آیا گوشی‎های جدید پیکسل گوگل خوب هستند؟

نارضایتی کاربران از افزایش قیمت گوشی‎های پرچم‎دار بر کسی پوشیده نیست و گوشی‎های جدید Pixel 3a گوگل ممکن است تلاشی برای تغییر این قضیه باشند. با وجود یک سیاست‎ قیمت‎‏گذاری مشابه با سری گوشی‎های سابق گوگل یعنی نکسوس، آن‎ها در یک ویژگی بسیار مهم با یکدیگر فرق دارند.

آیا به نظر شما یک گوشی‎ نکسوس مجهز به یک دوربین خوب بود؟ آن‎‌ها ممکن بود از چیپست‎های ممتازی استفاده کنند ولی قدرت عکاسی‎شان در سطح یک پرچم‎دار نبود (منصفانه بگوییم قیمت نیز در این سطح نبود).

اما در مورد گوشی Pixel 3a این چنین نیست چون از نظر دوربین با گوشی‎های پرچم‎دار سری Pixel 3 فرق ندارد. البته گوشی‎های جدید گوگل چیپست اختصاصی برادران پرچم‎دار خود یعنی هسته بصری پیکسل (Pixel Visual Core) را ندارند، در نتیجه نرم‎افزار مورد نظر باید روی چیپست اسنپ‎دراگون ۶۷۰ اجرا شود. به عبارت دیگر پردازش تصاویر (که معمولا در پس زمینه رخ می‎دهد) بیشتر طول می‎کشد. به جز آن، این چیپست برای انجام کارهای روزمره به اندازه کافی سریع است.

هر دو مدل «a» گوشی‎های پیکسل شاهد بازگشت درگاه ۳.۵ میلی‎متری هدفون هستند ولی تنها در یک مدل با ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی عرضه شدند و خبری از درگاه میکرو‎ اس‎دی نیست.

گوگل بعضی از ویژگی‎های ممتاز مانند اسپیکرهای استودیو را حفظ کرده است ولی محافظ گوریلا گلس جای خود را به دراگون‎ تریل (Dragontrail) داده است. علاوه بر این قابلیت Always On نمایشگر حفظ شده است ولی دیگر پشتیبانی از محتوای HDR را نمی‎بینیم.

با وجود این، با توجه به ۵۰ درصد افت قیمت در مقایسه با گوشی‎های پرچم‎دار Pixel 3، جای شکایت نداریم.

گوشی Pixel 3a XL برخلاف Pixel 3 XL نمایشگر بدون بریدگی دارد ولی به علت حواشی اطراف نمایشگر هیچ کدام از دو مدل جدید ابعاد جمع‎وجوری ندارند و در دو اندازه روانه بازار شدند: گوشی Pixel 3a نمایشگر ۵.۶ اینچی دارد که ابعاد آن در مدل ۳a XL به ۶ اینچ افزایش یافته است.

مدل XL باتری بزرگتری با گنجایش ۳۷۰۰ میلی‎آمپر دارد که مقدار آن در گوشی Pixel 3a برابر با ۳۰۰۰ میلی‎آمپر ساعت است و هر دو گوشی از شارژ سیمی سریع ۱۸ وات پشتیبانی می‎کنند، ولی گوگل قابلیت شارژ بی‎سیم را از آن‎ها گرفته است.

گوشی Google Pixel 3a XL گوشی Google Pixel 3a XL گوشی Google Pixel 3a XL

دوربین جلو هر دو گوشی یک سنسور ۸ مگاپیکسلی است و ۳a XL برخلاف Pixel 3 XL مجهز به دوربین دوگانه در پنل جلو نیست (بنابراین نمی‎توانید تصاویر سلفی اولترا واید بگیرید).

در پایان باید بگوییم نظر خود را در مورد این دو گوشی با ما و سایر خوانندگان روکیدا در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.