معرفی 5 شغل محبوب برای مهاجرت به ترکیه

توسط کیمیا شیرینی

معرفی 5 شغل محبوب برای مهاجرت به ترکیه

چکیده : شغل‌های محبوب و پرطرفدار که مهاجران به ترکیه انتخاب می کنند،کدامند؟ در دنیای امروز، تحولات گسترده‌ای در عرصهٔ مهاجرت و شغل‌های محبوب برای انتخاب مقصد جدیدی برای زندگی در خارج از کشور رخ داده است. یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت، کشور ترکیه است که با ترکیب منحصربه‌فردی از تاریخچه، فرهنگ و اقتصاد، تبدیل به جذابیتی برای مهاجران از سراسر جهان شده است.

5 شغل محبوب برای مهاجرت به ترکیه 1

 

شغل‌های محبوب و پرطرفدار که مهاجران به ترکیه انتخاب می کنند،کدامند؟ در دنیای امروز، تحولات گسترده‌ای در عرصهٔ مهاجرت و شغل‌های محبوب برای انتخاب مقصد جدیدی برای زندگی در خارج از کشور رخ داده است. یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت، کشور ترکیه است که با ترکیب منحصربه‌فردی از تاریخچه، فرهنگ و اقتصاد، تبدیل به جذابیتی برای مهاجران از سراسر جهان شده است.

بدون شک، انتخاب شغل مناسب در مکانی جدید از جمله موارد حیاتی در مهاجرت به کشوری جدید است. با توجه به پویایی‌های اقتصادی و فرصت‌های شغلی متنوع در ترکیه، این کشور به سرعت به یک مقصد محبوب برای جویندگان کار از سراسر جهان تبدیل شده است.

مشاغل محبوب در  ترکیه

در ادامه، به توضیح مختصری از شغل های محبوب در ترکیه و فرصت‌هایی که این شغل‌ها به مهاجران ارائه می‌دهند، می پردازیم.

مدرس زبان‌های خارجی

یکی از موضوعات پرطرفدار در کشور، تدریس زبان‌های خارجی است. در این کشور،افراد زیادی تمایل به یادگیری زبان‌های مختلف مانند فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و اسپانیایی دارند. شروع این شغل می‌تواند از سطح پایینی باشد و با دوره‌های خصوصی یا دوره های با محصل تعداد زیاد، مهارت شما در ارتباط با مردمان ترکیه افزایش می‌یابد و سابقه کاری خوبی برای شما ایجاد می‌شود. در نهایت، می‌توانید به تأسیس یک مؤسسه آموزشی در زمینه زبان‌های خارجی بپردازید یا کالج‌های خصوصی را ایجاد کنید. البته باید توجه داشت که این کار زمان‌بر است و چشم انتظار به دست آوردن درآمد بالا در ابتدای کار نباشید.

برنامه‌نویس و مهندس IT

5 شغل محبوب برای مهاجرت به ترکیه2

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز، شغل برنامه‌نویسی به یکی از مشاغل محبوب و پردرآمد در ترکیه و سایر کشورها تبدیل شده است که می تواند گزینه ی جذابی برای مهاجرت کاری به ترکیه باشد. همچنین، به دلیل نیاز شرکت‌های دولتی و خصوصی به برنامه‌نویسان، هیچ برنامه‌نویس حرفه‌ای در ترکیه بیکار نخواهد بود. شرکت‌ها همواره به دنبال جذب افراد ماهر در زمینه برنامه‌نویسی هستند و تجربه و روزمه کاری قوی‌تر، باعث افزایش حقوق و درآمد برنامه‌نویسان می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از برنامه‌نویسان بعد از خرید ملک، اخذ تابعیت و دریافت مجوز کار، موفق به جذب شرکت‌های بزرگ ترکیه‌ای می‌شوند.

ترجمه و تولید محتوا

ترجمه و تولید محتوا یکی از مشاغلی است که بسیار محبوب و پرطرفدار است، به خصوص در ترکیه و در سراسر جهان. اگر شما دارای مهارت‌های گرامری بالا هستید، می‌توانید به عنوان یک مترجم و تولیدکننده محتوا فعالیت کنید و محتواهای موردنیاز وبسایت‌ها و شرکت‌های مختلف را تهیه کنید. برای این کار، شما نیازمند بهبود مهارت‌های زبان ترکی و حتی سایر زبان های خارجی همچون انگلیسی، در این کشور هستید و می‌توانید محتواهایی را برای شرکت‌هایی که بیشتر در زبان ترکی استانبولی فعالیت می‌کنند تولید کنید. همچنین، در ترکیه انتشاراتی وجود دارد که به برگزاری این نوع کسب و کارها می‌پردازند و شما می‌توانید به عنوان یک ویرایشگر در این شرکت‌ها فعالیت کنید و به صورت پاره‌وقت یا پروژه‌ای با کارفرمایان مختلف همکاری کنید.

فروش و بازاریابی

در حال حاضر، تبلیغات و بازاریابی به دلیل رقابت شدید در صنعت کسب و کار، اهمیت بسیار زیادی دارد. صاحبان کسب و کار در تلاشند تا برند خود را بسازند و خدمات خود را از طریق استراتژی های بازاریابی معرفی کنند. به همین دلیل، بازاریابی به عنوان یک شغل محبوب در ترکیه شناخته می شود و از توانمندی های اقتصادی خوبی بهره می برد. بیشتر مدیران بازاریابی در رشته های اقتصادی و مدیریت تحصیل کرده اند و درآمد میانگین آنها معمولاً بین 7 تا 16 هزار لیر در ماه است. اگر مهارت بالایی در زمینه فروش داشته و ارتباط اجتماعی شما هم بالا است، با تسلط بیشتر روی زبان ترکی و انگلیسی می‌توانید شرایط خوبی در این کشور داشته باشید. بازار کار در زمینه خرید و فروش بین‌المللی و صادرات و واردات، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را برای متخصصین فروش فراهم می‌کند. این شرکت‌ها از حمل‌ونقل دریایی تا نساجی، متخصصینی را در زمینه فروش استخدام کرده و به آن‌ها امکان می‌دهند با مشتریان محلی و بین‌المللی ارتباط برقرار کنند. برای دستیابی به موفقیت در این صنعت، تسلط بر زبان ترکی و انگلیسی ضروری است تا بتوانید با مشتریان به خوبی ارتباط برقرار کنید و در محیط کارفرمایان بین‌المللی به خوبی همکاری داشته باشید. این حوزه شغلی به متخصصین فروش فرصتی برای دستیابی به درآمد بالا و یافتن موقعیت‌های شغلی مناسب فراهم می‌کند. همچنین، نیاز به دانش و تخصص در زمینه خرید و فروش محصولات مورد نیاز در این کشور و همچنین قدرت مذاکره و قانونگذاری نیز هست. با توجه به اینکه ترکیه یکی از کشورهایی است که فعالیت‌های تجاری زیادی در آن صورت می‌گیرد، فرصت‌های شغلی بسیاری برای متخصصین فروش وجود دارد. به علاوه، این کشور دارای بازارهای صادراتی قوی است که شما می‌توانید به آنها دست پیدا کنید و درآمد خوبی را نیز کسب کنید. اگر شما هم به مهاجرت کاری در این کشور دارید می توانید از یک وکیل مهاجرت به ترکیه در این زمینه مشاوره بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی کند.

پرستار بچه

در ترکیه، شغل پرستاری بچه یک موقعیت مطلوب است که درآمد خوبی هم دارد. اگر شما تجربه و مهارت لازم در ارتباط با کودکان داشته باشید، می‌توانید با موفقیت در شغل نگهداری کودکان کارکنید. این شغل به شما امکان می‌دهد تا درآمد بالایی کسب کنید و به خانواده‌ها و مناطق پول‌دار شهرهای مختلف مراجعه کنید. خانواده‌های پول‌دار معمولاً آماده‌اند برای خدمات نگهداری کودکان خود هزینه بیشتری پرداخت کنند. به همین دلیل حتی نگهداری از سالمندان نیز یک گزینه مناسب است، چرا که به دلیل مشغله‌های کاری افراد، آن‌ها نیاز به کمک از طریق این نوع خدمات دارند.

سخن پایانی

در نتیجه، شغل‌های محبوب برای مهاجرت به ترکیه با توجه به تنوع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این کشور، فرصت‌های بی‌نظیری را در اختیار مهاجران قرار می‌دهند. انتخاب شغل مناسب و پیگیری موفق در زمینه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید، می‌تواند در دستیابی به زندگی جدید و موفق در ترکیه تاثیر بسزایی داشته باشد. با استفاده از فرصت‌های شغلی در این کشور، مهاجران می‌توانند تجربه‌ی جدیدی را آغاز کرده و به ساختن آینده‌ای روشن و پرامید نزدیک شوند.

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید