اندروید ۷ و بالاتر چگونه به کلید امنیتی تبدیل می شوند؟

اگر گوشی اندروید با اندروید ۷ یا جدیدتر دارید، از این ویژگی جالب می‌توانید استفاده کنید. خیلی ساده می‌توانید از این به بعد از گوشی هوشمندتان به‌عنوان کلید امنیتی فیزیکی استفاده کنید.
کلید امنیتی روشی برای تأیید کردن هویت است. یعنی دستگاه به این صورت می‌فهمد که شما خودتان هستید و فرد دیگری به اطلاعات شما دسترسی ندارد. روش‌های مختلفی برای ایجاد سپر امنیتی وجود دارد. مثلاً یکی از روش‌هایی که احتمالاً همه از آن بارها استفاده کرده‌ایم، ارسال ای ام ای یا پیامک است. ایمیل هم یکی دیگر از روش‌های رایج برای کسانی است که سر و کارشان زیاد به کار با ایمیل می‌افتد. روش دیگری که گوگل به کاربران پیشنهاد داده است استفاده از کلیدهای امنیتی تایتان (titan) است. راه دیگر که به‌تازگی گوگل ارائه کرده است تأیید دو مرحله‌ای نام دارد که در این روش شما یک اپلیکیشن تأیید کننده نصب می‌کنید و این اپلیکیشن هر سی ثانیه یک کد به‌خصوص تولید می‌کند.
تایید دو مرحله ای اندروید

در کنار تمام این روش‌ها، حالا یک روش دیگر هم در اختیار دارید. اینکه اساساً خود گوشی اندرویدی را به یک سد امنیتی، یعنی همان کلید امنیتی تبدیل کنید. برای این کار باید اندروید ۷ یا بالاتر داشته باشید تا بتوانید حساب گوگل تان را روی گوشی برای این کار نصب کنید و در نهایت تأیید دو مرحله‌ای گوگل را فعال کنید. از این به بعد هر بار که یک مرورگر یا یک دستگاه قرار باشد وارد اکانت گوگل شما شود، می‌توانید با استفاده از گوشی که در دست دارید تأیید را انجام دهید.

منبع: www.gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.