روکیدا
نرم افزار و اپلیکیشن دانش و فناوری

اختلال فیسبوک و مختل شدن اینستاگرام و واتساپ در تمام دنیا

اختلال فیسبوک و مختل شدن اینستاگرام و واتساپ در تمام دنیا

فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ در تمام دنیا دچار اختلال شده است. این اختلال دیروز ظهر (یکشنبه) شروع شد و چند ساعت ادامه داشت و بدتر از همه اینکه اختلال فیسبوک و سرویس های دیگر فقط محدود به یک منطقه نبود. ولی علت این اختلالت چه بود؟

علت احتمالی اختلال اینستاگرام فیسبوک و واتساپ

اختلال در سرویس این شبکه‌های اجتماعی حوالی ظهر یک شنبه شروع شد که باعث شد کاربران اینستاگرام و فیسبوک نتوانند به‌حساب های خود دسترسی داشته باشند. کاربران واتساپ هم در این مدت نمی‌توانستند هیچ پیامی ارسال یا دریافت کنند. البته این مشکل زیاد طول نکشید و حدود ۲ ساعت بعد مشکل برطرف شد.
فیسبوک در ابتدای سال میلادی جدید اعلام کرده بود که می‌خواهد سرویس‌های واتساپ، مسنجر و اینستاگرام را باهم ترکیب کند. به این ترتیب کاربران قادر خواهند بود بدون اینکه از یک اپلیکیشن به اپلیکیشن دیگر بروند، به کاربران یا گروه‌های موجود در آن پیام ارسال کنند. البته این اپلیکیشن ها همچنان قرار است از هم مستقل باقی بمانند. در واقع تنها تفاوتی که ایجاد می‌شود این است که هر سه اپلیکیشن از یک پلتفرم یا پروتکل پیام رسانی استفاده خواهند کرد.

اختلال فیسبوک و مختل شدن اینستاگرام و واتساپ در تمام دنیا

 

اختلالات قبلی سرویس فیسبوک

اختلال فیسبوک
این اختلال دو ساعته سرویس حدوداً یک ماه پس از اتفاق مشابهی بود که باعث شد ۱ روز کامل سرویس‌های این شرکت دچار اختلال شود و حدود دو میلیارد نفر کاربر در سراسر جهان بلاتکلیف بمانند. این اختلال، در واقع طولانی‌ترین اختلالی بوده است که فیسبوک تجربه کرده و ظاهراً علتش تغییرات تنظیمات سرور بوده است.
اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی هم یک بار دیگر فیسبوک دچار اختلال شده بود که علتش تست‌هایی بوده که این شرکت انجام می‌داده. البته این اختلال زیاد طول نکشید و بعد از حدود ۴۰ دقیقه مشکل برطرف شد.

منبع: www.cnet.com

مطالب مرتبط

معرفی بهترین فضای ابری اندروید ۲۰۲۰: رقابت بین ۱۹ نامزد نهایی

محمد امین نعمتی

اندروید یا iOS: کدام سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ بهتر است

محمد آقاپور

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

معرفی بهترین برنامه ریکاوری هارد ۲۰۲۰: انتخاب از بین نامزد ۱۵ برتر

محمد امین نعمتی

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

معرفی بهترین آنتی ویروس برای آیفون ۲۰۲۰: انتخاب از بین ۷ نامزد برتر

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟