مایکروسافت دستیار شخصی کورتانا را از ویندوز جدا می‎کند؟!

دستیار مجازی مایکروسافت یعنی کورتانا از ویندوز ۱۰ جدا می‎شود تا به شکل یک اپلیکیشن مستقل درآید. سایت The Verge گزارش می‎دهد که نسخه بتا کورتانا در ویندوز استور قرار گرفته است و کاربران می‎توانند آن را دانلود کنند.

مایکروسافت کورتانا را از ویندوز جدا می‎کند

این اقدام نشان می‎دهد که مایکروسافت در آینده تصمیم خواهد گرفت دستیار مجازی صوتی خود را مستقل از ویندوز به‎روزرسانی کند. چنین چیزی می‎تواند سطح مهارت‎های کورتانا را بیشتر کند و به توسعه‎دهندگان این فرصت را بدهد بدون نیاز به عرضه به‎روزرسانی‎های وسیع‎تر آن را به‎روزرسانی کنند.

وجود یک اپلیکیشن مجزا همچنین ممکن است روزی به کاربران اجازه دهد روی آن کنترل بیشتری داشته باشند و در صورت تمایل بتوانند کورتانا را پاک کنند.

مایکروسافت طی چند ماه اخیر تغییرات زیادی در کورتانا ایجاد کرده است. همچنین اهالی ردموند در حال بهبود توانمندی‎های Cortana هستند مانند گفتگوهایی که طبیعی‎تر به نظر برسند تا ارتباط با این دستیار صوتی مانند یک فرد واقعی حس شود.

زندگی دستیار صوتی مایکروسافت در قالب یک دستیار سیستم عامل شروع شد ولی از زمان عرضه روی پلت‎فرم‎های متفاوتی از جمله دستگاه‎های iOS، اسپیکرها و ترموستات‎های هوشمند به کار گرفته شده است. تصمیم اخیر مایکروسافت می‎تواند هویت مستقلی به آن ببخشد.

منبع: engadget.com

1 نظر
  1. حبيب كراري می گوید

    این نشان می دهد مایکروسافت بطور جدی پذیرفته آینده بیش از ویندوز به اندروید تعلق دارد و شاید آینده مایکروسافت بیش از سیستم عامل به رقابت دستیارهای شخصی وابسته باشد.
    شاد باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.