کارت اعتباری اپل، یک کارت فیزیکی برای کاربران iOS

تا پیش از این از گوشه و کنار شایعاتی در مورد برنامه ریزی اپل برای ارائه یک کارت اعتباری مخصوص به خود، به گوش می‌رسید. ظاهراً این شایعات چندان هم بی‌راه نبوده است. اپل اعلام کرده قصد دارد کارت اعتباری مخصوص خودش را داشته باشد. به‌علاوه اپل به همه قول داده هم حریم شخصی کاربر را خیلی خوب رعایت کند هم اینکه کارت اعتباری‌اش ساده و سازگار با آیفون باشد.
کارت اعتباری اپل توسط شرکت گولدمن باکس (Goldman Sachs) حمایت می‌شود. گلدمن باکس یک شرکت مالی و بانکداری آمریکایی است و کاربران اپل می‌توانند در هر جایی که هستند یک عدد از این کارت‌ها سفارش دهند. با گرفتن کارت اعتباری اپل، گزینه مربوط به آن در نسخه به‌روز اپلیکیشن کیف پول (wallet) نمایش داده می‌شود. به این صورت کاربر می‌تواند قبض‌ها و پرداخت‌ها، نقل و انتقالات و سوابق فعالیت‌هایش را ببیند. البته در کنار اپلیکیشن، با استفاده از پیامک هم می‌توان همین کارها را انجام داد.

 

امنیت کارت اعتباری اپل

کارت اپل اپلیکیشن
در مورد امنیت این کارت اعتباری باید گفت که همان طور که انتظار می‌رود، امنیت این کارت اعتباری بسیار بالاست. نسخه مجازی اطلاعات کارت در همان تراشه امنیتی آیفون ذخیره می‌شود که اپل پی (Appla Pay) از آن استفاده می‌کند و این یعنی اینکه حتی شرکت اپل هم در مورد سوابق مالی شما چیزی نمی‌تواند متوجه شود.
به‌علاوه اپل اطمینان داده است که شرکت گلدمن باکس هم به هیچ وجه از اطلاعات حساب بانکی و داده‌های کاربران برای بازاریابی و مقاصد دیگر استفاده‌ای نمی‌کند.

 

طرح تشویقی برای تهیه کارت اعتباری اپل

در حال حاضر از نظر اقتصادی برای استفاده از کارت اعتباری اپل طرحی در نظر گرفته شده است که در آن تهیه کارت اعتباری بدون هزینه می‌باشد. در حال حاضر افراد زیادی به تهیه کارت اعتباری اپل اشتیاق نشان نمی‌دهند و قطعاً این چنین طرح‌های تشویقی حتی برای شرکت غول آسایی مثل اپل ضروری به نظر می‌رسد. به‌علاوه یک طرح دیگر هم برای تشویق کاربران وجود دارد که طبق آن در صورتی که از این کارت اعتباری استفاده کنید، ۲ درصد از مبلغی که خرج کردید به شما بازگردانده می‌شود. اگر چیزی که می‌خرید از طریق apple pay باشد، این مبلغ ۳ درصد خواهد بود.

 

کارت اپل کاملاً واقعی است

کارت اپل
محدوده کارایی کارت اپل فقط دنیای مجازی نیست. کارت اعتباری اپل قرار است نسخه فیزیکی هم داشته باشد. شرکت اپل قصد دارد کارت‌های اعتباری‌اش را از جنس تیتانیوم بسازد! نکته جالب دیگر این است که در کارت اپل دیگر خبری از شماره کارت‌های طولانی، امضا یا هر اطلاعات دیگر که باعث قابل شناسایی شدن کارت در یک نگاه می‌شود، وجود ندارد. با این حساب دیگر از اینکه دزد کارت شما رو بزند و حسابتان را خالی کند، دیگر لازم نیست بترسید چون تمام اطلاعات شما در اپلیکیشن کیف پول (والت اپ – wallet app) ذخیره می‌شود.

کارت اعتباری اپل قرار است تابستان در آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد. البته هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که در مورد این کارت اعتباری نسل جدید نمی‌دانیم. ولی به‌طور کلی می‌توان گفت که این زمینه‌ای کاملاً جدید برای اپل است. درست است که اپل پیش از این سرویس‌هایی مثل Apple Pay Cash داشته است، ولی دادن کارت اعتباری و چنین خدمات مالی معمولاً کار بانک‌هاست و چیزی نیست که از یک شرکت فعال در زمینه فناوری و تکنولوژی انتظارش را داشته باشید.

به نظر شما چرا اپل ناگهان به این سمت حرکت کرده است؟ آیا این حرکت پیام خاصی دارد؟

منبع: www.engadget.com

1 نظر
  1. […] داریم از این نظر با پرچم‎داران سامسونگ، هوآوی و اپل رقابت […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.