دانش و فناوری زندگی نرم افزار و اپلیکیشن

اضافه شدن ویژگی‌های ویز به گوگل مپس

ویز و گوگل مپس

ویز (waze) یکی از اپلیکیشن های مسیر یابی است که در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرد. گوگل در سال ۲۰۱۳ حدود یک میلیارد دلار پرداخت کرد تا بتواند این اپلیکیشن اصالتاً اسراییلی را صاحب شود. ولی به طرز عجیبی، آن طور که همه فکر می‌کردند گوگل نتوانست سریع و راحت ویژگی‌های ویز را به گوگل مپس خود اضافه کند.

 

ویز دختر پیشرو گوگل مپس

گزارش در گوگل مپس

ویز ویژگی‌هایی دارد که گوگل مپس مدت‌هاست قصد دارد از آن‌ها استفاده کند. برخی از آن‌ها را در حال حاضر در گوگل مپس می‌بینیم ولی برخی دیگر از ویژگی‌های ابتدایی و اصلی ویز همچنان وارد گوگل مپس نشده‌اند. به‌طور مثال کاربران گوگل مپس به‌تازگی، یعنی چند ماه پیش توانستند از قابلیت گزارش کردن تصادف یا دوربین کنترل سرعت و … استفاده کنند. ویژگی‌هایی که فرزند گوگل مپس یعنی ویز در آن‌ها بسیار خود نمایی می‌کند. ولی مثل همیشه، چیزی که در ابتدا تصور می‌شد با چیزی که در انتها از کار در آمد تفاوت زیادی دارد. صرف نظر از تأخیر چندین ساله برای اضافه کردن این ویژگی‌ها، هنوز افراد زیادی هستند که نمی‌توانند عملاً از آن استفاده کنند. البته اندروید تصاویری از کاربرانی که از این ویژگی‌ها استفاده کرده و گزارش دوربین، تصادف، ترافیک و … داده‌اند را منتشر کرده است ولی به هر حال به نظر می‌رسد این ویژگی‌ها هنوز جای کار زیادی دارند.

 

ویژگی‌های جدید گوگل مپس

گزارشات گوگل مپس

با اضافه شدن ویژگی گزارش کاهش سرعت ترافیک، کاربران قادر خواهند بود عملاً در مسیر یابی بهتر نرم افزار مشارکت داشته باشند و در نتیجه تجربه بهتری از استفاده از مسیر یابی داشته باشند. این ویژگی به‌خصوص در ساعات شلوغی کارایی زیادی خواهد داشت که باعث می‌شود مسیر یابی ها و میان برها بسیار واقعی‌تر و کاربردی‌تر باشند. اگر گوگل مپس بتواند به‌درستی از این ویژگی استفاده کند علاوه بر این که بسیار پر کاربرد و مفید خواهد شد، شباهت خیلی زیادی هم به ویز پیدا خواهد کرد. تشابهی که تا همین حالا هم قابل تشخیص است و احتمالاً در آینده کاملاً غیرقابل انکار خواهد بود.
گوگل فهرست بلندی از سرویس‌های مختلف غیر محبوب دارد. مثل گوگل پلاس (google +)، اینباکس (Inbox) و الو (Allow) که همگی مهجور مانده‌اند. ولی بر خلاف این اپلیکیشن ها، ویز به‌شدت پر مخاطب است و در میان مردم طرفدار زیادی دارد. میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به‌صورت فعال هر روز از این سرویس استفاده می‌کنند. طبق آمار خود شرکت تقریباً هر ماه بیش از ۹۰ میلیون راننده به‌طور متوسط ۴۳۸ دقیقه از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. و قطعاً این آماری نیست که بخواهید به‌سادگی از آن چشم پوشی کنید.
با این اوصاف و مسیری که گوگل در پیش گرفته است می‌توان گفت که گوگل و ویز دو اپلیکیشن جدا باقی خواهند ماند ولی در ماه‌ها و ساله‌ای آینده بسیار مشابه خواهند شد.

حتما بخوانید:
اولین قلب چاپ سه بعدی جهان ساخته شد!

منبع: phonearena.com

مطالب مرتبط

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

تایید دو مرحله ای کلید امنیتی گوگل

عباس رهامی

اندروید ۷ و بالاتر چگونه به کلید امنیتی تبدیل می شوند؟

عباس رهامی

روش جدید ایندکس گوگل Mobile First چیست؟

فرشاد سعیدی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

مهرناز شهریاری

چطور با کیورد پلنر گوگل (keyword planner) بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنیم؟

عباس رهامی

با ۵ ویژگی یک کارآفرین موفق آشنا شوید!

نگین ابراهیمی

گوگل از ادامه انتشار اپلیکیشن جنجالی عربستان سعودی ممانعت نمی کند!

مهرناز شهریاری

چگونه مخاطب پسند باشیم؟ ۶ نکته‌ی کلیدی برای نوشتن محتوای پر بازدید

فرشاد سعیدی

چطور با ۳ تکنیک جدید، بازدید سایت و محتوای خود را افزایش دهیم؟

مهرناز شهریاری

۵ درس مادرانه برای موفقیت زنان در کسب و کار

نگین ابراهیمی

۱ دیدگاه

تایید دو مرحله ای کلید امنیتی گوگل - روکیدا دوشنبه , ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۴:۱۹

[…] و کار جدید امنیتی گوگل طوری طراحی شده که کار را برای کاربران برنامه های گوگلی […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟