Home استراتژی کسب و کار ۸ راهکار طلایی برای متمرکز ماندن بر روی کسب و کار

۸ راهکار طلایی برای متمرکز ماندن بر روی کسب و کار

by مهرناز شهریاری
۲ comments

آیا کسب و کارهایی که در خانه انجام می‌دهید، در بیشتر وقت سال به آرامی و یا حتی کندی پیش می‌روند اما در تابستان سرعت زیادی می‌گیرند؟ با این حال شما دوست دارید در ایام تعطیلات از آب و هوای مطبوع و روزهای بلند و آفتابی استفاده کنید و به گردش و تفریح با دوستان و خانواده‌تان بپردازید؟ در هر صورت گرمای دل انگیز تابستان نباید منجر به این شود که اهداف کسب و کارتان را فراموش کنید. به همین جهت در ادامه این مقاله راه کارهایی برای متمرکز ماندن در تابستان بر روی کارهایی که در خانه انجام می‌دهید بیان می‌شود.

۱- آیا کسب و کار شما فصلی است؟

شاید خودتان هم متوجه این موضوع نشوید که کسب و کارتان یک فصل پرمشغله و یک فصل آرام دارد؛ زیرا محصولات و یا خدمات فصلی نمی‌فروشید. اما با شروع تابستان نگاهی به تاریخچه فروشتان بیندازید.

اگر تابستان یک فصل پر مشغله برای شماست، پس باید یک برنامه ریزی استراتژیک برای برقراری تعادل بین کار و زندگیتان ایجاد کنید. اگر در تابستان نسبت به فصل‌های دیگر کم مشغله هستید، به تعطیلات بروید یا روزهای کاری‌تان را کوتاه‌تر کنید. الگوهای طبیعی کسب و کار، می‌توانند عادات شما را هدایت کنند و نه اینکه شما را مجبور کنند تا این احساس را داشته باشید که باید بیشتر و بیشتر کار کنید.

۲- چیزهایی که باعث حواس پرتی شما می‌شوند را مشخص کنید.

اگر شما با فعالیت‌های بیرون از خانه وسوسه می‌شوید، قبل از برنامه ریزی برای کسب و کارتان در کل هفته، نگاهی به گزارش آب و هوا بیاندازید. اگر گرمای تابستان در وسط روز شما را آزار می‌دهد، یک ناهار طولانی مدت بخورید و قبل از انجام کارهای بعد از ظهر، کمی استراحت کنید. به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید برای انجام کسب و کارتان در خانه، زمان خود را هر طور که مایلید مشخص کنید و مجبور نیستید که دلیل آن را برای کسی توضیح دهید.

8 راهکار طلایی برای متمرکز ماندن بر روی کسب و کار

۳- انتظارات خانواده را برآورده کنید

داشتن بچه‌های کوچک و دانش آموز در خانه می‌تواند شما را از انجام کارهای روتین روزانه‌تان باز دارد. بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند شرایط شما را درک کنند و ساعاتی را به سکوت بگذرانند، در زمانی که شما مشغول کار هستید، آن‌ها می‌توانند به آرامی بازی کرده و یا مطالعه کنند. بچه‌های کوچیکتر باعث محدود شدن زمان شما می‌شوند؛ زیرا اگر نتوانید پرستار بچه پیدا کنید، در خواب‌های نیم روزشان هم به شما احتیاج دارند. البته ممکن است جایگزین‌های ارزانتری هم برای پرستار بچه وجود داشته باشند؛ مثالا برنامه‌های تفریحی پارک‌ها یا کلاس‌های تابستانی می‌توانند به شما در داشتن زمان کاری بیشتر کمک کنند.علاوه بر این، این فعالیت‌ها باعث می‌شوند که حوصله کودکان سر نرود.۹

اگر اعضای خانواده فراموش می‌کنند که شما باید در طول تابستان کار کنید، شما باید در مورد ساعات کاری‌تان با آنها صحبت کنید و این که آنها باید به زمان کسب و کار شما احترام بگذارند.

۴- اجازه ندهید که روزهای طولانی، ساعات کاری‌تان را طولانی کند

در زمستان، تمام کردن وظایف کاری آسان‌تر است؛ زیرا خورشید حدود ساعت ۵ بعد از ظهر غروب می‌کند. اما وقتی که نور خورشید تا حدود ساعت ۹ ادامه داشته باشد، خودتان را مجبور می‌کنید که بیشتر از زمان معمول کار کنید. اگر انرژی شما به اندازه‌ای است که در طول روز می‌توانید بیشتر کار کنید، انجام دهید اما به خاطر داشته باشید که کار بیش از حد به خود تحمیل نکنید.

۵- از ابزارهای فناوری برای سودمندی بیشتر استفاده کنید

آیا می‌خواهید زمان بیشتری را بیرون از خانه بگذرانید؟ تلفن خانه و محل کارتان را بر روی گوشی موبایلتان انتقال دهید و بروید بیرون قدم بزنید. مشتریان کنونی خود را در یک لیست VIP قرار دهید، آنگاه می‌توانید مطمئن شوید که ایمیل‌های ارسالی آنها را روی گوشی موبایلتان ببینید.

۶- کمک بخواهید

آیا نوجوانان شما در طول تابستان حوصله‌شان سر می‌رود؟ آیا آن‌ها می‌توانند کارهای کوچکی برای کسب و کار شما انجام دهند و به شما کمک کنند ؟ اگر کودکان شما علاقه‌ای به کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید نشان می‌دهند، می‌تواند فرصتی برای آموزش به آنها ایجاد شود. شاید شرکت شما بتواند به یک کار خانوادگی تبدیل شود.

8 راهکار طلایی برای متمرکز ماندن بر روی کسب و کار

۷- یک لیست کوتاه انجام کار ایجاد کنید

هر روز به لیست کارهایتان با دقت نگاه کنید. حتی می‌توانید قسمتی از آن را انجام دهید یا اینکه انتظارتان از خودتان بالاست و می‌خواهید همه آن کارها را انجام دهید. می‌توانید طوری برنامه ریزی کنید که در روزهای طولانی تابستان هر کار در یک زمان خاص انجام شود. باید خودتان را به چالش بکشید و یک لیست کار کوتاه‌تر ایجاد کنید و بیشتر بر آن تمرکز کنید.

۸- به تعطیلات بروید

هیچ کس از شما انتظار ندارد که در کل تابستان بدون هیچ وقفه‌ای کار کنید. یک برنامه تعطیلات برای یک یا دو هفته برنامه ریزی کنید حتی اگر در تمام مدت شهر را ترک نکنید. قبل از رفتن به تعطیلات باید برنامه ریزی کنید، کارهای کارمندان را سازماندهی کنید یا انتظارات مشتریان را برآورده کنید. اما رفتن به تعطیلات و تقویت انرژی‌تان به شما کمک می‌کند تا با شادابی و سرحالی بیشتری به کار برگردید و با هیجان بیشتری برای کسب و کار کوچکتان ادامه دهید. اگر می‌خواهید برای تعطیلات طولانی مدت برای مناسبت‌های خاص بروید، قبل از آن به مشتریانتان اطلاع دهید.

 

You may also like

۲ comments

سیامک سه شنبه , ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰

این مطلب خیلی جالب بود مرسی

Reply

Leave a Comment