تغییرات جذاب در آیفون 15: باتری 5000 میلی آمپری؟

توسط ماهان

از طرف یک منبع مطلع داخل کارخانه فاکسکان چین، اطلاعات جدیدی درباره‌ی ارتقای سری جدید آیفون اپل منتشر شده است. طبق این خبر فاش شده، خانواده آیفون 15 اپل در سال جاری به میزان قابل توجهی ظرفیت باتری‌های خود را افزایش خواهند داد. بنابراین، می‌توان از این حقیقت به‌عنوان یکی از ویژگی‌های برجسته این نسخه نام برد.

بر اساس این اطلاعات منتشر شده، آیفون 15 با یک باتری ۳۸۷۷ میلی‌آمپرساعتی، آیفون 15 پلاس با یک باتری ۴۹۱۲ میلی‌آمپرساعتی، آیفون 15 پرو با یک باتری ۳۶۵۰ میلی‌آمپرساعتی و آیفون 15 پرو مکس با یک باتری ۴۸۵۲میلی‌آمپر‌ساعتی مجهز خواهد بود.

با توجه به آیفون‌های سری 14 که دارای باتری‌هایی با ظرفیت‌های ۳۲۷۹، ۴۳۲۳، ۳۲۰۰ و ۴۳۲۳ میلی‌آمپرساعت بودند، تفاوت‌ها بسیار قابل ملاحظه است. اگر این خبر صحیح باشد، می‌توان انتظار داشت که آیفون‌های سری 15 در تست‌های عمر باتری نتایج قابل توجهی کسب کنند.

نگاهی نو به آیفون 15: برای اولین بار، یک آیفون به ظرفیت ۵۰۰۰ میلی‌آمپرساعت نزدیک می‌شود. با در نظر گرفتن بهینه‌سازی‌های انجام شده بر روی تراشه‌های آیفون، انتظار عمر باتری استثنایی در مدل‌های سری 15 وجود دارد. همچنین امیدواریم که آیفون 15 اپل با یک درگاه USB-C جدید شارژ شود، به‌جای درگاه لایتنینگ سنتی.

شایعه‌ها حاکی از آن است که سری آیفون 15 کمی ضخیم‌تر از سری قبلی خواهد بود که این موضوع، با توجه به افزایش قابل توجه ظرفیت باتری، منطقی به نظر می‌رسد. بیش از این، ادعاهایی در ویبو وجود دارد که حافظه اصلی آیفون 15 پرو به ۲۵۶ گیگابایت ارتقا یافته، که دو برابر حافظه ۱۲۸ گیگابایت فعلی است. این تغییر می‌تواند یکی از عوامل تمایز بین مدل‌های پرو و غیرپرو در سال جاری باشد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید