مرورگر “فایرفاکس” بسیار سریع‌تر از قبل می‌شود!

مرورگر "فایرفاکس" بسیار سریع‌تر از قبل می‌شود!

با حذف درهم ریختگی مرورگر، سرعت آن تا ۸۰ درصد افزایش خواهد یافت.

در سال گذشته، هنگامی که مرورگر کوانتومی آن بیرون آمد، فایرفاکس خیلی سریع شد؛ حالا دیگر حتی سریع‌تر هم می‌شود. آخرین نسخۀ منتشرشده، مدیریت اجرای خود را توسط فهرست “کارهایی ک باید انجام شوند”، با مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی که بارگزاری صفحات را ۴۰ تا ۸۰ درصد سریع‌تر خواهد کرد، اولویت‌بندی می‌کند. این مرورگر در حال حاضر تب‌های (Tab) بی‌کار را به حالت تعلیق در می‌آورد، اسکریپت‌های کم‌تر استفاده‌شده را به تأخیر می‌اندازد و در حین اجرا از کار غیرضروری صرف‌نظر می‌کند.

فایرفاکس

نسخه جدید همچنین با دسته‌ای از ویژگی‌های حریم خصوصی جدید، از جمله مسدود کننده انگشت نگاری و استخراج رمز (این ویژگی را از طریق “مسدود کردن محتوا” در تنظیمات، بکار بیاندازید)، و شخصی‌سازی مرور، عرضه می‌شود. شما مجبور نیستید هر بار که در حالت شخصی هستید گذرواژه خود را وارد کنید؛ ثبت‌نام و ذخیره کلمه عبور برای یک وب سایت، درست همان طور که در حالت عادی انجام می‌شود، کار خواهد کرد. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید زمانی که به طور خصوصی مرور می‌کنید، کدام یک از افزونه‌ها، فعال (یا غیرفعال) باشند.

از دیگر ویژگی‌های جدید، شامل یک نوار ابزار کاملا قابل‌دسترسی است، که هدف آن ایجاد دسترسی به وب برای افراد بیشتر بدون درنظر گرفتن توانایی‌های آن‌هاست. همچنین به روز رسانی AV1 برای پخش ویدیوی صاف‌تر، و توسعه تدریجی یک “وب‌رِندِر” طی یک سال آینده، که باعث می‌شود مرور، سریعتر و کارآمدتر شود. امروز نسخه ۶۷ را بگیرید تا همه چیز را خودتان امتحان کنید.

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

3 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *