زیرتیترها باید به اندازه‌ای کنجکاوی و سوال به وجود آورند که خواننده بخواهد بیشتر مطلب را برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه دهد.

تا همین جا برای روز اول کافی است.

اولین گام همیشه مشکل‌ترین است و باید شروع خوبی داشته باشید. زمان باقیمانده از روز را طی کنید و برای فردا که سنگین خواهد بود آماده شوید.

صبح روز دوم: وقت پر کردن جزئیات است

ممکن است برای وظیفه امروز نیاز به مقدار بیشتری از نوشیدنی محبوب خود داشته باشید. قصد دارید جزئیات تیترها و زیر تیترهایی که روز گذشته ترسیم کردید را مشخص کنید و بخش‌های باقیمانده مطلب خود را بنویسید.

با این حال، دمپایی‌ها را از پا در نیاورید. باید برای انجام کار راحت باشید.

اولین چیزی که امروز باید درگیر آن شوید نگاه به تیتر و زیرتیترهایی است که دیروز نوشتید. آیا هنوز منطقی هستند؟ آیا هنوز سوال برانگیز هستند؟ آیا قصد دارید جزئیاتی که گم شده است را بنویسید؟

اگر جواب منفی است، کمی وقت بگذارید و آن‌ها را تغییر دهید. ساختار پایه مطلب خود را تقویت کنید تا چیزی در اختیار داشته باشید که سایر کلمات را روی آن قرار دهید.

زمانی که راضی شدید، وقت پر کردن جزئیات رسیده است. آماده هستید؟ پیش می‌رویم!

شاید با خودتان بگویید «مسابقه که نیست.» اما این مرحله واقعا یک مسابقه است.

سریع‌ترین راه برای نوشتن مقدار باقیمانده مطالب‌تان نوشتن با بیشترین سرعتی است که می‌توانید. اولین پاراگراف را بنویسید. باقیمانده مقدمه مطلب خود را بنویسید. جزئیات را زیر زیرتیترها پر کنید. جمع‌بندی کنید و در انتها یک فراخوان به عمل (مانند روی این لینک کلیک کنید) قرار دهید.

فراموش نکنید با بیشترین سرعتی که می‌توانید بنویسید.

چرا این قدر سریع؟

چون در این مرحله نباید برای هر مرحله زیاد فکر کنید. باید افکار خود را بدون ویرایش ثبت کنید. ویرایش برای فردا است.

در نهایت، پیش از این که امروز را تمام کنید به دنبال یک تصویر بگردید.

کمی وقت صرف کنید و به دنبال تصویری بگردید که کلمات شما را تکمیل کند و توجه را به مفاهیم مطلب شما جلب کند.

سپس نوشتن را رها کنید. روی چیز دیگری تمرکز کنید، یک خواب خوب شبانه داشته باشید و برنامه‌ریزی کنید صبح روز بعد با دیدی تازه به مطلب خود نگاه کنید.

صبح روز سوم: ویرایش و تغییر

در روز سوم، با روحیه تازه بیدار می‌شوید، دمپایی‌هایتان را می‌پوشید و یک فنجان دیگر از نوشیدنی محبوب خود می‌ریزید. سپس نسخه پیش‌نویس مطلب‌تان را مجددا باز کنید.

یک بررسی اجمالی کنید تا ببینید اوضاع امروز چطور است. حتی بهتر است مطلب را با صدای بلند و یکنواخت بخوانید تا مطمئن شوید همه چیز منطقی به نظر می‌رسد و خبری از هیچ گونه تغییر در ساختار متن نیست.

سپس، کمی زمان صرف کنید و پست خود را برای خوانا بودن تنظیم کنید. مواردی را که می‌توانید به شکل یک فهرست در آورید. بعضی از جملات را به صورت گزیده در متن متفاوت نشان دهید. پاراگراف‌های طولانی را به بخش‌های کوچکتر تبدیل کنید تا خواندن آن‌ها روی نمایشگر ساده‌تر شود.

پیش از این که مطلب را در صف انتشار در سایت قرار دهید، موارد زیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید می‌توانید به همه چیز پاسخ «مثبت» می‌دهید:

  • آیا تیتر باعث می‌شود خوانندگان مکث و فکر کنند؟
  • آیا تصویر به تنهایی کنجکاوی برانگیز است؟
  • آیا زیرتیترها به تنهایی داستان شما را بیان می‌کنند؟
  • آیا در انتها برای تشویق افراد به نظر دادن و ایجاد گفتگو یک سوال درگیرکننده پرسیدید؟
  • آیا یک فراخوان به عمل برای یک محصول، سرویس یا فهرست مشترکان ایمیل خود قرار دادید؟

صبح روز چهارم: روز انتشار مطلب و ترویج

روز چهارم دمپایی راحتی‌تان را فراموش نکنید و می‌توانید از ثمره زحمت خود لذت ببرید. ولی هنوز کار تمام نشده است بنابراین وقت استراحت نیست.

روز انتشار روز ترویج پست است.

پستی که سه روز صرف نوشتن آن شده است شایسته توجه است و این وظیفه شما است مطمئن شوید آن را به دست می‌آورد.

آیا یک پست ویژه و عالی نوشتید؟

در مورد آن با سایر بازاریابان محتوا صحبت کنید. اگر اشکال ندارد، از آن‌ها بخواهید مطلب‌تان را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

کلید تولید محتوای قابل مدیریت

هر هفته نوشتن پست‌‎های فوق‌العاده ساده نیست ولی انجام آن در طول چند روز باعث مدیریت مطلب خواهد شد.

وقت گذاشتن برای مطلبتان را بخشی از جدول زمانی خود کنید تا در نهایت یک ویراستار بهتر شوید و تمامی این کارها را با پوشیدن دمپایی راحتی‌تان انجام دهید تا مطمئن شوید پادشاه دنیای خود هستید!

منبع: copyblogger.com

 

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در تولید محتوا
آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *