مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

توسط امیرحسین حیدرزاده
مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

پرچم دنیای امروز پرچمداران در دست آیفون 13 پرو مکس و گلکسی اس 22 اولترا قرار دارد. دو رقیب که در هر بخش یکدیگر را به چالش می‌کشند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرچمداران امروز، دوربین آن‌ها است.

جراحی بهترین رقبای امروز را از بخش دوربین آغاز می‌کنیم. با روکیدا همراه باشید.

1. مشخصات دو رقیب روی کاغذ

مشخصات دوربین گلکسی اس 22 اولترا

مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

  • دوربین اصلی: 108 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.8، اندازه هر پیکسل 0.8 میکرون
  • دوربین فوق عریض: 12 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2، اندازه هر پیکسل 1.4 میکرون
  • دوربین تله فوتو با بزرگ‌نمایی 3 برابر: 10 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.4، اندازه هر پیکسل 1.12 میکرون
  • دوربین تله فوتو با بزرگ‌نمایی 10 برابر: 10 مگاپیکسل با دیافراگم f/4.9، اندازه هر پیکسل 0.7 میکرون
  • دوربین جلو: 40 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.2، اندازه پیکسل 0.7 میکرون

مشخصات دوربین آیفون 13 پرو مکس

مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

  • دوربین اصلی: 12 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.5، اندازه هر پیکسل 0.9 میکرون
  • دوربین فوق عریض: 12 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.8
  • دوربین تله فوتو با بزرگ‌نمایی 3 برابر: 12 مگاپیکسل با دیافراگم f/2.8
  • دوربین جلو: 12 مگاپیکسل با دیافراگم f/1.5، اندازه هر پیکسل 0.9 میکرون

2. عکاسی زیر نور آفتاب

ترکیب نور آفتاب و بهترین دوربین موجود در تلفن‌های هوشمند، بهترین نتیجه ممکن را به همراه دارد. هیچ وقت نمی‌توانیم از کلمه بد برای آن‌ها استفاده کنیم و حتی کلمه خوب برای آن‌ها کافی نیست. از طرفی کیفیت تصویر و پردازش دو دستگاه با یکدیگر متفاوت است.

مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

آیفون 13 پرو مکس به رنگ‌های گرم و واقعی تمایل دارد. گلکسی اس 22 اولترا رنگ‌های سردتر اما پر جنب و جوش را به نمایش می‌کشد. عکس‌های اولی نزدیک به واقعیت حساب می‌شوند اما عکس‌های دومی با کنتراست بیش‌تر برای اینستاگرام است.

محصول سامسونگ به خوبی سوژه تصویر را تشخیص می‌دهد. برای عکس‌های پرتره حتی موی شما از پس زمینه جدا می‌شود. روند کار را می‌توانیم با بهترین دوربین‌های DSLR مقایسه کنیم.

محدوده پویایی گلکسی اس 22 اولترا را بهتر از آیفون 13 پرو مکس می‌دانیم. از طرفی محصول اپل سرعت شاتر بالاتر را در دسترس شما قرار می‌دهد و لنز فلر کم‌تر اتفاق می‌افتد. با لنز فلر آشنایی دارید؟ این مقاله روکیدا را از دست ندهید.

3. عکاسی با نور کم

تفاوت‌ها خود را به خوبی نشان می‌دهند. گلکسی اس 22 اولترا شب را به روز تبدیل می‌کند. آیفون 13 پرو مکس شب بودن شب را ادامه می‌دهد. در هر حال شما باید انتخاب کنید کدام یک بهتر است.

آیا واقعی بودن تصویر برای شما اهمیت دارد؟ آیفون 13 پرو مکس را انتخاب کنید. با انتخاب آیفون 13 پرو مکس بسیاری از موارد موجود در تصویر را به دلیل تاریکی تصویر از دست می‌دهیم.

Apple will be betting heavily on the iPhone 13 camera features

تصاویر ثبت شده با گلکسی اس 22 اولترا تمام جزئیات تصویر را به چشم شما هدیه می‌کند. هوش مصنوعی و روند پردازش تصویر سامسونگ یک تصویر کامل را تحویل می‌دهد. با سامسونگ، کم‌تر به ویرایش نیاز خواهیم داشت.

4. عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو دو رقیب شباهت زیادی به یکدیگر دارد. تنها تفاوت قابل توجه هرچه نزدیک‌تر شدن آیفون 13 پرو مکس به سوژه است. از طرفی تصاویر ماکرو گلکسی اس 22 اولترا کنتراست بالاتر و رنگ‌های زنده را به شما هدیه می‌کنند.

5. عکاسی با بزرگ‌نمایی

در زمینه بزرگ‌نمایی، گلکسی اس 22 اولترا برنده رقابت‌ها حساب می‌شود. دوربین تله فوتو با بزرگ‌نمایی 10 برابر عکاسی از سوژه‌های بسیار دور مانند پرندگان و ساختمان‌ها را ممکن می‌کند.

آیفون 13 پرو مکس با بزرگ‌نمایی سه برابر به میدان می‌آید. متاسفانه قابل مقایسه با رقیب 10 برابر خود نیست. اگر تصویر آیفون را به کمک ترفند نرم افزاری به بزرگ‌نمایی 10 برابر برسانید، تصویر قابل استفاده نخواهد بود.

گلکسی اس 22 اولترا بازی را ادامه می‌دهد. بزرگ‌نمایی اپتیکال دستگاه با نرم افزار همراه شده و بزرگ‌نمایی مجموع 30 برابر را در دسترس شما قرار می‌دهد. بزرگ‌نمایی 30 برابر هم‌چنان قابل استفاده حساب می‌شود.

6. فیلم برداری

مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

آیفون 13 پرو مکس گلکسی اس 22 اولترا را در هم می‌کوبد. ویدئو ثبت شده با آیفون 13 پرو مکس شفاف و پیوسته است. جزئیات کم و آشفتگی از مشکلات فیلم برداری محصول سامسونگ حساب می‌شود.

زیر نور آفتاب عملکرد کره‌ای‌ها به اوج می‌رسد. با غروب آفتاب رنگ از صورت ویدئو شسته شده و کم رنگ دیده می‌شود. در هر شرایط نتیجه آیفون 13 پرو مکس را بهتر می‌دانیم.

اپل سلاح فوق العاده خود را با نام فیلم برداری سینمایی روی میز می‌گذارد. شبیه به بمب اتم بازی را تغییر می‌دهد. کره‌ای‌ها تلاش کردند تا با تثبیت کننده بهتر و فیلم برداری آهسته بهتر ضعف خود را جبران کنند.

سامسونگ آخرین ضربه را با حالت “دایرکتور ویو” وارد می‌کند. در این حالت خروجی تمام دوربین‌ها نمایش داده می‌شود. به لطف آن می‌توانیم بهترین حالت را برای محتوای خود انتخاب کنیم. کیفیت دو دستگاه شبیه به یکدیگر است.

7. دوربین سلفی

به قسمت مهم ماجرا برای بسیاری از کاربران اینستاگرام می‌رسیم. آیا عکس‌های گلکسی اس 22 اولترا زیر نور آفتاب برای شما جذاب بود؟ قطعا تصاویر سلفی را دوست دارید.

کنتراست در بهترین حالت ممکن ادامه پیدا می‌کند. محصول سامسونگ پای رنگ‌ها را به دنیای دیجیتال باز می‌کند. آیا با دوربین سلفی فیلم برداری می‌کنید؟ اپل تاج پادشاهی را پس می‌گیرد.

اگر در دنیای ویدئو زندگی می‌کنید، آیفون 13 پرو مکس گزینه بسیار بهتری حساب می‌شود. برای ثبت تصاویر هم‌چنان محصول سامسونگ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

8. حکم آخر

مقایسه دوربین گلکسی اس 22 اولترا و آیفون 13 پرو مکس: سرکش کره ای!

کدام دستگاه را به خانه ببریم؟ یک سوال سخت که جواب ساده‌ای ندارد. دوربین محصول سامسونگ به نسبت نسل قبل پیشرفت خوب و قابل توجهی را نشان می‌دهد. نرم افزار و پردازش تصویر را نادیده نمی‌گیریم.

تراشه جدید اسنپدراگون و ترکیب آن با الگوریتم هوش مصنوعی اثر خود را به خوبی نشان می‌دهد. استفاده از محصول سامسونگ سرگرم کننده به نظر می‌رسد. از طرفی آیفون 13 پرو مکس همیشه آماده به خدمت است.

هر بار و در هر شرایط که آیفون را از جیب خود خارج کنید، عکس‌های جذابی را ثبت می‌کند. اگر برای ثبت هر تصویر به تنظیمات جزئی فکر نمی‌کنید، آیفون را به خانه ببرید.

گلکسی اس 22 اولترا یک چاقوی سوییسی همه کاره حساب می‌شود. آیفون 13 پرو مکس به طور خلاصه با بیش‌تر شرایط سازگار است. سیستم دوربین اپل را قابل اطمینان می‌دانیم.

متاسفانه محصول سامسونگ در اوج کارایی و توانایی در برخی موقعیت‌های چالش برانگیز مثل ویدئو شکست می‌خورد. آیفون 13 پرو مکس مثل یک متخصص جلو می‌رود.

کارهای زیادی انجام نمی‌دهد اما کارهای خود را در بهترین حالت و با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد. شما کدام محصول را به خانه می‌برید؟

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید