دانش و فناوری دنیای خودرو

هیوندای ونیو ۲۰۲۰ در ظاهری چهارشانه و تراش‌خورده

شرکت هیوندا در نمایشگاه بین المللی اتومبیل نیویورک از خودرو کراس اور کامپکت خود به نام ونیو رو نمایی کرد. و حالا ما سعی می‌کنیم بعضی از مشخصات طراحی آن را برای شما مطرح کنیم. همانطور که انتظار می‌رفت شرکت هیوندای از یک ورژن جعبه‌ای و چهارشانه و کوچک رونمایی کرد که بدون شک ظاهر مخصوص هیوندای را دارد. با روکیدا همراه باشید.

از سمت جلو، نوار جلویی درست شبیه به هیوندا کونا است که البته از مدل ونیو کمی بزرگتر است. چراغ‌های چشم‌بادامی جلویی کمی پایین‌تر کشیده شده‌اند. فلش‌ها در سمت نهایی چراغ‌ها و مه‌شکن‌ها هم دقیقا مثل مدل کونا پایین چراغ جلو جا گرفته‌اند. یک نوار پلاستیکی روکش فلز هم تمام پایین بدنه و قوس گل‌گیر چرخ‌ها را دور می‌زند. اما قوس گل‌گیرها برآمدگی خیلی بیشتری دارد تا مدل کونا. کاملا مشخص است که مدل ونیو تراش‌خوردگی و صیقل‌کاری‌های بیشتری دارد تا هم‌نژاد قدیمی‌اش، که تنها دو سال از حضورش در بازار می‌گذرد. خصوصا در قسمت شانه‌ها و پنل‌ درهای کناری این تراش‌خورگی‌ها بیشتر به چشم می‌خورد.

نمای عقب هیوندای ونیو

با نگاهی دقیق به قسمت عقب ماشین به خوبی مشخص است که هاچ عقب طراحی جدیدی به خود گرفته است. چراغ‌های عقب مکعبی‌تر شده‌اند و چراغ‌های حرکت کوچکتر شده‌اند. و یک ورق براق به چراغ ترمز اضافه شده تا نشان دهد این کراس اوور از مد روز عقب نمانده است.

در فضای داخل، هیوندای صفحه تاچ را با دریچه هوای مرکزی با هم یک مجموعه کرده است ـ در حالیکه در مدل کونا صفحه تاچ بالای دریچه هوای مرکزی قرار گرفته است ـ و اینکه تمام درچه هوای شکل مکعبی به خود گرفته است. به لحاظ ظاهری برای هر خودرویی که به عنوان SUV ارزان‌قیمت شناخته می‌شود، ظاهر داخلی بی‌تجمل و خلاق راه مناسبی است. و ما فکر می‌کنیم که رنگ گواوایی داشبورد، کنسول و صندلی‌ها، که تا به حال فقط در عکس‌های شبیه‌سازی قابل دیدن بوده‌اند در واقع در نمای واقعی باید بهتر باشد.

نام ونیو انحرافی است از طرح نام‌گذاری بومی هیوندای برای سایر SUVهای خود. نامی که حاوی معنای «جایی برای بودن» است.

مطالب مرتبط

اولین تصاویر از خودروی جنسیس GV80 مدل ۲۰۲۱ منتشر شد

محمد آقاپور

آیا استفاده از باتری پرظرفیت برای موستانگ Mach-E منطقی است؟

محمد آقاپور

تولید پیکاپ هیوندای سانتا کروز تایید شد

محمد امین نعمتی

محصول جدید هیوندای مجهز به سقف خورشیدی است

عباس رهامی

شرکت اوپو تمامی گوشی‌های بالای ۴۲۰ دلار سال ۲۰۲۰ خود را مجهز به پشتیبانی از شبکه ۵G می‌کند

محمد امین نعمتی

انتشار تیزری از هیوندای برقی آینده

کیوان

۱ دیدگاه

پریسا جمعه , ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۲۲:۰۰

چه مقایسه جالبی

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟