لیست کامل بسته‌های اینترنت همراه اول (دائمی و اعتباری) + قیمت‌های 1403

توسط شیرین معصوم زاده

 

بسته اینترنت همراه اول با توجه به میزان حجم و مدت‌زمان اعتبار شامل گروه‌های مختلفی می‌شود که بر همین اساس به مشترکین حق انتخاب بیش‌‌تری را می‌دهد تا بتوانند بسته مورد نظر خود را پیدا کنند.

همراه اول با ارائه نسل جدیدی از سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی با عنوان 4.5 G، زیرساخت‌های خود را ارتقا داده و در حال‌ حاضر کاربران قادر هستند تا با انتخاب یکی از بسته‌های اینترنت از سرعت بالاتری بهره‌مند شوند.

معرفی انواع بسته‌های اینترنتی همراه اول
با گسترش فناوری‌های نوین و وابستگی بسیاری از فرایندهای مختلف به اینترنت، تمامی افراد برای این‌‌‌‌که بتوانند فعالیت‌های خود را به‌راحتی انجام دهند از بسته‌های مربوط به اپراتورهای همراه استفاده می‌کنند.

همراه اول به‌عنوان اولین اپراتور پرطرفدار در کشور شناخته می‌شود که با توجه به تنوع بالای بسته‌های اینترنت، امکان دارد برخی از افراد آشنایی کافی با آن‌ها نداشته باشند، از این‌رو در ادامه به بررسی انواع بسته اینترنت همراه اول می‌پردازیم.

بسته‌های اینترنتی کوتاه‌مدت همراه اول
بسته‌های کوتاه‌مدت همراه اول به‌طور کلی دارای مدت اعتبار یک یا 7 روز هستند که از نظر حجمی یا زمانی تمدید خودکار ندارند، به این معنی که با اتمام ترافیک یا مدت‌زمان اعتبار، شما باید در صورت تمایل برای بار دوم آن‌ها را فعال کنید.

در مواقعی که از این بسته‌ها استفاده می‌کنید با اتمام حجم و نداشتن بسته اینترنت همراه اول رزرو، تعرفه شما به‌صورت آزاد محاسبه می‌شود که بدون شک هزینه بالاتری دارد.

حجمی که برای بسته‌های اینترنت یک و 7 روز همراه اول درنظر گرفته می‌شود چیزی بین 60 مگابایت تا 2.5 گیگابایت است که شما با انتخاب هرکدام از آن‌ها باید مبلغ خاصی را بپردازید.

بسته‌های ماهانه همراه اول
می‌توان گفت که بسته‌های اینترنت ماهانه همراه اول که برای مدت اعتبار 30 روز هستند، بیش‌‌ترین طرفدار را در بین کاربران دارند که شما براساس الگوی مصرف خود خیلی راحت می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

بسته‌های اینترنت ماهانه که دارای حجمی بین 1 تا 7 گیگابایت هستند، با توجه به تنوع خوبی که دارند دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند و در هر زمانی می‌توانید با صرف مبلغ مورد نظر یک بسته 30 روز را بخرید.

این را هم در نظر داشته باشید که برخی از بسته‌های ماهانه دارای هدیه صبحانت هستند که تنها امکان استفاده از آن‌ها در ساعت‌های مشخصی از روز یعنی بین 6 صبح تا 12 ظهر وجود دارد.

بسته های اینترنت بلند مدت همراه اول
چنانچه به‌دنبال این هستید تا با صرف هزینه‌ای به‌صرفه یک بسته اینترنت همراه اول با حجم و زمان مناسب بخرید، بدون شک بسته‌های بلندمدت گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

بسته‌های 60، 90 و 120 روز به ‌طور کلی به‌عنوان بلندمدت معروف هستند و برای کسانی که در طول روز استفاده کم‌تری از اینترنت دارند انتخاب یکی از این موارد کاربردی‌تری است و تا زمان بیش‌‌تری امکان دسترسی به آن‌ها می‌دهد.

کامل بسته‌های اینترنت همراه اول دائمی و اعتباری قیمت‌های 1403

بسته نامحدود شبانه همراه اول
برای آن دسته از افرادی که حجم دانلود و آپلود زیادی دارند، استفاده از بسته نامحدود بسیار مناسب خواهد بود، این بسته از ساعت 1 بامداد تا 11 صبح فعال است و شما از نظر حجمی هیچ‌گونه محدودیتی ندارید که برای تمامی مشترکین اعتباری و دائمی امکان فعال‌سازی دارد.

بسته‌های مخصوص مشترکین جدید همراه اول
اپراتور همراه اول برای جلب رضایت کاربران جدید خود، سعی دارد تا با ارائه گزینه‌هایی با قیمت و حجم مناسب‌تر آن‌ها را نسبت به خرید بسته اینترنت همراه اول ترغیب کند.

باید این را درنظر بگیرید که منظور از مشترکین جدید، افرادی هستند که 30 روز از فعال‌سازی سیم‌کارت آن‌‌ها گذشته باشد که می‌توانند با رزرو یکی از این بسته‌ها در هر زمانی آن‌ها را مصرف کنند.

افزایش قیمت هزینه بسته‌های اینترنت دائمی و اعتباری همراه اول
در چند سال گذشته تعرفه بسته‌های اینترنت همراه اول برای مشترکین دائمی و اعتباری ثابت بود اما در اواخر سال 1402 این اپراتور اصلاحیه‌هایی را مبنی ‌بر افزایش قیمت بسته‌های خود ارائه داد.

در این بیانیه اعلام می‌شود که تمامی بسته‌های اینترنت که به‌‌‌طور کلی در 6 سال گذشته بدون تغییر بوده‌اند، افزایشی تا حدود 34درصدی را دارند که مشترکین باید برای خرید هرکدام از آن‌ها هزینه اضافی را بپردازند.

همراه اول در این اطلاعیه تاکید می‌کند که به‌دنبال بالارفتن نرخ تورم برای ساخت و تجهیز سایت‌های جدید، در کنار ارتقای سطح سایت‌های موجود و توسعه فناوری‌های جدید، نیاز به سرمایه‌گذاری بیش‌‌تری دارد که با ثابت‌ماندن قیمت بسته‌های اینترنت این کارها امکان‌پذیر نیست.

روش‌های خرید بسته اینترنت همراه اول
اغلب افراد برای انتخاب روش‌های مختلف به‌منظور خرید بسته‌های اینترنت همراه اول معمولا به‌دنبال راحتی، سرعت و به‌صرفه ‌بودن هستند که می‌توان با توجه به تنوع راه‌‌کارهای موجود این کار را انجام داد. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از:

کد خرید بسته: هرکدام از بسته‌های اینترنت همراه اول دارای یک کد دستوری مخصوص هستند که در صورت اطلاع از آن‌ها می‌توانید به‌صورت آفلاین نسبت به خرید اقدام کنید. البته شماره‌گیری *100# نیز امکان دسترسی به فهرست بسته‌های اینترنت را به شما می‌دهد.

سایت همراه اول: در وب‌سایت رسمی این اپراتور نیز امکان انتخاب بسته اینترنت همراه اول برای مشترکین فراهم شده است.

نصب برنامه همراه من: صاحبان سیم‌کارت‌های همراه اول با نصب اپلیکیشن اختصاصی این اپراتور و واردکردن اطلاعات خود می‌توانند به خدمات ارائه‌شده ازجمله خرید بسته، دسترسی داشته باشند.

اپلیکیشن‌های مختلف: در حال ‌حاضر بسیاری از افراد با این روش آشنایی دارند و با نصب یکی از برنامه‌های کاربردی خیلی راحت بسته اینترنت همراه اول را خریداری می‌کنند.

بسته‌های اینترنت همراه اول و دیگر اپراتورها را با تاپ بگیرید
تنوع بالای بسته‌های اینترنت همراه اول باعث می‌شود تا کدهای دستوری گستردگی زیادی داشته باشند، از این‌رو برای کسانی که می‌خواهند سرعت و راحتی بیش‌‌تری را تجربه کنند استفاده از اپلیکیشن تاپ روشی کاربردی محسوب می‌شود.

سوپر اپلیکیشن تاپ را می‌توان به‌عنوان کیف پول دیجیتالی شما درنظر گرفت که با شارژ آن می‌توانید در هر موقعیتی به‌راحتی بسته اینترنت همراه اول و دیگر اپراتورها را در زمان سریع‌تری بخرید.

یک سوپر اپلیکیشن و صد خدمت
انواع بسته اینترنت همراه اول را می‌توانید متناسب با حجم یا اعتبار دسته‌بندی کنید که بر همین اساس شامل کوتاه‌مدت، شبانه، بلندمدت و ماهانه می‌شود که دارای ترافیک‌های مختلفی هستند.

شما برای این‌‌که مجبور نباشید تا کدهای دستوری را به‌خاطر بسپارید و دسترسی سریع، ایمن و آسانی به خرید بسته‌های اینترنت انواع اپراتورهای همراه داشته باشید، تنها کافی ‌است، اپلیکیشن تاپ را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید