فعال‌سازی حافظه در ChatGPT Plus

توسط رها

OpenAI چند ماه قبل اعلام کرده بود که قابلیت حافظه به ChatGPT اضافه خواهد شد، اما در آن زمان فقط بخشی از کاربران به آن دسترسی داشتند. اکنون همه مشترکین ChatGPT Plus می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. همانطور که گفته شد، این ویژگی هنوز در اروپا و کره جنوبی فعال نشده است، اما قرار است در آینده برای مشترکین سازمانی نیز فعال شود.

براساس پستی که OpenAI در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد، ویژگی حافظه در حال حاضر برای همه کاربران ChatGPT Plus در دسترس است. استفاده از آن ساده است: فقط کافی است مکالمه‌ای با ChatGPT شروع کنید و به آن بگویید چه اطلاعاتی را باید به خاطر بسپارد. همچنین می‌توانید این ویژگی را در بخش تنظیمات روشن یا خاموش کنید.

قابلیت حافظه در ChatGPT Plus به دو صورت عمل می‌کند. روش اول این است که شما به ChatGPT اطلاعات خاصی را می‌دهید که باید به خاطر بسپارد. روش دوم به این شکل است که این هوش مصنوعی براساس مکالمات قبلی، برخی ویژگی‌ها و خصوصیات شما را یاد می‌گیرد. این امر باعث می‌شود که ChatGPT یک دستیار هوش مصنوعی شخصی‌تر و صمیمی‌تر باشد.

داشتن حافظه، ChatGPT را کاربردی‌تر می‌کند، زیرا نیازی نیست که شما اطلاعات را چندین بار تکرار کنید. مثلاً اگر به ChatGPT بگویید که دختر دو ساله‌ای دارید، در مکالمات بعدی می‌توانید به سادگی از آن بخواهید برای دخترتان توضیح دهد که رنگین‌کمان چیست، بدون اینکه دوباره به سن دخترتان اشاره کنید.

OpenAI این ویژگی را در اوایل سال 2024 آزمایش کرده بود، اما از آن زمان تغییرات و بهبودهایی در آن انجام داده است. اگر نگران اطلاعات شخصی خود هستید، می‌توانید حافظه را خاموش کنید یا داده‌های ذخیره‌شده را حذف کنید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید