روکیدا
دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

تایید دو مرحله ای کلید امنیتی گوگل

ساز و کار جدید امنیتی گوگل طوری طراحی شده که کار را برای کاربران برنامه های گوگلی (G suite) آسان تر می کند. تایید دو مرحله ای (ایجاد کلید امنیتی) حساب گوگل از سری به روز رسانی های گوگل است که قفل کردن اکانت را کاربرانش را خیلی ساده تر می کند. اولین جایی که این روش تایید استفاده می شود خود رابط کاربری گوگل است.

کلید فیزیکی تیتان

تایید دو مرحله ای گوگل چطور کار می کند؟

گوگل برای تایید حساب کاربری شما حالا از دستور العمل های متنی و تصویری جدید استفاده می کند. به این صورت کاربر با طی کردن فرآیندی جدید کلید برای ایجاد یک کلید امنیتی هدایت می شود که البته این فرآیند با توجه به مرورگری که فرد استفاده می کند متفاوت خواهد بود. مثلا اگر شما به جای گوگل کروم از مرورگر سافاری (Safari) استفاده کنید، احتمالا راه متفاوتی برای تایید امنیتی را طی می کنید.
ویژگی جدید امنیتی دیگر گوگل این است که دیگر نیازی به استفاده از کلید امنیتی تایتان گوگل نیست. البته در صورتی که در مورد استفاده از بلوتوث مشکلی نداشته باشید. گوگل قول داده از کلید های امنیتی به طور گسترده پشتیبانی کند و کاربر می تواند از طریق یک پرچم یا فلک (flag) به راحتی این ویژگی را در لینوکس فعال کند.
گوگل امیدوار است با اضافه کردن این ویژگی ها و باز کردن راه، افرادی که تا کنون به استفاده از تایید دو مرحله ای روی نیاورده اند را جذب کند.

منبع: www.engadget.com

مطالب مرتبط

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوشی Pixel 5 گوگل از قابلیت شارژ معکوس پشتیبانی خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

اندروید ۱۱ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

سرویس استادیا گوگل چه تغییراتی کرده است؟

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

باز هم توییتر و مشکلات امنیتی، شماره موبایل و ایمیل را به توییتر ندهید - روکیدا جمعه , ۱۹ مهر ۱۳۹۸ at ۲۱:۱۶

[…] اعلام کرده از شماره موبایل و آدرسی که برای تائید دو مرحله‌ای حساب‌ها به دست آورده برای تبلیغات هدف دار استفاده شده […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟