هوآوی کاربرد هوش مصنوعی را تا سال 2024 حداقل 50 درصد افزایش می‌دهد

توسط محمد امین نعمتی

شرکت هوآوی این هفته در رویداد AI Everything Summit دبی یک استراتژی توسعه جهانی هوش مصنوعی را با این هدف به نمایش گذاشت تا به کسب و کارها کمک کند راه‎ حل‎های مختلف هوش مصنوعی را به کار گیرند.

ستاره اصلی این رویداد پلت‎فرم محاسبه هوش مصنوعی اطلس هوآوی بود که فضای ابری، لبه‎ای و ترمینال را تحت پوشش قرار می‎دهد. این پلت‎فرم مبتنی بر چیپ‎های هوش مصنوعی سری Ascend خود هوآوی است. این چیپ‎ها در محصولات متنوعی به کار گرفته خواهند شد مانند یک ماژول شتاب‎دهنده هوش مصنوعی، کارت شتاب‎دهنده هوش مصنوعی، استیشن لبه‎ای هوش مصنوعی و سرور هوش مصنوعی که نیازهای ابری، لبه‎ای و ترمینال تمامی سناریوهای استفاده از هوش مصنوعی را برآورده می‎سازد.

ABtZV2NkGUzoQYUovMoYP 970 80

هوآوی همچنین 510 AI Edge Station را به نمایش گذاشت که قدرت برتر محاسبه لبه‎ای هوش مصنوعی (edge AI به معنای راه‎ حلی است که در آن الگوریتم‎های هوش مصنوعی مستقیما روی دستگاهی که داده‎ها را جمع‎آوری می‎کند استفاده می‎شوند) را در یک بسته جامع فراهم می‎کند که نسبت به آب و گرد و غبار مقاوم است.

طراحی متفاوت این استیشن به معنای استفاده از آن در مکان‎های مختلف در فضای آزاد از جمله ستون‎های چراغ‎های برق است. سپس از آن می‎توان در سایر سیستم‎ها مانند چراغ راهنمایی رانندگی، دوربین‎های نظارت بر پیاده‎رو و دوربین‎های امنیتی برای پشتیبانی از بررسی آنی خودروها و پیاده‎رو استفاده کرد.

نیرویی برای تحول هوشمند

با آن که استفاده از هوش مصنوعی هنوز در در مراحل نخستین رشد خود قرار دارد ولی هوآوی احساس می‎کند این فناوری برای صنایع گوناگونی مفید خواهد بود. شرکت‎های همکار این برند چینی مانند YITU و CCi Intelligence کاربردهای هوش مصنوعی را در حوزه‎هایی مانند محوطه دانشکده و بیمارستان، مالی، حوزه انرژی، مراقبت از سلامت و حفاظت از مالکیت فکری نشان دادند که باعث می‎شود استفاده از قابلیت‎های هوش مصنوعی ساده‎تر شود و سرعت تحول هوشمندانه این صنایع بالاتر برود.

این شرکت همچنین قصد دارد از یک مدل محاسبه متفاوت‎تر برای اجرا در کنار معماری‎های محاسبه‎ای فعلی استفاده کند که باعث خواهد شد پذیرش و استفاده از هوش مصنوعی به مراتب بی‎نقص‎تر شود. هوآوی از طریق این اقدامات امیدوار است استفاده از هوش مصنوعی را تا سال 2024 حداقل پنجاه درصد افزایش دهد.

منبع: techradar.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 دیدگاه

گوشی Huawei P smart Z با نمایشگر 6.59 اینچ و دوربین پاپ‎آپ - روکیدا یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 ساعت 22:39 - 22:39

[…] ال‎سی‎دی ۶.۵۹ اینچی این گوشی برخلاف اکثر محصولات اخیر هوآوی بریدگی ندارد. این گوشی قیمت بالایی ندارد و در شعبه […]

پاسخ

دیدگاهی بنویسید