استراتژی کسب و کار زندگی سلامت و تندرستی

چگونه خستگی منجر به نمایان شدن استعداد می‌شود؟

در روز چند ساعت از وقتتان را صرف استفاده از تلفن همراهتان می‌کنید؟ چند بار فیسبوک را چک می‌کنید؟ هیچگاه به این موضوع فکر کرده‌اید که رابطه‌تان با تکنولوژی چطور روی مغز، سلامت، ارتباطات و خلاقیتتان تاثیر می‌گذارد؟

توسط تازه ترین پژوهش‌ها مشخص شده اجازه دادن به ذهنمان برای سرگردان شدن، بی‌ حوصله و خسته شدن، رویاپردازی و خیالبافی، برای مغز بسیار مهم هستند. در اصل مواقعی که اجازه‌ی بی حوصله بودن به خودمان می‌دهیم، اغلب بهترین ایده‌ها به ذهنمان می‌رسند.

این پژوهش هرچه بیشتر جلو می رود ، پشتوانه‌های علمی بیشتری برای این موضوع می‌یابد- که خستگی منجر به نمایان شدن استعداد می‌شود.

ما نمی توانیم زمانی که ایده های بزرگ می آیند را کنترل کنیم، اما می توانیم مغزمان را برای ایده های خلاقانه تر باز کنیم.

اینطور که پیداست اغلب زمانی این اتفاق می‌افتد که به ذهنمان اجازه‌ی سرگردانی بدهیم( و مشغول کار با گوشی و کامپیوترمان نباشیم).

افراد بسیاری این مورد را تجربه کرده‌اند. بهترین ایده‌ها مربوط به زمانی است که در حال دویدن هستیم، در ساحل هستیم، به جنگل می‌رویم و از وسایل ارتباطی جدا هستیم.

۱ دیدگاه

۴ ترفند فوق‌العاده کارآمد برای استخدام بهترین کارمندان و نیروی کار - روکیدا سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۰:۵۳

[…] دارد. شما باید بتوانید نه تنها بر حسب یک رزومه ساده بلکه بر اساس شناخت استعدادی فرد تصمیم بگیرید او برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر و در […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟