ظرف‎شورهای رباتیک به کمک رستوران‎ها می‎آیند؟ لطفا بگذارید ظرف‌ها را بشورم!

رستوران‎ها و سایر غذاخوری‎ها با کمبود کارگر ظرف‎شور روبرو شدند و دلایل آن نیز یعنی دستمزد پایین و نداشتن وجهه خوب، منطقی است. اما ظاهرا شرکت Dishcraft راه‎حلی برای این مشکل دارد و به نظر آن‎ها علم رباتیک می‎تواند به کمک این قضیه بیاید.

ظرف‎شور رباتیک به کمک رستوران‎ها می‎آیند

این شرکت از یک ظرف‎شور رباتیک رونمایی کرده است که می‎تواند حجم زیادی از بشقاب‎ها را در رستوران‎های بزرگ تمیز کند.

زمانی که مشتریان بشقاب‎ها را روی یک سبد چرخ‎دار مخصوص قرار می‎دهند، یکی از کارکنان باید این سبد را به درون یک ربات ببرد. سپس، ربات بشقاب را سر و ته می‎کند و به کمک آب سرد و همچنین یک برس در ظرف چند ثانیه سطح آن را تمیز می‎کند.

دوربین‎هایی که توسط هوش مصنوعی کنترل می‎شوند می‎توانند بررسی کنند آیا ظروف نیاز به تمیز شدن مجدد دارند یا نه.

ممکن است برای بعضی‎ها مهم باشد که ربات در کجا عملیات تمیز کردن را انجام می‎دهد. شرکت‎ها می‎توانند ربات را کرایه و در آشپزخانه‎های خود نصب کنند، ولی همچنین می‎توانند از سرویس شرکت Dishcraft برای شستن ظروف در خارج از محل بهره ببرند.

در مورد استفاده از چنین روشی نگرانی‎های در بحث مسائل بهداشتی وجود دارد. ممکن است برخی‎ها از ظرف شستن بیزار باشند ولی همچنان این شغل برخی از افراد را به علت مشکلات مالی یا بیکاری جلب می‎کند. گرچه مدیر این شرکت Linda Pouliot می‎گوید که کمبود کارگر روز‎به‎روز بدتر می‎شود.

چنین ربات‎هایی ممکن است در وهله اول باعث اطمینان از تمیز بودن ظروف شوند و همچنین در دراز مدت در هزینه‎های نیروی کار صرفه‎جویی کنند.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.