روکیدا
دانش و فناوری دانش عمومی و مهندسی موبایل و تبلت نرم افزار و اپلیکیشن

ایمیل دینامیک چیست؟ جیمیل از ماه بعد ویژگی ایمیل پویا را اضافه می‌کند

ایمیل دینامیک یا ایمیل پویا

کاربران جیمیل خوشحال باشند چون قرار است به‌زودی امکانت بسیار بیشتری در جیمیل در اختیارشان قرار بگیرد. ایمیل دینامیک (Dynamic email) قرار است از ماه آینده به‌صورت عمومی در اختیار کاربران قرار بگیرد. اوایل امسال هم نسخه پولی بتای جی سوئیت (G Suite) عرضه شده بود. ولی ایمیل دینامیک چیست؟

 

ایمیل دینامیک مبتنی بر صفحات پر شتاب موبایل، طرح جدید گوگل برای کاربران

تفاوت صفحات پرشتاب موبایل و معمولی
صفحه معمولی سمت راست و صفحه پر شتاب موبایل سمت چپ

احتمالاً قبلاً با ویژگی صفحات پر شتاب موبایل یا همان AMP گوگل برخورد کرده‌اید. وقتی در صفحات مختلف این طرف و آن طرف می‌روید و روی یک لینک کلیک می‌کنید، احتمالاً بدون اینکه متوجه باشید از ویژگی AMP گوگل استفاده می‌کنید. در واقع AMP پروتکلی است که گوگل برای باز شدن سریع‌تر (خیلی سریع‌تر!) صفحات در موبایل، استفاده می‌کند.
ایمیل دینامیک هم چیزی جز استفاده از AMP در جیمیل نیست. کاری که گوگل برای راحتی کاربرانش و کاربردی شدن بیشتر این اپلیکیشن انجام می‌دهد.

 

کاربرد و ویژگی‌های ایمیل پویا یا دینامیک

جیمیل دینامیک

با استفاده از AMP در جیمیل، کاربر می‌تواند تمام کارهای مبتنی بر وب را خیلی راحت از طریق جیمیلش انجام دهد. مثلاً وقتی کاربر در جیمیل روی یک لینک کلیک می‌کند، بدون اینکه از جیمیل خارج شود می‌تواند به وب سایت مقصد برود. گوگل این ویژگی را به جیمیل اضافه کرد چون متوجه شد وقتی کاربرانش در جیمیل هستند مرتباً باید برای انجام کارهای مختلف مبتنی بر صفحات وب سایت، از جیمیل خارج شوند!
بنابراین مثلاً وقتی لازم باشد یک فرم پر کنید، یا یک لینک تائید را باز کنید، اگر لازم باشد خیلی سریع در یک فایل (مثلاً گوگل داکس یا …) تغییراتی اعمال کنید، یا بخواهید یک عکس ساده باز کنید، دیگر از جیمیل خارج نمی‌شوید و خیلی سریع در همان جیمیل، کارتان را انجام می‌دهید.

عملکرد ایمیل پویا

البته ممکن است قبلاً AMP را در جیمیل دیده باشید! اوایل امسال گوگل به برخی از شرکای تجاری‌اش امکان ارسال ایمیل‌های دینامیک داد. از جمله Booking.com، Despegar، Doodle، Ecwid، Freshworks ، Nexxt، OYO Rooms، Pinterest و redBus. این فهرست به‌زودی خیلی بزرگ‌تر از این می‌شود ولی احتمالاً به این زودی شاهد یکپارچگی دسترسی همه به ایمیل دینامیک نباشیم. یکی از علت‌ها این است که گوگل به این راحتی نمی‌تواند امکان چنین کاری را به همه شرکت‌ها بدهد و باید جوانب مختلف امنیتی را هم در نظر بگیرد.
ویژگی ایمیل دینامیک به‌صورت خودکار برای جیمیل فعال می‌شود و در نتیجه شما به‌عنوان کاربر برای استفاده از این ویژگی کار خاصی لازم نیست انجام دهید.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

معرفی بهترین آنتی ویروس برای آیفون ۲۰۲۰: انتخاب از بین ۷ نامزد برتر

محمد امین نعمتی

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بررسی رابط کاربری MIUI 12 شیائومی: معرفی تمامی قابلیت‌های جدید

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

کاربران جیمیل آیفون حالا می‎توانند تصاویر را مسدود کنند - روکیدا پنجشنبه , ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰ at ۱۳:۰۰

[…] جیمیل آیفون حالا در اپلیکیشن مخصوص این پلت‎فرم می‎توانند […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟