روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن لپ تاپ و کامپیوتر موبایل و تبلت کسب و کار اینترنتی

طلوع مرورگرهای پولی: آینده بهتر فایرفاکس پولی در مقایسه با کروم پولی!

روکیدا - طلوع مرورگرهای پولی: آینده بهتر فایرفاکس پولی در مقایسه با کروم پولی! - وب / اینترنت, گوگل

آینده اینترنت ظاهرا به سمت خدمات گردش در وب پولی پیش خواهد رفت و شرکت موزیلا به نسبت گوگل بهتر این تغییر را می‎تواند مدیریت کند.

اگر به یاد داشته باشید در اخبار قبلی به تصمیم گوگل برای مسدودسازی ادبلاکرها در مرورگر کروم اشاره کردیم، به استثنای کاربران پلن شرکتی G Suite که از یک حرکت جدی به سمت مرورگرهای پولی خبر می‎دهد.

با آن که این تصمیم با توجه به منبع اصلی گوگل یعنی تبلیغات منطقی است، ولی اقدام به حذف ادبلاکرها از کروم ظاهرا تلاش این شرکت برای تشویق کاربران رایگان کروم به استفاده از گرانترین خدمات پولی G Suite است.

گرچه اقدام جدید گوگل برای افزایش درآمد خود از مشترکان خدمات پولی اشتباه است، به ویژه از آن جایی که مسدودسازی افزونه‎های مسدودکننده تبلیغات باعث می‎شود کاربران رایگان کروم و آن‎هایی که از پنل شرکتی بسته پرمیموم گوگل استفاده نمی‎کنند به سمت سایر مرورگرها کوچ کنند.

گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

حالا اخباری به گوش می‎رسد که ظاهرا موزیلا نیز قصد دارد در اقدامی مشابه چنین کاری را انجام دهد ولی راهکار این شرکت بهتر است: این شرکت قصد دارد به جای حذف یک قابلیت محبوب برای تشویق کاربران به استفاده از خدمات پولی، به خدمات گردش در وب پرمیموم خود در آینده قابلیت‎های جدیدی اضافه کند

در حقیقت، براساس گزارش وب‎سایت CNET، علاوه بر این موزیلا قصد دارد به کاربران رایگان مرورگر فایرفاکس خود اجازه دهد به استفاده از خدمات گردش در وب رایگان فعلی این شرکت ادامه دهند.

تصمیم موزیلا برای اضافه کردن خدمات پولی گردش در وب در مصاحبه‎ای مشخص شد که مدیر ارشد اجرایی این شرکت کریس برد با مجله آلمانی t3n انجام داد.

در این مصاحبه، برد به جزئیاتی در مورد خدمات پولی فایرفاکس اشاره کرد و گفت از جمله آن‎ها خدماتی مانند سرویس پرمیموم وی‎پی‎ان یا «چیزی شبیه به یک راه‎حل ذخیره‎سازی امن» است.

مرورگر "فایرفاکس" بسیار سریع‌تر از قبل می‌شود!

برد در این مصاحبه می‎گوید «ما همچنین وی‎پی‎ان را تست کردیم. ما زمانی که کاربر از یک شبکه عمومی وای‎فای برای خدمات بانکداری آنلاین استفاده می‎کند متوجه آن می‎شویم و پیشنهاد می‎دهیم :«خدای من باید واقعا از یک وی‎پی‎ان استفاده کنید.». البته در نظر داشته باشید پیشنهاد ما به عنوان یک راه‎حل خواهد بود و به تمامی افراد مقدار مشخصی پهناباند وی‎پی‎ان رایگان می‎دهیم ولی کاربر برای استفاده از پهناباند بیشتر باید از خدمات پولی ماهیانه ما استفاده کند.»

برد همچنین تاکید کرده است که موزیلا اصلا قصد ندارد خدمات رایگان فعلی خود را از کاربران فایرفاکس بگیرد، حتی اگر خدمات پرمیموم این شرکت راه بیافتد «ما دوست داریم همین الان شفافانه بگوییم: هیچ برنامه‎ای برای درخواست پول از کاربران برای استفاده از خدمات رایگان فعلی نداریم. ما یک سرویس آبونمان راه‎اندازی خواهیم کرد و برای آن‎ها ویژگی‎های بیشتری را در نظر گرفتیم.»

در این مصاحبه همچنین اشاره شده است اولین طرح گردش در وب پرمیموم موزیلا از ماه اکتبر اجرا خواهد شد.

منبع: digitaltrends.com

 

مطالب مرتبط

معرفی بهترین فضای ابری اندروید ۲۰۲۰: رقابت بین ۱۹ نامزد نهایی

محمد امین نعمتی

اندروید یا iOS: کدام سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ بهتر است

محمد آقاپور

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

معرفی بهترین برنامه ریکاوری هارد ۲۰۲۰: انتخاب از بین نامزد ۱۵ برتر

محمد امین نعمتی

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

معرفی بهترین آنتی ویروس برای آیفون ۲۰۲۰: انتخاب از بین ۷ نامزد برتر

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟