اپل برای ios18 چه برنامه هایی دارد؟

توسط رها

گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که اپل ممکن است با عرضه iOS 18 بسیاری از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض خود را به‌روز کند. بر اساس اطلاعاتی که توسط بلومبرگ منتشر شده است، در iOS 18 تغییرات قابل توجهی انتظار می‌رود. این تغییرات شامل آپدیت اپلیکیشن‌های بومی، صفحه خانگی (هوم اسکرین) و ویژگی‌های جدید است. این نسخه از سیستم‌عامل قرار است در رویداد WWDC 2024 معرفی شود و به نظر می‌رسد که قابلیت‌های هوش مصنوعی نیز در آن وجود خواهد داشت.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، اشاره کرده است که علاوه بر ویژگی‌های هوش مصنوعی، اپل برنامه‌های پیش‌فرضی مانند فوتوز، فیتس، Mail و Notes را نیز به‌روزرسانی خواهد کرد. او همچنین می‌گوید که اپلیکیشن ماشین‌حساب دستخوش تغییرات زیادی می‌شود و برای نخستین‌بار برای آیپد نیز عرضه خواهد شد.

تغییرات iOS 18 تنها به اپلیکیشن‌ها محدود نمی‌شود. گرمن ادعا می‌کند که صفحه خانگی آیفون با ویژگی‌های جدیدی همراه خواهد بود. کاربران این امکان را خواهند داشت که آیکون‌های اپلیکیشن‌ها را آزادانه روی صفحه جابجا کنند، بدون اینکه محدود به جایگذاری آن‌ها در نقاط مشخصی باشند.

در مجموع، انتظار می‌رود که iOS 18 از نظر ظاهری نیز کمی متفاوت باشد. با این حال، این تغییرات به اندازه آنچه در iOS 17 مشاهده شد بزرگ نخواهند بود. گرمن می‌گوید که طراحی اپلیکیشن‌های این نسخه از سیستم‌عامل ماژولارتر خواهد بود که باعث می‌شود به‌روزرسانی و شخصی‌سازی آن‌ها ساده‌تر شود.

برای ios18 چه برنامه هایی دارد؟1

مسئله‌ای که هنوز به‌صورت کامل تأیید نشده، تلاش اپل برای استانداردسازی کتابخانه اجزای رابط کاربری در اپلیکیشن‌های مختلف است. این تغییر می‌تواند به تیم‌های مهندسی در کوپرتینو امکان دهد تا با سرعت بیشتری برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنند.

در گزارش‌های قبلی بلومبرگ آمده است که اپل در حال مذاکره با گوگل و OpenAI است تا علاوه‌بر استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی اختصاصی خود، احتمالاً از یک چت‌بات هوش مصنوعی مولد نیز در آیفون پشتیبانی کند. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی‌ها در WWDC 2024 معرفی می‌شوند یا اپل تا زمان رونمایی از سری آیفون 16 صبر می‌کند تا هواداران خود را غافلگیر کند.

با توجه به مشکلاتی که اپل در بازار موبایل داشته است، به نظر می‌رسد این شرکت تلاش دارد با اقدامات جدید، دوباره نظر کاربران جهانی را به خود جلب کند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید