استراتژی کسب و کار دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن کسب و کار اینترنتی

هوش مصنوعی شرکت ebay برای خرید بهتر

هوش مصنوعی ای بی

وقتی به یک فروشگاه واقعی می‌روید و می‌خواهید چیزی بخرید، احتمالاً از قبل شکل و شمایل کلی آن را در ذهنتان تجسم کرده‌اید. به این شکل خیلی راحت از فروشنده دریافت می‌کنید یا محصول مشابه را به او نشان می‌دهید. ولی در یک فروشگاه اینترنتی چطور باید این کار را انجام داد؟ خوب شرکت ای بی (ebay) برای این مشکل راهکاری پیدا کرده است. هوش مصنوعی به همراه بینایی کامپیوتر (پردازش تصویر). راه کاری که به نظر می‌رسد قادر است امروزه بیشتر مشکلات را برطرف کند!

هوش مصنوعی شرکت ای بی

هوش مصنوعی که شرکت ای بی‌استفاده می‌کند از ویژگی به نام بینایی کامپیوتر یا computer vision استفاده می‌کند. با استفاده از این ویژگی، هوش مصنوعی قادر خواهد بود کالاهایی که از نظر ظاهری به کالای مورد نظر شما مشابهت دارند را پیدا کند. برای استفاده از این ویژگی کافی است به منوی که کنار محصول قرار دارد (به شکل سه نقطه) بروید. در آن جا با دسته بندی‌های مختلف رو به رو می‌شوید. مثلاً اگر قصد خرید کفش دارید، در این دسته بندی‌ها کفش ورزشی و کفش راحتی و … خواهید دید. گزینه دیگری هم در این جا نمایش داده می‌شود به نام “کالاهای مشابه” (Looks like this). این گزینه به شما اجازه می‌دهد کالاهایی که به‌صورت ظاهری مشابه چیزی که انتخاب کرده‌اید، هستند را مشاهده کنید. مثلاً اگر یک کتانی ورزشی سبز رنگ چشمتان را گرفته است و به دنبال کالاهای مشابه آن می‌گردید، می‌توانید به‌جای جست و جوهای متوالی و تو در تو، از این ویژگی استفاده کنید.

کالاهای مشابه ای بی هوش مصنوعی

در حال حاضر این ویژگی در نسخه اندروید و آی او اس ای بی وجود دارد. ولی ما و بیشتر مردم دنیا هنوز نمی‌توانیم از این ویژگی استفاده کنیم. این هوش مصنوعی فعلاً فقط برای مردم آمریکا، بریتانیا، استرالیا و آلمان قابل استفاده است.
البته راه حلی که ‌ای بی برای حل مشکلش استفاده کرده است شاید چندان عجیب و نوآورانه هم نباشد. احتمالاً این ویژگی را در فروشگاه‌های آنلاین دیگر هم می‌بینید. به هر حال استفاده از یک هوش مصنوعی با ویژگی بینایی کامپیوتر یک راه حل ساده برای یک مشکل رایج است. درست مثل پیشنهاد دادن یک کالای مشابه در صورت به اتمام رسیدن کالای مورد نظر، ویژگی‌ای که در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین دیده می‌شود اما هوشمندانه‌تر در ای بی.

حتما بخوانید:
سندروم غرور اینگونه شما را به یک مدیر شکست خورده تبدیل می کند

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

روش جدید ایندکس گوگل Mobile First چیست؟

فرشاد سعیدی

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

برای جذب مشتری باید استراتژی داشته باشید

عباس رهامی

چطور ترافیک را به سمت محتوا هدایت کنیم؟ نوشتن پایان کار نیست!

نگین ابراهیمی

چطور با کیورد پلنر گوگل (keyword planner) بهترین کلمه کلیدی را پیدا کنیم؟

عباس رهامی

۷ نکته ای که به عنوان یک کارآفرین جوان باید بدانید!

نگین ابراهیمی

داستان کسب و کار: چرا به موفقیت نرسیدیم و برنامه ریزی جواب نداد؟

عباس رهامی

آمازون خواربار فروشی زنجیره‌ای ارزان قیمت می‌زند

عباس رهامی

مدیران موفق برای پیشرفت کسب و کار و کارکنان خود چه کار می‌کنند؟

طاهر مهدی پناه

کسب و کار موفق با استراتژی بازاریابی موفق

مهرناز شهریاری

۵ دلیل که کپی رایتینگ حرفه ای باعث ارتقای سایت شما می‌شود

طاهر مهدی پناه

با ۵ ویژگی یک کارآفرین موفق آشنا شوید!

نگین ابراهیمی

دیدگاه شما چیست؟