آیفون‎های 2019: ارتقاء دوربین و شارژ معکوس!

توسط محمد امین نعمتی

اگر اپل سنت همیشگی خود در معرفی نسل جدید آیفون‎ها در شهریور ماه را در پیش بگیرد، با رونمایی از مدل‎های 2019 این گوشی‎های هوشمند تنها 4 ماه فاصله داریم (ممکن است اسم آن‎ها iPhone 11 باشد یا نباشد).

وب‎سایت Bloomberg در گفتگو با یکی از منابع اطلاعاتی آشنا با برنامه‎های اپل جزئیات زیادی از نسل جدید آیفون‎ها منتشر می‎کند.

به عنوان مثال به پشتیبانی از فناوری شارژ معکوس اشاره شده است تا بتوانید ایرپادها (و سایر گجت‎های خود) را روی قسمت پشتی آیفون مدل 2019 بگذارید تا شارژ شوند. در حال حاضر گوشی‎هایی مانند گلکسی اس 10 سامسونگ چنین قابلیتی دارند.

علاوه بر این به گفته Bloomberg سه مدل جدید آیفون‎ به اسامی iPhone XS، iPhone XS Max و iPhone XR مجهز به یک دوربین عقب اضافه خواهند شد که طراحی آن در جهت زوم بیشتر (در مدل رده‎بالاتر سری جدید آیفون‎ها) و ثبت تصاویر اولترا واید است.

ارتقاء کامل گوشی آیفون

اما فقط دوربین ارتقاء نخواهد یافت بلکه ظاهرا اهالی کوپرتینو در حال کار روی یک «قابلیت اصلاح خودکار» هستند تا اگر افراد تصادفا از قاب تصویر بیرون افتادند آن‎ها را داخل تصویر قرار دهند. نحوه عملکرد این قابلیت مشخص نیست ولی ظاهرا جالب است.

رسانه خبری Bloomberg همچنین پیش‎بینی می‎کند که نسل جدید آیفون‎ها مجهز به چیپ جدید A13 اپل خواهند بود که البته هنوز معرفی نشده است و نسل دوم آیفون XS و XS Max نیم میلی‎متر ضخامت بیشتری خواهند داشت.

در گذشته نیز شایعاتی در مورد شارژ بی‎سیم و دوربین اضافه شنیده شده بود ولی این اخبار جدید حکم تاییدی برای اتفاقاتی دارد که برای آیفون‎های سری 2019 باید انتظار داشته باشیم.

بدون شک اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی‎های هوشمند منتشر خواهد شد که وب‎سایت روکیدا خوانندگان خود را در جریان آن‎ها خواهد گذاشت.

منبع: techradar.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید