چطور با این ۸ راهکار زندگی متعادل، منظم و فوق‌العاده ای داشته باشیم؟

۸ تا از راهکارهای زندگی که امروز برای شما تعادل، نظم و بازدهی به ارمغان می‌آورد!

مؤلف کتاب پرفروش “عادت‌های اتمی”، James Clear، راه‌کارهای هدایت یک زندگی پربازده‌تر را، به اشتراک می‌گذارد. خبر خوب چیست؟ شما می‌توانید این ۸ مورد را بلافاصله انجام دهید.

James Clear در پرفروش‌ترین کتاب خود، توصیه‌های بزرگی برای ایجاد عادت‌های سالم و تغییر زندگی، ارائه می‌دهد. کتاب او، “عادت‌های اتمی: یک راه ساده و اثبات شده برای ساختن عادت‌های خوب و شکستن عادت‌های بد”، برای ماه‌ها در لیست پرفروش‌ها قرار داشت و توصیه “قطعنامه سال جدید” او، مجانی است.

چطور با این 8 راهکار زندگی متعادل، منظم و فوق‌العاده ای داشته باشیم؟

فهرست نهایی داروهای هوشمند و تغییراتی در سبک زندگی:

  • آب بیشتری بنوشید
  • ۸ ساعت بخوابید
  • در زیر نور خورشید قدم بزنید
  • گوشی خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید
  • هر روز چند صفحه‌ای مطالعه کنید
  • سبزیجات تازه بخورید
  • با افرادی که اراده سست دارند، جر و بحث نکنید
  • کارهایی که به آنها علاقه دارید را انجام دهید

در اینجا می‌بینیم که چرا تمامی این موارد درست هستند.

نوشیدن آب بیشتر / خوردن سبزیجات تازه: آب، بدن شما و مغز شما را تغییر می‌دهد که بیشترین قسمت هر دوی آن‌ها، از مایع تشکیل شده‌است. این عادت برای مصرف کنندگان قهوه مهم‌تر است. و البته ثابت شده‌است که سبزیجات تازه، سیستم ایمنی و سلامت عمومی ما را تقویت می‌کنند.

۸ ساعت خواب: “Mattew Walker” گوینده TED، بیان می‌کند که کمبود خواب، زندگی ما را کوتاه می‌کند. ۸ ساعت خوابیدن شاید به دلیل تعهدات کاری، خانواده جوان و دلایل دیگر، تحقق پذیر نباشد. اما ارزش دارد راهی مانند چرت‌زدن، کاهش استفاده از رسانه‌ها و رویکردهای دیگری، برای افزایش خواب خود پیدا کنیم.

قدم زدن زیر نور خورشید: مطالعات نشان می‌دهند که ذهن ما با پیاده‌روی، قوی‌تر می‌شود؛ به خصوص پیاده‌روی در طبیعت. تعجبی ندارد که استیو جابز و دیگر شخصیت‌های برجسته پیاده‌روی و صحبت‌کردن را، در دستور کار خود قرار داده بودند.

۱۰ نکته حیاتی برای موفقیت در زندگی بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه – بخش سوم

قراردادن گوشی در حالت بی‍صدا: اعلانات و تماس‌های تلفنی، هنگامی که در حال فکر کردن به چیزی هستید یا به طور عمیق بر روی انجام کاری تمرکز کرده‌اید، حواس شما را پرت می‌کنند. خود را سم‌زدایی کنید تا تمرکزتان را بالا ببرید.

مطالعه در طول روز: به گفته جِی-زی (رپر آمریکایی)، شما می‌توانید با بازی‌ای به ارزش ۱۰ دلار، یک میلیون دلار پول بدست آورید! جداً شما چگونه می‌تواند یاد بگیرید که “Warren Buffet” چطور سرمایه‌گذاری می‌کند، بیل گیتس چطور رهبری می‌کند و در آخر استیو جابز چگونه به روشی آسان شرکتش را تأسیس کرد؟

مجادله نکردن با افراد سست اراده: مرحوم Jim Rohn به خاطر این جمله که “شما میانگینِ پنج نفر از افرادی هستید که بیشتر آن ها را می‌بینید”، شهرت دارد. برای داشتن اعتماد به مغز خود سرمایه‌‌گذاری کنید؛ یک گروه دقیق از حامیان متقابل که شما را قوی و مثبت نگه می‌دارند.

انجام دادن کارهای مورد علاقه: همانطور که در کتاب جدید خود “ارزش خود را به ارمغان بیاور” می‌گویم، از اختصاص دادن خود به همان چیزی که بیشتر از بقیه به آن اهمیت می‌دهید، انرژی می‌گیرید. این موضوع می‌تواند یک فشار جانبی و یا یک شروع کامل باشد. مهم‌ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که شروع کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.