بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی جذاب سال گذشته را میشناسید؟

توسط امیر بلادی
بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

در این مطلب تیم کارشناسان سینما مجله اینترنتی روکیدا بهترین فیلم‌ های جنایی سال 2021 را برای شما در لیستی متنوع قرار داده است. در ادامه این مطلب با معرفی و نگاهی مختصر به 10 فیلم برتر جنایی به انتخاب روکیدا همراه ما باشید. همچنین اگر به ژانر رازآلود علاقه‌مندید مطلب بهترین سریال‌های رازآلود را اینجا ببینید. می‌دانیم فیلم و سریال‌های کره‌ای در ژانر جنایی بسیار موفق هستند از این رو، مطلب بهترین سریال‌های جنایی کره‌ای را نیز برای شما تهیه نموده‌ایم.

فیلم خانه گوچی 2021 House of Gucci: داستان قتل یک از نوادگان برند گوچی از بهترین فیلم های جنایی!

فیلم خانه گوچی برگرفته از داستانی واقعی در ژانر جنایی و درام، محصول 2021 است. این فیلم داستانی در سه دهه از تاریخ را به تصویر کشیده است. این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بوده است. هرچند با کارگردانی رایدلی اسکات کمتر از این هم پیش‌بینی نمیشد! فیلم خانه گوچی برنده 9 جایزه در جشنواره‌های بین‌الملی و نامزد دریافت جایزه در 73 عنوان بوده است. داستان فیلم قتل نوه بنیانگذار شرکت گوچی (هم اکنون نیز این برند در حال فعالیت است؛ تحت عنوان: Gucci) به اسم مائوریزیو گوچی را به تصویر کشیده است. در این فیلم ستارگان بسیار مشهور و حبوبی ایفای نقش نموده‌اند.  مطلب بررسی فیلم خانه گوچی به عنوان یکی از بهترین فیلم های جنایی را اینجا ببینید.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم خانه گوچی امتیاز 6.7 را در رسانه IMDb دریافت کرده است. 63 درصد آرا در Rotten Tomatoes و 59 درصد در Metacritic نسبت به تماشای این فیلم مثبت بوده است. این فیلم به کارگردانی ریدلی اسکات (Ridley Scott)، سازنده آثار معروفی مثل فیلم‌ آخرین دوئل (The Last Duel) و به نویسندگی وبرتو بنتیوگنا (Roberto Bentivegna) پرداخته شده است. در این فیلم لیدی گاگا (Lady Gaga) در نقش پاتریزیا رگیانی، آل پاچینو (Al Pacino) در نقش آلدو گوچی، سلما هایک (Salma Hayek) در نقش پینا اوریما و آدام درایور (Adam Driver) در نقش موریزیو گوچی بازیگران اصلی فیلم را تشکیل داده‌اند.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم خوک 2021 Pig: فیلمی خاص و عجیب با حضور نیکلاس کیج!

فیلم خوک (Pig) محصول 2021 فیلمی درام، رازآلود و جنایی داستانی عجیب را به تصویر کشیده است. داستانی که در آن راب با ایفای نقش نیکلاس کیج به دنبال زندگی آرام در کنار تنها دوستش که یک خوک است درامی عمیق را به تصویر کشیده‌اند. راب در روایتی رازآلود به دنبال خوکش به شهر خواهد رفت و احتمال این را می‌دهد که دزدیده شده باشد. این فیلم برنده 33 جایزه بین‌الملی و نامزد دریافت 67 جایزه بوده است. مطلب معرفی فیلم خوک از بهترین فیلم های جنایی را اینجا ببینید.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیبم خوک میانگین امتیاز 7 را ار کاربران IMDb دریافت کرده است. همچنین این فیلم در رسانه rotten Tomatoes رضایت 96 درصدی و در Metacritic رضایت 82 درصدی به دست آورده است. فیلم خوک به کارگردانی و نویسندگی مایکل سارونسکی (Michael Sarnoski) و همراهی در نویسندگی از ونسا بلاک (Vanessa Block) پرداخته شده است. بازیگران اصلی فیلم خوک نیکولاس کیج (Nicolas Cage)، الکس ولف (Alex Wolff)، آدام آرکین (Adam Arkin)، نینا بلفورته (Nina Belforte) و گرتچن کوربت (Gretchen Corbett) می‎‌باشند.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

 

فیلم کوچه کابوس 2021 Nightmare Alley: ظهور منتالیستی جدید در دهه 40 با درخشش بردلی کوپر!

فیلم کوچه کابوس فیلم جنایی درام و پرهیجان در سال 2021 بود که روایتی را در 1940 میلادی به تصویر کشیده است. در این فیلم تولید و طراحی صحنه به حدی جذاب بوده است که اگر ان را سیاه و سفید می‌کردیم قابل تشخیص از فیلم‌های امروزی نخواهد بود. این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بوده و 18 جایزه بین‌الملی دریافت کرده است. داستان فیلم درمورد مردی است که رفته، رفته وارد کاروان یک سیرک می‌شود و مهارت منتالیست شدن (ذهن خوانی) را فرا می‌گیرد. اما با افزایش شهرت و توانایی‌هایش وارد ماجرای تاریک و دروغین خواهد شد. او با زنی روانشناس مشغول همکاری می‌‌شود که بسیار خطرناک است! آنان شروع به کلاهبرداری می‌کنند اما حوادث و دردسرهای تیره نیز به سراغشان خواهد آمد.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

بردلی کوپر بسیار درخشان در نقش خود ظاهر شده است.مطلب بررسی فیلم کوچه کابوس (Nightmare Alley) را اینجا ببینید. فیلم کوچه کابوس از بهترین فیلم های جنایی، میانگین امتیاز 7.1 را از کاربران رسانه IMDb دریافت کرده است. این فیلم 80 درصد رضایت داوران Rotten Tomatoes را به دست آورده است. همچنین در رسانه Metacritic رضایت 70 درصدی را به همراه داشته است. کارگردانی و نویسندگی فیلم کوچه کابوس برعهده گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro) در کنار همراهی در نویسندگی کیم مورگان (Kim Morgan) بوده است. بازیگران اصلی فیلم بردلی کوپر (Bradley Cooper) در نقش استانتون، رونی مارا (Rooney Mara) در نقش مولی، کیت بلانشت (Cate Blanchett) در نقش لیلیت و ویلم دافو (Willem Dafoe) در نقش کلم هوتلی می‌‎باشند.

 

فیلم هیچکس 2021 Nobody: دفاع پدر از امنیت خانواده!

فیلم هیچکس (Nobody) در ژانر اکشن، هیجان‌‌انگیز و جنایی درام، محصول 2021 می‌باشد. در این فیلم باب اودنکرک (Bob Odenkirk) که از سریال برکینگ بد (Breking Bad) و بهتره با ساول تماس بگیرید (Better Call Saul) به خاطر داریم، نقشی متفاوت را بازی کرده است. داستان فیلم درمورد یک پدر خانواده و عضو سابق ارتش است. مردی که توسط برخی این روزها دست کم گرفته می‌شود. اما با حمله به خانه‌اش و طی یک سرقت مسلحانه او به خطرناک‌ترین مرد زمین تبدیل خواهد شد. چرا که امنیت خانواده‌اش از همه چیز بیشتر برای او اهمیت دارد!

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

مطلب بررسی فیلم هیچکس را اینجا ببینید. این فیلم با سکانس‌های اکشن جذاب و درامی تاثیر گذار از بهترین فیلم های جنایی و اکشن 2021 است. فیلم هیچکس میانگین امتیاز 7.4 را از کاربران رسانه IMDB دریافت کرده است. این فیلم رضایت 84 درصدی داوران رسانه rotten Tomatoes را به دست آورده است. فیلم هیچکس به کارگردانی ایلیا نایشولر (Ilya Naishuller) و نویسندگی درک کلشتاد (Derek Kolstad) در کنار ایفای نقش باب ادونکرک، الکسی سربریاکوف (Aleksey Serebryakov) و کانی نیلسن (Connie Nielsen) پرداخته شده است.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم خشم مردانه 2021 Wrath of Man: جیسون استاتهام در یکی از بهترین فیلم های جنایی سال گذشته!

فیلم خشم مردانه (Wrath of Man) در ژانر اکشن، هیجان‌انگیز و جنایی محصول 2021 با بازی جیسون استاتهام می‌باشد. داستان این فیلم با ملحق شدن اچ که یک مامور مرموز و بسیار ماهر است به شرکت حمل و نقل پول برای حفاظت آغاز می‌شود. او بسیار بی‌رحم و حرفه‌ای در کشتار است. با بودن او در ماشین حمل پول هیچ سارقی نمی‌تواند از آنان دزدی کند. اما اچ انگیزه دیگری دارد. او پسرش را در طی یک حمله و  تیراندازی از دست داده است. اچ با پوشش مامور حفاظت از ماشین حمل و نقل پول به دنبال عامل قتل پسرش می‌گردد. او بالاترین انگیزه یعنی انتقام را با خشم مردانه خود ترکیب کرده و داستانی پرهیجان را به نمایش گذاشته است. اچ با مهارتی که از خود نشان می‌دهد منجر می‌شود تا همگان به این که او از کجا و برای چی آمده است مشکوک شوند.

فیلم خشم مردانه از بهترین فیلم های جنایی

فیلم خشم مردانه از بهترین فیلم های جنایی 2021!

گای ریچی کارگردان فیلم خشم مردانه پیش‌تر فیلم جنتلمن 2019 (Gentelman) و Snatch که بسیار موفق بوده‌اند را کارگردانی کرده است. فیلم خشم مردانه امتیاز 7.1 را از کاربران رسانه IMDB دریافت کرده است. 66 درصد آرای داوران رسانه Rotten tomatoes نسبت به تماشای این فیلم مثبت بوده است. كارگردانی و نویسندگی فیلم خشم مردانه برعهده گای ریچی (Guy Ritchie)، در همراهی با نیکلاس بوخریف (Nicolas Boukhrief) بوده است. بازيگران اصلی فیلم خشم مردانه را جیسون استاتهام (Jason Statham) در نقش اچ، هولت مک کالی (Holt McCallany) در نقش (بولت) گلوله، روچی ویلیامز (Rocci Williams) در نقش باب و جاش هارتنت (Josh Hartnett) در نقش دیو بوده‌اند.

فیلم خشم مردانه از بهترین فیلم های جنایی

زمانی برای مردن نیست 2021 No Time to Die: آخرین حضور دانیل کریگ در نقش جیمز باند!

عنوان بعدی از لیست بهترین فیلم های جنایی متغلق به سری جیمزباند است. فیلم زمانی برای مردن نیست (No Time To Die) به عنوان آخرین حضور دانیل کریگ در نقش جیمز باند محبوب و موفق ظاهر شده است. فیلم زمانی برای مردن نیتس از بهترین فیلم های جنایی و اکشن 2021 است. فیلم زمانی برای مردن نیست داستان را از جایی آغاز می‌نماید که جیمز باند (دانیل کریگ) به مدت 5 سال است از سازمان فاصله گرفته و درحال گذراندن زندگی آرامش در ایتالیا است. در این بین با معشوقه‌اش مادلین نیز به اختلاف خورده است. مادلین که به دلیل قتل مادرش توسط صفین به او تیراندازی و سپس فرار کرده بود حالا هدف اصلی صفین برای انتقام است. این بار جیمز باند برای دفاع از عزیزانش و با دریافت تماسی تلفنی راهی ماموریت خواهد شد. در این فیلم بسیاری از لحظات فیلم‌های قبلی جیمز باند یادآوری و زنده خواهد شد.

زمانی برای مردن نیست 2021 No Time to Die از بهترین فیلم های جنایی

 مطلب بررسی فیلم زمانی برای مردن نیست را اینجا ببینید. فیلم زمانی برای مردن نیست میانگین امتیاز 7.3 را ار کاربران IMDb دریافت کرده است. در رسانه Rotten Tomatoes داوران رضایت 83 درصدی و در Metacritic رضایت 68 درصدی را به دست آورده است. فیلم زمانی برای مردن نیست (No Time To Die) به کارگردانی کاری جوجی فوکوناگا (Cary Joji Fukunaga) و نویسندگی نیل پرویس (Neal Purvis)، رابرت وید (Robert Wade) و جان هاج (John Hodge) پرداخته شده است. بازیگران اصلی این فیلم رالف فاینز (Ralph Fiennes)، دانیل کریگ (Daniel Craig)، نائومی هریس (Naomie Harris) و آنا د آرماس (Ana de Armas) می‌باشند.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم حرکت ناگهانی ممنوع 2021 No Sudden Move: روایت سرقت تکنولوژی خودرو در دهه 50!

عنوان بعدی در لیست بهترین فیلم های جنایی، فیلم حرکت ناگهانی ممنوع در ژانر رازآلود، جنایی و درام محصول 2021 می‌باشد. داستان گروهی از تبهکاران را نشان می‌دهد که برای یک موضوع مشترک گردهم میایند. روایت فیلم در سال 1955 اتفاق میافتد. گروهی از مجرمان کوچک استخدام خواهند شد تا فناوری و تکنولوژی خودروهای نوظهور را به سرقت ببرند. اما بعد با مشکوک شدن به محل استخدامشان به دنبال این خواهند بود که چه کسانی آنان را استخدام کرده‌اند؛ و هدف نهایی آنان چیست؟!

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم حرکت ناگهانی ممنوع امتیاز 6.5 را از کاربران IMDB دریافت کرده است. همچنین 92 درصد آرای داوران رسانه Rotten Tomatoes و 76 درصد آرا در Metacritic نسبت به تماشای این فیلم مثبت بوده است. كارگردانی فیلم حرکت ناگهانی ممنوع برعهده استیون سودربرگ (Steven Soderbergh) و نويسندگی آن برعهده اد سولومون (Ed Solomon) بوده است. بازيگران اصلی این فیلم را  دان چیدل (Don Cheadle) در نقش کرت گوینز، مامان کریگ گرانت (Craig muMs Grant) در نقش جیمی، برندان فریزر (Brendan Fraser) در نقش داگ جونز و بنیسیو دل تورو (Benicio Del Toro) در نقش رونالد روسو می‌باشند.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم آب راکد 2021 Stillwater: روایتی جنایی و احساسی از یک پدر و دختری غریبه با درخشش مت دیمون!

عنوان بعدی در لیست بهترین فیلم‌های جنایی، فیلم آب راکد (Stillwater) در ژانر جنایی و درام در سال 2021 با درخشش مت دیمون بسیار موفق ظاهر شده است. داستان فیلم آب راکد درمورد پدری (با بازی مت دیمون) است که برای نجات دخترش از اتهام قتل به فرانسه و شهر مارسی در منطقه‌ای به نام آب راکد سفر خواهد کرد. این پدر بیل بیکر نام دارد و کارمند یک دکل نفتی است. فیلم با در زندان بودن این دختر آغاز می‌شود. او نسبت به دخترش نا آشناست و رابطه غریبه‌ای با یک دیگر دارند. در طول فیلم شاهد شناخت این پدر و دختر و روایت درام احساسی آنان در کنار تلاش برای اثبات بی‌گناهی خواهیم بود.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

مطلب بررسی فیلم آب راکد را اینجا ببینید. فیلم آب راکد میانگین امتیاز 6.6 را دریافت کرده است. داوران رسانه Rotten Tomatoes رضایت 74 درصدی نسبت به تماشای این فیلم داشته‌اند. نویسندگی و کارگردانی فیلم اب راکد برعهده تام مک‌کارتی (Tom McCarthy) بوده است. بازیگران اصلی فیلم آب راکد مت دیمون (Matt Damon)، کامیل کوتین (Camille Cottin) و ابیگل برسلین (Abigail Breslin) می‌باشند.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

فیلم شمارنده کارت 2021 The Card Counter: درخشش اسکار آیزاک در نقش قمارباز!

فیلم شمارنده کارت (The Card Counter) محصول سال گذشته در ژانر جنایی، هیجان‌انگیز و درام از بهترین فیلم های جنایی 2021 است. فیلم شمارنده کارت درمورد یک سرباز سابق است که به قماربازی حرفه‌ای تبدیل خواهد شد. ویلیام تل (اسکار آیزاک) پای میزهای پوکر می‌نشیند و همیشه برنده بلند خواهد شد. او در تردستی و شعبده نیز ماهر است. حتی در تریلر مشخص است که مدتی او را در زندان می‌بینیم! اگر به دنبال یک فیلم پرهیجان و جنایی می‌گردید این فیلم را از دست ندهید. فیلم شمارنده کارت برنده 3 جایزه بین‌الملی همچنین در جشنواره ونیز نامزد جایزه منتخب شده است.

فیلم شمارنده کارت 2021 The Card Counter

فیلم شمارنده کارت میانگین امتیاز 6.3 را از کاربران IMDB دریافت کرده است. این فیلم نزد مخاطبان رسانه Rotten Tomatoes رضایت 87 دصدی به دست آورده است. در رسانه امپایر (Empire) امتیاز 4 از 5 را دریافت کرده است. فیلم شمارنده کارت به كارگردانی و نویسندگی پل شریدر (Paul Schrader) به عنوان خالق اصلی آن پرداخته شده است. بازيگران اصلی این فیلم اسکار آیزاک (Oscar Isaac) در نقش ویلیام، تیفانی هادیش (Tiffany Haddish) در نقش لا لیندا، تای شریدان (Tye Sheridan) در نقش کرک و ویلم دافو (Willem Dafoe) در نقش گوردو می‌باشند.

بهترین فیلم های جنایی 2021 به انتخاب روکیدا: 10 فیلم برتر جنایی و اکشن سال گذشته را میشناسید؟

 

 

فیلم آمرزیدگان شهر نیوآرک The Many Saints of Newark: برداشتی از سوپرانوها از بهترین فیلم های جنایی!

عنوان آخر از لیست بهترین فیلم های جنایی فیلم آمرزیدگان شهر نیوآرک (The Many Saints of Newark) محصول 2022 از بهترین فیلم های جنایی و درام سال گذشته است. این فیلم داستان زندگی تونی سوپرانو به عنوان یکی از بزرگترین تبهکاران و رئیسان اوباش را به تصویر کشیده است. داستان با روایت دوران پر آشوب شهر نیوآرک و جوانی آنتونی سوپرانو آغاز می‌شود. زمانی از تاریخ نیوآرک که گانگسترها و باندهای مافیایی علیه یک‌دیگر برای به دست آوردن قدرت قیام می‌کنند. روایت رشد و تبدیل شدن آنتونی سوپرانو به رئیس باند مافیایی و آموزش او توسط عمویش به نمایش درآمده است. فیلم آمرزیدگان شهر نیوارک برداشتی از سریال سوپرانوها است.

 

فیلم آمرزیدگان شهر نیوآرک The Many Saints of Newark

فیلم آمرزیدگان شهر نیوآرک در رسانه IMDb میانگین امتیاز 6.3 را به دست آورده است. همچنین در رسانه Rotten Tomatoes توانسته رضایت 71 درصدی و در Metacritic رضایت 60 درصدی را به خود اختصاص دهد. این فیلم به كارگردانی آلن تیلور (Alan Taylor) و نويسندگی دیوید چیس (David Chase) و لارنس کونر (Lawrence Konner) پرداخته شده است. بازيگران اصلی فیلم آمرزیدگان شهر نیوآرک، الساندرو نیولا (Alessandro Nivola) در نقش دیکی مولتیسانتی، لزلی اودوم جونیور (Leslie Odom Jr) در نقش هارولد، ورا فارمیگا (Vera Farmiga) در نقش لیویا و جان برنتال (Jon Bernthal) در نقش جانی می‌باشند.

فیلم آمرزیدگان شهر نیوآرک از بهترین فیلم های جنایی

منبع: تحریریه روکیدا 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید