حاشیه نمایشگر فوق‌باریک آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس

توسط شیرین معصوم زاده

اپل آماده‌ی معرفی سری آیفون 15 است و به‌نظر می‌رسد این محصولات در تاریخ 22 شهریورماه رونمایی خواهند شد. قبل از معرفی رسمی، رندرهایی از آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس به‌طور آنلاین منتشر شده‌اند که حاشیه‌های فوق‌باریک نمایشگر این دستگاه‌ها را نشان می‌دهند.

اپل در سال 2017 با طراحی جدید آیفون X وارد بازار آیفون‌ها شد. این دستگاه در زمان عرضه‌اش حاشیه نمایشگر باریکی داشت، اما اپل به مرور زمان این سبک طراحی را بهبود داد. حاشیه بالای نمایشگر کوچک‌تر شد و در مدل‌های پرو آیفون 14 جای خود را به جزیره پویا داد و اندازه حاشیه نمایشگر نیز کاهش یافت. به‌نظر می‌رسد این روند به نسل بعدی نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

امسال، اپل قصد دارد جزیره پویا را به تمام مدل‌های سری آیفون 15 بیاورد و به‌این ترتیب با ناچ در آیفون‌ها وداع کند (البته نسل بعدی آیفون SE شاید دارای ناچ باشد). در رندرهای CAD اختصاصی منتشرشده توسط وب‌سایت 9to5Mac، اندازه حاشیه نمایشگر آیفون 15 پرو و پرو مکس به 1.5 میلی‌متر کاهش یافته است که یک رکورد در دنیای آیفون‌ها محسوب می‌شود. اپل از تکنولوژی LIPO برای دستیابی به این حاشیه نمایشگری استفاده می‌کند، و این تکنولوژی پیش‌تر در بازطراحی اپل واچ سری 7 نیز به‌کار گرفته شده بود.

رندرها نشان می‌دهند که آیفون 15 پرو نسبت به آیفون 14 پرو حاشیه نمایشگر باریک‌تری دارد. با این‌حال، اندازه جزیره پویا بالای صفحه نمایش تغییری نخواهد کرد که این موضوع درباره آیفون ۱۵ پرو مکس و آیفون 14 پرو مکس هم برقرار است.

نمایشگر فوق‌باریک آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس

شاید بزرگ‌ترین تغییرات و مقایسه مهم مربوط به آیفون 15 پرو و آیفون 11 پرو باشد که در تصاویر زیر قابل مشاهده هستند.

به گفته‌ها، مدل‌های پرو آیفون ۱۵ با تغییرات بزرگی عرضه خواهند شد؛ از جمله استفاده از فریم تیتانیومی، تراشه A17 Bionic و دوربین پریسکوپی. همچنین تمام مدل‌های آیفون 15 امسال به جزیره پویا و پورت USB-C مجهز خواهند شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید